Jump to content

Attic


Saša Grbić

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 9 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Vidim niko nije stigao da prokomentariše Sancimonious pa da kažem koju reč pošto ga ovih dana baš dosta slušam.

 

Izdanje je dobilo u Deaf Forever magazinu nagradu za najbolji dizajn 2017 što je možda malo smešno ovako kad se pročita ali disk je zaista prelepo odrađen sa ilustracijama za svaku pesmu i mapom manastira, pazi kad se ja ne bunim a digipak je u pitanju :haha: To su neke male slatke stvari koje bar meni znaju da podignu ocenu finalnog proizvoda.

 

Treba reći da je album konceptualni o sranju koje je izbilo u ženskom manastiru, zanimljivo je da je prvi album bio bez priče a drugi ima koncept, tako se u karijeri isto desilo jednom malko poznatijem Dancu.

 

A što se tiče muzike, to je taj stari Mercyful Fate-King Diamond fazon ali momčad su vešto uplela u svoj zvuk black metal hladne melodije i kratke akustične pasaže koji znaju da podsete na Dissection, a takav pristup meni vuče i na Portrait albume. Sad ide ona standardna priča o svom zvuku ali što se mene tiče originality be damned, kad mi ovako nešto lepo zamiriše na Kinga nema šanse da odolim. Evo već 11.godina teče kako ništa od njega novo ne dobijam, pišem mu i nadam se ali se ne javlja tako da mi ovakva izdanja dolaze kao melem na ljutu ranu. Doduše ipak treba da ima tu nekog kvaliteta, npr Them je kopija Kinga pa su mi smešni ali Attic poseduje dozu dobrote koja meni odgovara.

 

U nadi da se neko opet zajebe da ih dovede jer sam propustio nažalost prvi put, preslušajte Sanctimonious.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 2 years later...
  • 11 months later...

Imam da izjavim za jutarnji program da je ovo jedna ubica od benda.

Ko zna kad bih ih pustio da se nije zadesilo da ću da ih vidim live. I ne samo što su mi oba albuma fenomenalna, i uživo je čisto satiranje. Ovo je MFate za 21. vek. Portrait i slična boranija me odavno ogadila od MFejtolikih bendova, pa mislim da sam zato preskako Attic, ali ovo je dva koplja iznad svih tih sličnih bendova. Vokal mi ne smeta što mnogo podseća na Kinga, jer "dobro" podseća, i zna da koristi i niske registre mudro i efikasno. I kudos što uživo zvuči kao sa diska.

Jedino ime dosta retardirano - Tavan. Dobilo malo smisla posle čitanja lirika, ali samo malo. Mističnije bi bilo Mezzanine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...