Jump to content

Daredevil (2015- )


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Uh, jedva sam je pogledao do kraja. Definitivno su ovi novi scenaristi zagrizli preveliki deo kolača koji nisu mogli da svare do kraja serije. Nevešto su pokušali da spoje Punishera i Elektru u ceo tok glavne priče. Baš gubi na dinamici koju su fino izgradili u prvoj sezoni...

 

A da ne pričam o rupama u razrešenju određenih situacija, verujem da će u trećoj pokušati sve da pojasne, ali ne verujem da ću se vratiti seriji ako nastave ovako trapavo.

 

Akcija dosta podseća na matore akcione filmove 80tih i sa početka 90tih, iako sam se obradovao na nekolicinu scena (sećate se hodnika iz prve sezone? e, pa ovde su napravili nešto još bolje!), ali što je dalje odmicala sve je gubila više smisao, a inače ne pregam od klasičnih akcijaša, verujem da mi je ovde smetalo što su išli na ozbiljnost u samoj priči, koja ne funkcioniše u petparačkom formatu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jon i Elodie su sjajno odglumili likove u seriji, ali kako oni seckaju tokove priče i na silu pokušavaju da ih spoje sve više bledi i gube se ta mala iskra koja se vidi u njihovoj glumi. Šteta, zaista, jer ovo je moglo da bude bolje i od prve sezone koja je ukorenjena u "stvarnost" i vešto je baratala motivacijama i temama tokom iste...

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ostalo jos dve epizode da odgledam iz druge sezone... slaba sezona, dosta toga je nabacano, a slabo razradjeno.. Akcione scene su postale monotone, gde je u par scena bilo bas par velikih gresaka, kao iz nekih filmova c klase itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Ja sam odgledao prvu sezonu i bio sam jako zadovoljan kvalitetom, izborom glumaca, pričom, atmosferom i borbama.

Za razlliku od serija kao što je Arrow, gde protagonista malo zamahne po vazduhu i 5 ljudi u 5 sekundi se skljoka u njegovoj/njenoj neposrednoj blizini, Daredevil se ozbiljno mučio sa svojim protivnicima. Ni jedna borba nije bila prikazana kao prelaka i to mi se posebno svidelo. Ovo je prva akciona serija u kojoj sam video da se tolika pažnja posvećuje realnosti fizičkog sukoba. Naravno da tu ima i nekih nerealnih momenata, ali to je zanemarljivo, pogotovo kada se uzmu u obzir gluposti koje se svetu danas serviraju.

Što se tiče priče, kroz razvoj karaktera očekivao sam da će u nekoj 4. ili 5. epizodi početi da dave sa nekom dramom ili unutrašnjim sukobima, ali i tu su me iznenadili jer je takvih momenata bilo veoma malo, tek onoliko da se bolje istaknu likovi.

Nadam se da ću isti pozitivan utisak imati i o drugoj sezoni koju ću pogledati čim ugrabim malo vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto kaze bradilko.

 

Ja upravo zavrsih seriju. Mnogo je dobra, mislim da mi se ovako nije svidela ni jedna serija u poslednjih petnaest godina. Sad ne znam sta da radim, hocu trecu sezonu odmah xD

sad gledaj luke cage, ako već nisi jessicu jones :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...