Jump to content

Daredevil (2015- )


Recommended Posts

Krenuo sa gledanjem, odgledah prve 2 epizode.

Iako se ne lozim na te super heroj fazone, serija je odlicno uradjena. Mracna atmosfera, dobra gluma.

Glavni glumac - cini mi se da sam ga vec gledao u Boardwalk Empire i ovom novom filmu o Stivenu Hokingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Svaka čast Godard-u, i DeKnight-u na ovoj fenomenalnoj adaptaciji i ponovnom osmišljavanju Daredevil-a.

 

Za 14 sati, koliko traje ovih 13 epizoda, uspeli su da isporuče, odlično razvijene likove (Foggy Nelson, bogotac ) nadrealno dobre scene borbi prsa u prsa koje se teško mogu videti na tv serijama. I uspeli su da održe taj realizam, skoro do samog kraja. Vincent Donofrio baš krade šou u ovoj verziji Kingpin-a, ovo je Marvelov najkompleksniji i najbolji negativac odkako su počeli da prave filmove i serije.

 

Negde pred kraj serije, tipa poslednje dve epizode, upali su u nekoliko klišea, bez kojih se moglo. I to račvanje priče na više likova, posle tolike tenzije u pređašnjim epizodama, malo je ubilo draž gledanja.

 

Čekam i drugu sezonu, i držim fige da ubace Punisher-a, pa da i on dobije valjanu serijsku ekranizaciju. (Punisher Max, anyone?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledao sam prvih sedam epizoda i veoma sam zadovoljan, jako dobro uradjena serija za sada. Smorili su u poslednje vreme sa izbacivanjem gomile filmova i serija o superherojima, ali je ovo nekako dosta ozbiljnije i mracnije napravljeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Na polovini prve sezone sam i imam samo dobre utiske za sada. Nisam očekivao ovako prizeman pristup u ekranizaciji heroja iz Marvel univerzuma. Umesto buđavog terminator cam-a koji iscrtava oblike kao radar dobili smo ljudsku reakciju na zvukove!

 

EURLe5X.jpg

Edited by Vitamin K Experience

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadrealno dobre scene borbi prsa u prsa koje se teško mogu videti na tv serijama

 

Borbe su uglavnom bile vrlo nerealne, nigde u realnoj borbi neces videti takve udarce i akrobacije koje su same sebi svrha. Glavni junak ne moze da stoji na nogama i onda iznenada odluci da udari protivnika koristeci salto u nazad... i onda nastavi da ne moze da stoji na nogama...

 

Takodje se slazem da serija ima puno klisea i dosta je predvidiva ali je opet daleko bolja od ostalih super hero djubradi koja se servira.

 

 

Jeste li skontali momenat kad se onaj rus pravi da umire i hoce nesto da kaze a Daredevil se nagne naped kako bi ga BOLJE CUO?! I ovaj ga raspali nekom daskom u glavu!

 

Edited by Lou
spoiler
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, meni smeta kad se trude da urade super hero seriju realno pa onda predju u nadrealno. Ja ne mogu da iskljucim mozak pa da kazem, "vau ovaj potez izgleda lepo" nego mi pre pada na pamet "zasto bi za ime boga neko to uradio u datom trenutku?".

 

Prica mi se svidja, dobro su postavili stvari, serija ima potencijala samo da malo smanje to nadrealno i da pripaze na gafove meni bi bila bolja.

 

Al kao sto rekoh ima tu i dobrih stvari

 

UhI3rpH.gif?1

Edited by Dead Man Walking
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet zaboravljaš da je ovo heroj iz stripa, i naravno da će spoj realnog i nadrealnog ponekada biti klimav, mada je ovo mnogo bolje odrađeno, naspram recimo Nolanovog Betmena.

Ah, sve te lepe želje, pardon, žene. :wub:

 

rosario-dawson-daredevil.jpg

 

Navijam da ubace Elektru u drugoj sezoni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Potvrđen Punisher.

 

Jon Bernthal (“Wolf of Wall Street,” “The Walking Dead, ” “Fury”) joins the upcoming season of “Marvel’s Daredevil,” streaming only on Netflix in 2016!

 

Bernthal will portray The Punisher, one of Marvel’s most popular characters. He is a vigilante who aims to clean up New York City’s Hell’s Kitchen by any means necessary, no matter how lethal the results.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

screen-shot-2015-07-07-at-6-29-12-pm.png?w=789

 

Marvel has announced that Elodie Yung has joined season two of Netflix’s Daredevil in the role of Elektra Natchios.

Yung, known for roles in G.I. Joe: Retaliation (above) and District 13: Ultimatum, will play the title character’s old flame who just happens to be a deadly ninja assassin. Or, as Marvel puts it, a “mysterious woman from Matt Murdock’s past whose dangerous and exotic ways may be more than he can handle.”

“After a worldwide search, we found in Elodie the perfect actress to embody both Elektra’s impressive and deadly physicality, as well as her psychological complexity,” said Jeph Loeb, Executive Producer and Head of Marvel Television. “Paired with Charlie as Matt Murdock, the two will bring one of the most beloved and tumultuous comic book relationships to life with all the accompanying sparks and spectacular action sequences the show is known for.”

Elektra is well-known to comic fans as being one of Daredevil’s greatest loves, allies, and (occasionally) adversaries. Her existence in the Marvel Cinematic Universe was alluded to in season one of Daredevil during a flashback to Murdock and Foggy Nelson enjoying a night of college revelry. The character was previously played by Jennifer Garner in 2003’s Daredevil film and its (even worse) 2005 spinoff Elektra.

Elektra is just the latest major Marvel character to join the hit series for season two; Jon Bernthal was recently cast as The Punisher, widely expected to be at least one of the show’s antagonists. The new additions join Cox, Deborah Ann Woll (Karen Page), Elden Henson (Foggy), and (presumably) Vincent D’Onofrio (Wilson Fisk/The Kingpin).

Set for a 2016 premiere on Netflix, season two of Daredevil appears to already be filmingaccording to reports.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...