Jump to content

Code


Demon Seed

Recommended Posts

  • 1 month later...

Zapljuv, red je.

 

Augur Nox mi se ič ne dopada, razlozi su mnogi, pa mi nije bilo do toga da otvaram temu za jedan genijalan album ("A VBE?", neko će reći... znam).

 

Ali, red je i da se ostavi link ka tom jednom, pa neka slušaju oni koji nisu.

 

 

Code - Resplendent Grotesque (2009) 320kbps

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo mi je prepucan, napanjen, naporan za preko slušalica pogotovo.

Drugo, rifovi počnu da liče jedan na drugi već posle polovine albuma, sve mi se utopi u neki osrednji polu-melodeath fazon, čaga-čaga.

Predugačak je, možda bi bio manji omašaj da su bolje iskombinovali to malo rifova na manji broj pesama.

Teško je meriti se sa Khvostom i trudio sam se da slušam novog pevača sa tim na umu i opet mi zvuči isforsirano, naročito u nekim clean deonicama. Ima jedna baš zamorna u refrenu, izraz "transfer blama" bi bio prigodan.

 

Novi nisam još slušao, obrnuću ga jednom, valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suma sumarum album RG je savrsen od prve do poslednje pesme...

Ne znam koju pesmu vise da lajkujem In the privacy..., Rattle of the... i deo "And in my deepest darkest dreams, The rattle of black teeth is growing and growing, In the heart of my brain"-instant najez celog tela jbte...

Dok slusam A Sutra of wounds uopste nemam trip da se radi o pesmi sa black metal albuma... doduse ovaj album svakako nije tipican bm album, vise je neki avantguarde no black...

U svakom slucaju hvala Lou! Slusace se ovo jos, ali da se inicijalno zapljunem :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Easy boy jedan po jedan album, ne moze moj mozak sve to da obradi :haha:

 

Btw album ide vec dva dana... juce trcim na probu svoje prezentacije i posto sam smuljala mob na brzaka u torbu, skidam sluske a ono Sutra of Wounds kad je raspalila stvar u sred svecane sale Dekanata, neprijatno bilo i meni i tehnickoj sluzbi :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Preslusah Augur Nox uhhh... zabavno, toliko da nije dosadno, ali nije ni priblizno dobar kao RG, pevac mi se nekako trudi da zvuci kao Kvhost ali to je to, kao da se previse trudi, sto je vec Lou rekao gore :da:

Muzika generalno nije losa, sto bi rekli neki vozi, ali nisam imala momenat da me presece da se najezim... nikako... u sustini album je bio na to do listi, rekoh da se uverim i sama, jer mi je nekako susludo da posle tako dobrog albuma ne izadje nesto jos bolje.

 

Kakav je album "Nouveau Gloaming"? slusao neko, vidim Kvhost peva na njemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pazi ovo (kačio sam ranije čini mi se, al' nisam siguran):

 

http://heidenshart.b...the-netherlands

 

Ok je Noveau Gloaming, ali ništa specijalno. Mnogo više ukorenjen u bleku u svakom slučaju.

 

edit: btw, ja obožavam Augur Nox. Glimlight Tourist i poslednje 3 pesme su magija čista.

Edited by Towards The Inevitable

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Melinda

 

Nouveau Gloaming je bolji od Augur Nox, nema priče, preslušaj kada budeš imala viška vremena. Neće te oboriti sa nogu, ali će sigurno uvući, ima atmosfere, vuče i na DSBM.

 

Što se tiče vesti o mogućem raspadu, verovatno je tako i bolje nego da se blamiraju izjavama poput "Five years went by and the progression was noticably huge".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...