Jump to content

2015.06.29-30. *Kombank Arena, Beograd* Belgrade Calling: Judas Priest, Helloween, Toto, Steel Temple


LazaGNR

Recommended Posts

koga zabole za trudnjače i ustajanje u 5, gde još ima da publika masovno traži sedenje

 

pričica za malu decu da se sakrije slaba prodaja

 

I ja mislim da je ovo u pitanju, nazalost.

Cuo sam i teoriju da je prethodno pomjeranje sa Kalisa na Usce bilo s ciljem da se ustedi na cimanju i premjestanju opreme i bine, jer se na Uscu prakticno vezu Robi Vilijems i Smak, pa onda da se nadoveze i BG Calling dva dana.

A za ovo sad u Arenu, uvjeren sam da je razlog slaba prodaja. No, dobro. Bice koncerta sto je najvaznije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, pare su problem. Nemamo para, pa to ti je. I tih 4.500 dinara za fan pit, je za nase uslove mnogo, iako se ja licno za cenu ne zalim. Pa, uzmimo onda jos cinjenicu da je ponedeljak. Judas Priest bili pre cetiri godine (ovo isto nije podatak za bacanje, iako bih ih ja, opet licno govoreci, gledao, svake godine). Na kraju, najvaznije je da ce koncerta ipak biti. Mislim i dalje da ovaj dogadjaj moze da privuce bar 7-8 hiljada ljudi...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma beži, o čemu mi pričamo. O zemlji gde se koncertna kultura svodi na dvolitre pred lokacijom u nadi da će uspeti da se ufuraju za dž. O penjanju na zgrade, bedeme i drveće kako ne bi bacili pare. O ljudima koji neće da gledaju koncert, zato što su gledali taj bend 2008., zato što ne sviraju tu i tu pesmu, zato što se pevač ošišao. Slažem se, ne može se otići baš na sve, pogotovo ove manje koncerte kojih bude i 2 u mesec dana. Standardi su nam loši, karte su skupe, koncerti česti. Ali razlika je velika između nemam sredstava i ne želim da odvojim sredstva. Ovo prvo razumem, često sam i sam bio u toj situaciji. Ovo drugo ne mogu. Ali Judas Priest (ajd, da ne pominjem Helloween da bude nepristrasno i da budem realan), da ne može da skupi wxyz osoba. Bend koji ima 3 generacije fanova. Ma daj. Prvi put je bilo kako se sećam 6k ljudi*, od kojih je barem 20% napustilo halu nakon nastupa Whitesnake-a (ovo tek ne mogu ni da razumem). I Bugarima je sve gore (možda i gore nego nama trenutno), standard se srozao (pitajte ih koliko im koštaju cigarete, meso, itd) pa opet kad dođe bend pune se arene i stadioni.

Ko hoće nađe način, ko neće nađe izgovor.

 

 

*ne sećam se stvarno tačnog broja, ali mislim da je bio tu negde.

Edited by StarbreakeR
  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudima koji nisu iz Beograda treba tih 4500+minimum 2000 za put, hranu i pice. Generalno ljudi nemaju para da idu na koncerte. Ja bih isla na svaki, ali ne mogu. I Soulfly je poznat i priznat bend pa je ulaznica 900 din. Znam da ce mi se neko sad smejati za poredjenje ali ta cena ulaznice je realna za nas. Tih 4500 za fan pit je jedna petina plate ovde u Rumi, pa vi izracunajte sta nekome ostane u dzepu posle placanja racuna i ostalog.

 

Niko ne treba da osudjuje ni ljude koji idu ni ljude koji ne idu na koncerte, svako ima drugacije prioritete.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde i Ruma, nama juznije treba tih 2000 samo za povratnu, da ne pricam sto mi za pijenje min isto toliko treba...

Pricam uopsteno, ja svakako dolazim na Dzudas, al ono, treba da se placa stan, studije ovo ono.. Za kvalitetan provod ti treba barem 100e, da nisam par bitnijih koncerata propustio ne bih imao klavijaturu sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudima koji nisu iz Beograda treba tih 4500+minimum 2000 za put, hranu i pice. Generalno ljudi nemaju para da idu na koncerte. Ja bih isla na svaki, ali ne mogu. I Soulfly je poznat i priznat bend pa je ulaznica 900 din. Znam da ce mi se neko sad smejati za poredjenje ali ta cena ulaznice je realna za nas. Tih 4500 za fan pit je jedna petina plate ovde u Rumi, pa vi izracunajte sta nekome ostane u dzepu posle placanja racuna i ostalog.

 

Niko ne treba da osudjuje ni ljude koji idu ni ljude koji ne idu na koncerte, svako ima drugacije prioritete.

Realno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde i Ruma, nama juznije treba tih 2000 samo za povratnu, da ne pricam sto mi za pijenje min isto toliko treba...

Pricam uopsteno, ja svakako dolazim na Dzudas, al ono, treba da se placa stan, studije ovo ono.. Za kvalitetan provod ti treba barem 100e, da nisam par bitnijih koncerata propustio ne bih imao klavijaturu sad.

 

Dobro, ja sam dala primer onoga sto je meni poznato. Zakljucak je da bismo svi mi voleli da mozemo da ispratimo sve koji dolaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...