Jump to content

Vreme


bo88gdan

Recommended Posts

Jedan topli savet, kada ostavis YT klip na ovakvoj temi, zaintrigraj nas barem malo zasto bismo ga otvorili i pregledali, daj hintove, istakni nesto... ovako svejedno je da li je Mayham, Pink Floyd ili Gosn. Velimir

Pa dobro ako je tebi tesko da kliknes na klip i da cujes o cemu se radi onda nemoj ni da da ga otvaras
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan: Vidi kad god se otvara neka tema, pise se sazetak, kratak osvrt tvog vidjenja uz par hintova zasto bismo trebali da pogledamo neki yt klip.

 

Svako ko drzi do sebe i svog vremena pravi izbor, a da li ce taj izbor biti tvoja tema na tebi je da razradis. ovo je dobronameran savet, a ti kako hoces

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan: Vidi kad god se otvara neka tema, pise se sazetak, kratak osvrt tvog vidjenja uz par hintova zasto bismo trebali da pogledamo neki yt klip.

 

Svako ko drzi do sebe i svog vremena pravi izbor, a da li ce taj izbor biti tvoja tema na tebi je da razradis. ovo je dobronameran savet, a ti kako hoces

 

evo mali sempl, u sustini bolje nego sto sam mislio da ce biti

 

"vreme nema dimenzionalnost. nemamo culo za vreme i u sustini mi redjamo prostorne dogadjaje u vremenski niz i onda ekstrapoliramo odnosno prenosimo osobine prostora koje mi culno indukujemo i onda u jednom koraku dedukcije prebacujemo to na vreme. to je potpuno progresno.

jer ako bismo gledali samo nase iskustvo onda postoji samo sadasnjost - neprestano smo u vecnoj odnosno konstantnoj sadasnjosti.

recimo da sad odete u proslost opet kad biste se prebacili u proslost vi biste bili u toj prosloj sadasnjosti - vi biste bili u sadasnjosti te situacije, toga vremena. prema tome sadasnjost je i vertikalno i horizontalno apsolutno beskonacnost naseg univerzuma i ta osnovna beskonacnost je vremenska a ne prostorna. ee sad strasna je posledica...znaci da iz vremena u stvari nastaje prostor a ja sam pronasao nacin kako matematicki iz prostora nastaje i masa, preko zlatnoga preseka. zlatni presek kontinualna proporcija. dakle imamo beskonacnost, znaci mozemo samo kontinualnom proporcijom..." itd i sl. :obrv:

Edited by Čarli
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pih dobar uvod Carli! Maznuto ili tvoga uma delo?

Anyway kada tako kazes jedino postoji sadasnji momenat, sve ostalo je diskutabilno.

 

nama je fizicarka u gimnaziji rekla suprotno-da ne postoji sadasnjost.Samo buducnost i proslost.Jer cim se nesto desi vec pripada proslosti.Rekla je -dok ja izgovaram reci, cim su izgovorene, one vec pripadaju proslosti.

Predavala neko sranje, videla da je niko ne zarezuje ni 2% i krene odjednom prvo o Tesli i projektima i onda o tome....to je bio jedini put da su svi slusali kao hipnotisani.

 

 

 

 

 

Sledeci cas nam je jebala mater na kontrolnom. :frown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 7 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...