Jump to content

Doživljaji sa koncerata


Talvi

Recommended Posts

Naleteh baš pre neki dan na jedan stariji post u kojem je Karnisero ovo predložio, a današnja priča na koncertnim agencijama me podseti da je ovo dobra ideja za temu

 

sve nenormalne, bizarne, sramotne, urnebesne, nezaboravne stvari koje ste iskusili živeći taj jebeni rat metalni - navalite :horns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Kissu 97. na sajmu me pogodio snop konfeta ispaljenih sa bine direkt u facu, oborio me i napravio mi šljivu tolikom silinom da sam u prvoj sekundi pomislio da je metak ili tako neki projektil i da upravo u tom trenutku ginem. :haha:

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam li pričao ja ovde nekad kako sam zbog Nokturnal Mortum koncerta završio u novinama u Italiji? nisam? priča kaže sledeće:

 

pre NM certa, ortak (Ivan Karamazov na forumu) i ja idemo Čika Ljubinom, i zaustavi nas neki lik sa fotoaparatom oko vrata, kao da nešto pita, reko' ajde, pitaće gde je nešto u gradu kad kao - novinar iz Milana, radi anketu za neki dnevni list, pa ako hoću da odgovorim, svi ga kuliraju.

i ja pristanem očekujući neko levo pitanje, kad on kaže - "What is your opinion about Ratko Mladić?" a ja već polupijan, smejem se kao kreten, i izlupam neki odgovor, nešto kako u ratu nema nevinih ni krivih, kako sud treba da bude objektivan, bože sačuvaj kako sam srao. i kao višnjica na tortu - lik hoće da me slika, a ja čupav sa jarećom bradom do poda i poluodvaljen, mogu samo da zamislim na šta sam ličio

 

i tako sam srušio svako zrno pozitivne slike o Srbima koje je možda postojalo u Lombardiji

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam li pričao ja ovde nekad kako sam zbog Nokturnal Mortum koncerta završio u novinama u Italiji? nisam? priča kaže sledeće:

 

pre NM certa, ortak (Ivan Karamazov na forumu) i ja idemo Čika Ljubinom, i zaustavi nas neki lik sa fotoaparatom oko vrata, kao da nešto pita, reko' ajde, pitaće gde je nešto u gradu kad kao - novinar iz Milana, radi anketu za neki dnevni list, pa ako hoću da odgovorim, svi ga kuliraju.

i ja pristanem očekujući neko levo pitanje, kad on kaže - "What is your opinion about Ratko Mladić?" a ja već polupijan, smejem se kao kreten, i izlupam neki odgovor, nešto kako u ratu nema nevinih ni krivih, kako sud treba da bude objektivan, bože sačuvaj kako sam srao. i kao višnjica na tortu - lik hoće da me slika, a ja čupav sa jarećom bradom do poda i poluodvaljen, mogu samo da zamislim na šta sam ličio

 

i tako sam srušio svako zrno pozitivne slike o Srbima koje je možda postojalo u Lombardiji

 

si nosio neku dobru majicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi posle machine head-a, prvi put kad su bili, idemo ka vozu, zaustavi nas policija i kao, licne karte, sto to tad bilo moderno jbt, i ortak jedan nije imao. i pricamo mi onako usput, pandur kao, a vi ste iz kikinde, jel? znate ovog, znate onog, bla, bla, smejanje, zajebancija... i stigne mu kazna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam li pričao ja ovde nekad kako sam zbog Nokturnal Mortum koncerta završio u novinama u Italiji? nisam? priča kaže sledeće:

 

pre NM certa, ortak (Ivan Karamazov na forumu) i ja idemo Čika Ljubinom, i zaustavi nas neki lik sa fotoaparatom oko vrata, kao da nešto pita, reko' ajde, pitaće gde je nešto u gradu kad kao - novinar iz Milana, radi anketu za neki dnevni list, pa ako hoću da odgovorim, svi ga kuliraju.

i ja pristanem očekujući neko levo pitanje, kad on kaže - "What is your opinion about Ratko Mladić?" a ja već polupijan, smejem se kao kreten, i izlupam neki odgovor, nešto kako u ratu nema nevinih ni krivih, kako sud treba da bude objektivan, bože sačuvaj kako sam srao. i kao višnjica na tortu - lik hoće da me slika, a ja čupav sa jarećom bradom do poda i poluodvaljen, mogu samo da zamislim na šta sam ličio

 

i tako sam srušio svako zrno pozitivne slike o Srbima koje je možda postojalo u Lombardiji

 

Kad smo već kod koncerata i novina: :bigblue:

http://www.nytimes.com/2011/04/08/arts/08iht-kulturshock08.html?_r=0

 

Inače, najveći doživljaj mi je bio u Zadru, kad su smrdljivi hrvatsko-slovenački metalci kamenovali Megadeth i prekinuli im nastup oko 40. minute.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorhead 2002. Koncert se zavrsio, mi izasli sa Tasa i otisli prekoputa do trafike da uzmemo vode i seli pored u neki mali parkic. Jedno 10-15 metara od nas bila neka grupa pankera, jedno 15-ak njih, bilo medju njima i par riba. Sedeli su na zemlji, pili i drkali neke razjebane akustare. Sedimo tako jedno krace vreme, i odjednom oni krenu nesto da se svadjaju medjusobno, da pizde i dernjaju se i krene tu opsta makljaza izmedju njih 15-ak. Svako svakog bije, ribe se makljaju, opsti haos. U jednom momentu neka celava riba, koju verovatno ni Vladimir Trapara ne bi jebao, udari jednog tipa nogom a njoj sa ledja pridje drugi tip i odvali je akustarom u glavu. Ako se dobro secam akustara je ostala citava, ali se zato riba prosula na pod koliko je dugacka i ruzna bila, i tako ona lezi a ovaj sto je odvalio krene da se dere "Rekao sam ti da ces patiti kurvooooo!!!" Jebeno smo crkli od smeha, sjajan show je bio. Ali onda smo videli par pandura da kontaju makljazu i prilaze da prave reda pa smo otisli.

  • Upvote 17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...