Jump to content

2015.06.26-27. *Rtanj* STONER13ER 2015


ljubicasta

Recommended Posts

SATNICA

 

Petak 26.

 

20:00 PROPOVED

21:00 NASTROM

22:00 VVVLV

23:00 VOID FORGER

00:00 OBSIDIAN SEA

 

Subota 27.

 

11:00 USPON NA RTANJ

 

15:00 QUADRASTAR

15:45 GYPSY WIZARD PROPHECY

16:30 AWWO

 

17:30 ŠTAMPA MAJICA

 

20:00 TAUUSK

21:15 OWL OXIDANT

22:30 METHADONE SKIES

23:45 HAZARDER

00:45 NAUSEAHTAKE

 

02:00 AFTERPARTY

 

2n7m535.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

LAST INFO:

 

- FREE CAMP

- COLLECTIVE SLEEPINGROOM (bring sleepingbags)

- TOILETS

- FRESH WATER

- NO STORES/NO CIVILIZATION (bring food. some provided by festival)

- HOSTEL PLACE - 10€ with breakfast (www.mileniumrtanj.com)

- CHEAP DRINKS PRICES

 

FOREVER FREE FESTIVAL !!!

Edited by ljubicasta
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

polako, adaptiramo se

 

poslužilo nas je vreme, prvi dan bilo hladno ali suvo, drugi dan bilo baš prijatno

 

first, kao neko ko je išao prvi put i na puljp i na kampovanje uopšte, ovo je kao... u pet najboljih stvari svih vremena

sam Rtanj je fascinantan, mesto, priroda, tišina, zvezde, vazduh, svici, svesvesve je mnogo lepo i valjalo bi otići i na duže

nisam se pela na vrh, to će sledeće godine da se odradi

ljudi koji su bili kažu da je popadalo mnogo drveća po stazi i da je bilo teško penjanje

 

ekipa koja se skupila je neobična krajnje, nisam neko ko ume da prebroji masu, pa će to neko drugi da saopšti

ono što je (meni) neverovatno je totalna opuštencija, svi su nasmejani i niko nikoga ne gleda popreko i baš je onako kako treba da bude

 

rekoh već, skakavaca je bilo, nije bilo žaba, zmija ni kuruza

 

jedino što mi se nije dopalo u čitavoj priči je to što je zgrada u užasno lošem stanju, radi jedna jedina česma i nema tuševa

prodavnice (više) nema, though, restoran je fin

 

zaječarsko pivo je svakako mnogo bolje van beograda

 

bila je ekipa rumuna koja je došla sa psom i još gomila lokalnih pasa koji su tu blejali sa nama i peli se na binu i izležavali se po kampu, i nikome to nije predstavljao problem i jako sam srećna

 

 

sad, deo koji te zanima

 

PROPOVED - So-so, bili su zanimljivi dosta, neki neobični vokal i drone dždž, to sam ispratila pola-pola, isto kao i

NASTROM - Koji je imao gomilu problema sa zvukom, jedino što je zvučalo kako treba je bila ritam mašina, zajebavala pedala, zajebavao vokal, u principu, sve što je moglo da krene loše je krenulo loše

VVVLV / Void Forger - Nešto od ova dva mi se nije dopalo ič a drugo je bilo hajlajt dana, al ne bih znala

OBSIDIAN SEA - Budući da je sve u ovom momentu već kasnilk dobra 2 i po sata, a bilo mnogo hladno, čuli smo jednu stvar i baš je bilo nezabavno da bi visili tu doveka, slušali iz šatora, no biggy, really

 

Oko podne drugog dana je neki šveđanin uzeo akustaru, prikačio se i pevao i svirao neki švedski folk, bilo suuuuuper

 

QUADRASTAR - Koncept je sjajan, pedala na sempl, a sempl govori o svesti i fizici i svemiru, skroz neki transcendant momenat, baš mi se svidelo, sjajna atmosfera

GYPSY WIZARD PROPHECY - Ista priča, recital i neki zli rifovi, živo me zanima šta je zapravo čitao, ono je totalni kult neki, mnogo dobro

AWWO - Ovo su oni rumuni sa psom, bili su negde na granici između slatkog i smešnog, kapiram da niko ne zna osim njih i dalje da li su bili ozbiljni ili:

"ja sam poprilično siguran da je ovo u stvari pesma i on sad nešto improvizuje tu"

totalno unique trenutak, fino smejanje

 

(onda sam naučila kako se radi sito štampa)

 

TAUUSK - prespavala sam veći deo ovoga, uhvatila sam samo poslednju stvar i bilo mi krivo pomalo što sam preskočila, baš fin sladži momenat

OWL OXIDANT - Ovi su objasnili par stvari, fenomenalna muzika, sjajna energija, sasvim sigurno najbolji posle

METHADONE SKIES - Neverovatan potencijal, mnogo, mnogo, mnogo dobro. Najduži i najbolji u svakom pogledu nastup

 

e sad

ja sam otišla na ovo skroz nespremna, ranije sam slušala samo owl oxidant i methadone skies, a onda sam negde usput skapirala da se jako puno hajpuje hazarder

 

unfortunately, probilo je ozvučenje u nekom momentu, i imao je tonac užasnih problema sa svim i svačim tako da

 

HAZARDER - Nisam čula ove ljude, uopšte, ništa, sve je išlo dole, dole, dole, i gomila zujanja, zujanja, zujanja, i baš mi bilo krivo, tako da ću morati da obrnem ovo van puljpa

NAUSEATHAKE - Ovi su doneli sve svoje i njihova priprema je, pored nastroma, trajala najduže. Čini mi se čak i da su uspeli na kraju da izvuku nešto dobro iz čitave priče mada mi se isto tako čini da je zvuk gore na brdu bio dosta čistiji od onog muljavog dole.

 

Sve u svemu, treba otići na ovo, jedino zbog čega žalim je što nisam otišla još onda

 

Puljp>>>>>>>>

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncizan raport. Žao mi sada još više što nisam išao. Mada, ako je Hazarder bio u raspad stanju, onda je i bolje, ne bih da kvarim utiske sa ploče. :meshuggah:

Ništa, sledeće godine definitivno se ide, sa otkazom, bez posla i autostopiranjem. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kristijan: Meni je Hazarder bio najbolji nastup na Puljpu jer sam ih najvise cekao. Jos su se neki ljudi zalili na zvuk na njima, i jeste bio poprilicno mutan, ali meni je nontheless bilo strava jer sam imao bas veliku zelju da ih cujem a zvuk (bar meni) iako losh nije bio nerazaznatljiv.

Svirali i jednu novu.

Mada ako bih gledao obvjetivnije vrv je Methadone skies bio nablji nastup na Puljpu, i imali su i super zvuk, oni i Owl Oxidant su bas ubili.

Edited by Uruk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owl Oxidant su mlade nade.

 

Methadone Skies sam slušao samo na kompilaciji, ok mi to zvuči.

 

A za ove mi žao, jer ako im je bio bulja zvuk, gde će se čuti da moćna izgradnja rifa? :cry:

 

Čeka se Hazarder jedared u BG-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nešto ovaj izveštaj gore. U delovima je potpuno subjektivan i pun zajedljivih komentara, u drugima površan. Opis drugog dana je, doduše, bolji.

 

Havočkin izveštaj >

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...