Jump to content

2015.06.29-30. *Kombank Arena, Beograd* Belgrade Calling: Judas Priest, Helloween, Toto, Steel Temple


LazaGNR

Recommended Posts

Наравно да је у питању мала продаја,плус што је прошли пут Пристима предгрупа била Вајт Снејк,што је умногоме напунило арену,а Хеловин није тај бенд ,који би побољшао продају...

Дакле собзиром на све,летњи одмори,скупе карте, плафон 2-3 хиљаде и фијаско организатора...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tacno da je 2011.godine bilo samo 6.000 ljudi. Bilo ih je dva puta toliko. Fan pit i parter kracati, donji prsten tribina sa severne strane takodje, na juznoj nesto malo manje. Cisto da se zna...

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudima koji nisu iz Beograda treba tih 4500+minimum 2000 za put, hranu i pice. Generalno ljudi nemaju para da idu na koncerte. Ja bih isla na svaki, ali ne mogu. I Soulfly je poznat i priznat bend pa je ulaznica 900 din. Znam da ce mi se neko sad smejati za poredjenje ali ta cena ulaznice je realna za nas. Tih 4500 za fan pit je jedna petina plate ovde u Rumi, pa vi izracunajte sta nekome ostane u dzepu posle placanja racuna i ostalog.

 

Dok nisam krenuo na faks dolazio sam na koncerte iz Pirota (umesto da idem u Sofiju, budala! :D ), tako da svestan sam troškova koji idu uz jednu takvu ekskurziju. Ali iz mog iskustva ta grupa putnika namernika je oduvek najmanje i kukala. A da je to realna cena, vrlo moguće. Mada, kao što je bilo reči na drugoj temi: koncert od 300-400 ljudi ćeš teško otplatiti ako je karta manje od 1000, a pitanje je (poznajući koncertnu kulturu u Srba) da li bi zbog manje cene karte došlo više ljudi. Onaj Soulfly od 600 dinara, na sreću, svedoči u korist toga - ali sumnjam da su organizatori spremni da se tako kockaju.

 

A slažem se za cene karata, pogotovo za taj sveže izmišljeni fan pit, odvratna, ljigava praksa da se izmuze još para. Al jbg, Metallicu i Maidene gledao iz partera i ono, atmosfera je bila izuzetna ali što se benda tiče bolje da sam kući gledao DVD, pošto sam video samo na monitorima. Tako da što se mene tiče ako već uštedim 3k, izvući ću još 1.5k pa napred ko čovek.

 

Niko ne treba da osudjuje ni ljude koji idu ni ljude koji ne idu na koncerte, svako ima drugacije prioritete.

 

Isto važi i za pozorište, bioskop...

 

cek, sto bismo svi mi voleli da ispratimo sve?

 

Pa da, o tome pričam; kod nas kako je krenulo ima previše koncerata, previše žanrova i nažalost ne mogu se svi ispratiti, a i metalci se drže svojh podelica ko pijan plota - to je surova realnost. Ali Priest mi nekako dođe kao najmanji zajednički sadržalac, stoga mi čudno da bar oni ne mogu da prodaju dovoljno karata. Plus, opšta kultura...

 

Nije tacno da je 2011.godine bilo samo 6.000 ljudi. Bilo ih je dva puta toliko. Fan pit i parter kracati, donji prsten tribina sa severne strane takodje, na juznoj nesto malo manje. Cisto da se zna...

Jea, kažem ne sećam se cifre, sve mi se nešto 6k vrti po sećanju. Ali je posle koncerta WS svakako ostalo bar petina manje :/

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi smo mi ljudi!? Da su u pitanju Metallica ili Iron Maiden, niko ne bi pravio problem, ni za cenu regularne karte, niti fan pita, vremenskih uslova ili sedecih mesta...Ali, Srbija...jadna i unakazena. U normalnom, civilizovanom svetu, ovakva dva benda bi imala svoje mesto koje im pripada. A ono je visoko pozicionirano. Ljudi, ne dolaze nam svaki dan Judas Priest i Helloween! Imam 42 godine, mozda sam nesto vise prosao, i zato s punim pravom kazem - pokazimo im postovanje, uprkos svim problemima! :da:

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu ici sigurno, zbog Helloweena bih isao i da je 10 soma karta, ali sto se tice ostalih svirki, najvise mi ubijaju zelju ti veliki fan pitovi, koji su poluprazni. Dam 3-4 soma da bih gledao video bim, zabole me bas kurac. Nakazni su pederi koji organizuju tako koncerte, a ne ljudi kojima nije do gledanja video bima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Truli kapitalisticki fazon da ti naplati to sto ces biti nesto blizi bendu od onih sto stoje iza tebe.

Em sto ne volim fan-pitove, em sto mrzim podlo dostampavanje karata za fan-pit kad se organizuju koncerti ultra popularnih bendova koji ce biti odlicno posjeceni. Platis pravo malo bogatstvo da bi se guzvao u ne bas velikom fan-pitu sa jos par hiljada ljudi.

Jedini izuzetak od ovoga je bila Metallica na Uscu, kad je fan-pit bio bas veliki, a opet ne krcat. Ali zato su oni iza, u parteru, nagrabusili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za prosli Judas Priest u Areni je parter isto bio bezobrazno daleko. Plus pivo skupo ko picka. Napraviti fan pit prvih 10 redova, metar iza toga red redara i ograda i to je to. Sve ostalo je drkanje kurca i pisanje po ostalima koji su dosli da vide bend. Za Bili Ajdola i Metallicu je bilo krajnje zalosno sta su uradili sa fan pitom, pa da nisam preskocio ogradu i ustedeo 3000 od karte, tacno bih celo vece trazio sa kim cu da se pobijem, cisto da znam sta sam platio i da sam negde bio. Nek se napuse kurca organizatori sto se mene tice mogu i da propadnu.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini izuzetak od ovoga je bila Metallica na Uscu, kad je fan-pit bio bas veliki, a opet ne krcat. Ali zato su oni iza, u parteru, nagrabusili.

 

Ovo je laz, bila sam na ogradi u "parteru" i nikakav problem imala nisam

 

As for fan pitovi

Onaj OneRepublic u areni od prosle subote je bio zalosno prazan, oko 9k je kostala karta

Pola publike u fan pitu su bili neki metuzalemi, 70+

Ne kapiram sta ti ljudi traze tamo, koje su to izgubljene duse

Tako isto i na Metli, tako isto i u svim ostalim fan pitovima

 

(Osim ramstajna krvavog)

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Truli kapitalisticki fazon da ti naplati to sto ces biti nesto blizi bendu od onih sto stoje iza tebe.

Em sto ne volim fan-pitove, em sto mrzim podlo dostampavanje karata za fan-pit kad se organizuju koncerti ultra popularnih bendova koji ce biti odlicno posjeceni. Platis pravo malo bogatstvo da bi se guzvao u ne bas velikom fan-pitu sa jos par hiljada ljudi.

Jedini izuzetak od ovoga je bila Metallica na Uscu, kad je fan-pit bio bas veliki, a opet ne krcat. Ali zato su oni iza, u parteru, nagrabusili.

 

A najveci šukurac je to sto su bendovi sve dalje od publike.Bina pa cistina pa redari pa ograda pa tek onda rulja.Nie kao nekada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...