Jump to content

80's electro


Recommended Posts

na slicnom tragu kao ona prethodna stvar

http://www.youtube.com/watch?v=YCyw5A219-4

 

sto se tice akuelnih retro sranja, jedino cenim neke likove kao sto je ovaj com truise, znaci da ima nesto moderno u prici a ne potpuna imitacija

 

ali ipak ima jedan skroz retro album na koji sam sekao vene pre par godina: symmetry - themes for an imaginary film

mada sad kad pokusam da slusam vidim da me prosla faza

 

ali lazerhawk mi je uvek bio krsina. bas strogo osrednja muzika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo, Simone!

 

Pa da počnemo:

 

0002807219_21.jpg

 

Perturbator, počelo je kao omaž velikom Vangelisu i Blade Runner cyber punk estetike, a preraslo u nešto mnogo zajebanije. Komponovao Sexualizer EP za Hotline Miami, a poslednji album se primio u metal krugovima, pa je svirao po raznim black metal festivalima. Najverovatnije i najoriginalniji od cele new wave retro ekipe. I odlične omote mu radi Ariel ZB.

 

Perturbator bandcamp

 

a4126298325_2.jpg

 

Le Cassette, boli kako je ovaj tip skinuo produkciju vokala synh bendova 80-tih, i sve to vuče korene iz neo romantizma, ima i sjajnu obradu Depeš Moda. Sa Perturbatorom sarađivao na Sexualizer EP. Naravno, traka je čista pobeda i disko hit. Nema greške.

 

Le Cassette Bandcamp

 

 

0004225664_21.jpg

 

Trevor Something, tvrdi da je poznata zvezda iz synth pop-new wave ere 80-tih, i da se posle duže kome probudio i da ne može da ustanovi svoje puno ime, otud Something. Drugi full length se pokazao kao prelep omaž toj eri, ima tu i semplovanja nekih kultaća, ali je načinjeno sa ukusom. Vokal je senzualan na 100 stepeni celzijusa. Topla preporuka.

 

 

Hteo sam da navedem i Kavinsky-a, poznat već po pesmi iz Drive, Nightcall, ali smatram da nije dovoljno iskren. :bigblue:

 

Isto preporučujem New Wave Retro kompilacije da se upoznate sa pojedinim izvođačima: besplatan download na bandcampu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali lazerhawk mi je uvek bio krsina. bas strogo osrednja muzika.

 

Taj neki fazon, ja ga više tretiram kao nešto što ide u pozadini, nije mi to vrhunac žanra nego je išlo u trenutku kad mi je došlo da otvorim temu.

 

 

Pre toga sam slušao ovo:

 

 

:D

 

Ovu listu sam naučio napamet, ima do jaja zaraznih pesmica:

https://www.youtube....218947F9BC0C96D

 

Posebno je dobra ova Croms - Invisible Cities, malo je ambijentalna u odnosu na ovo ostalo, ali kida. Nema od tog lika ništa nigde osim te pesme.

 

Fantastična je i ova obrada Push the Message:

 

http://www.youtube.com/watch?v=a687_HfxMZM&feature=player_detailpage&list=PLC218947F9BC0C96D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

^_^

 

Perturbator, počelo je kao omaž velikom Vangelisu i Blade Runner cyber punk estetike, a preraslo u nešto mnogo zajebanije. Komponovao Sexualizer EP za Hotline Miami, a poslednji album se primio u metal krugovima, pa je svirao po raznim black metal festivalima.

 

Saranjuje mu taj EP, a i generalno soundtrack za Hotline Miami ubija, jedva čekam da čujem soundtrack za novi sutra :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

sto se tice akuelnih retro sranja, jedino cenim neke likove kao sto je ovaj com truise, znaci da ima nesto moderno u prici a ne potpuna imitacija

 

To je za one što imaju male pišice tebra.

Meni ne smeta i kad je skroz taj fazon, ako je pesmica dobra, kao ova LazerHawk npr:

 

 

A za tebe ako voliš divlje, možeš ovo slobodno da obrneš ako već nisi, ja malopre poslušao i lepo mi je.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...