Jump to content

Cult Of Fire / Death Karma


Grobodan

Recommended Posts

7184B1EF-F44E-4499-8F2B-42C59DFB71B2-7508-00001185FC61195E_zps5f7402b3.jpgBB05B48C-614F-4AC6-B62C-30CDD6B0C8C5-7508-00001185FAF36C01_zpsc9273a43.jpg

 

Mislim da bi valjalo da imamo temu o CULT OF FIRE jer zaista odavno nije bilo ovako dobrog benda iz Češke koji je usput naravio i toliku gužvu po undergroundu. Elem prvi album Triumvirát je odmah skrenuo pažnju fanova svojim unikatnim zvukom koji je bio mešavina Master's Hammera i starog Dimmu Borgira ali pravo ludilo stiže na मृत्यु का तापसी अनुध्यान (u prevodu Ascetic Meditation of Death). Fascinacija boginjom Kali je totalno preuzela bend koji je već pomenuti melodično hladni black metal obogatio istočnjačkim instrumentima i napravio ludilo od albuma koje se našlo na svim relevantnim best of listama tipa Goksijevoj. 2014 opet nešto drugačije: Čtvrtá symfonie ohně posvećen čuvenom češkom kompozitoru Smetani i njegovim delima. U paketu ide i prosto nerealan imidž benda koji na lajv nastupima daje neviđenu auru. Imate svuda linkove za albume pa poslušajte.

 

10522438_703782613042151_6172844418214774296_o.jpg

 

Dva člana CoF su takođe i u DEATH KARMA kojima je upravo izleteo debi album http://www.mediaboom.org/423122-death-karma-the-history-of-death-burial-rituals-part-1-2015.html

Koncept je veoma zanimljiv - predstava o smrti u različitim svetskim kulturama. Obećava veoma sav opis, ja upravo skinuh pa da vidimo.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

grob kad otvara temu uradi to propisno junacki pa se nema sta dodati. ja sam bend izvalio kad je izasao drugi album i to preko maniac butcher,jer video sam da su neki clanovi bili tamo. rifovi mi i vuku na taj klasicni ceski zvuk,vise na MB nego M'sH,sto i nije lose(da se razumemo,maniac butcher je kult :blek: ),ali,sto rece otvarac teme,protkano istocnjacko-okultnom atmosferom i instrumentima.egzotik erotik.

prvi album je ok,drugi predobar,ep isto tako.

ep od death karma mi se nije svideo,a album jos ne stigoh da poslusam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican je bre ovaj death karma. Jedino bih pesmu mexico ubuduce preskakao, ostale su sve dobre. Madagascar mozda najbolja. Odlican pocetak za bend, bolji su od prvog cof albuma. Zvuk dosta slican drugom cof ali ovo vise neki death i ko zna sta jos. Slusace se ovo dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Cult of Fire will be unleashing a new opus celebrating life, sex & death: also known as the vision of beauty Chinnamasta. This opus will be released under the wings of Beyond Eyes. At this moment, we are proud to unveil the amazing cover artwork by the mighty Dávid Glomba. More info to follow in due time. Srim hrim klim aim Vajravairocaniye hum hum phat svaha.

 

11214090_896608217092922_1852179854641953460_n.jpg?oh=14a8f776394dda88c23b0b4d45ab4a5d&oe=564A4477

 

:blek:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Ovaj "The History Of Death and Bury Rituals" mi je kasno otkriće iz 2015., ali fenomenalan album. Uz onu Mglu najbolje od blacka za prošlu godinu bez premca.

 

Ali što bubnjar ide pod nadimkom Tom Coroner :haha: Otvorio folder "Switzerland" na kompu, i napravio best of mešavinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 5 months later...
  • 10 months later...

Trebalo mi samo dve godine da dođem od Karme od Culta :mrgreen:

 

Kali Ma album mi je sjajan, tu negde u rangu sa DK albumom. Prvi sasvim solidan, ali mislim da će mi posle ovog drugog teže prelaziti pažnja na taj. EPevi uglavnom fes, onaj češkorečni najkul od sviju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 8 months later...
  • 3 weeks later...
  • 9 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ne verujem da ima neka posebna priča. Nisu izbacili album 7 godina, ova dva traju sat vremena ukupno što je jedan malo duži album, podelili su ga zbog tematike na dva dela, a možda su računali da će tako i više da se proda. 🙂 Nisu ništa posebno, ne setim se da pustim. Dok je s druge strane Malokarpatan remek delo i još su oni njima predgrupa, smejurija...

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...