Jump to content

Ronnie James Dio


darkonet

Recommended Posts

Evo ja čitam već sat vremena... Realno, možda i najveći gubitak za Metal svet ikad. Ma nemam reči, jednostavno nisam verovao da Dio može da ode. Koji god klip pogledam na youtube, i one od skora, uvek isto - Dio razara na sceni, jede mikrofon, pun života i energije... Stvarno bog, besmrtnik.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

When there's lightning - it always bring me down

Cause it's free and I see that it's me

Who's lost and never found

I cry for magic - I feel it dancing in the light

But it was cold - I lost my hold

To the shadows of the night

 

Što se mene tiče, heavy metal će se deliti na period pre i posle R.J. Dio-a

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ružan, kišan, vetrovit i hladan dan se pretvorio u tužan a hladnoća je ušla u naša srca...Danas nesto pre podneva sam pročitao na mobilnom poruku od drugara poslatu još sinoć - umro je Dio.

 

... Znao sam da je bolestan i pratio sam razvoj događaja s vremena na vreme posećujući njegov sajt ali prognoze su bile dobre: otkriveno u ranoj fazi, doktori kazu bice sve OK, zakazivanje turneje, DIO najavljuje nove solo albume...Uopšte nisam sumnjao da se neće izvući. Eto baš juče prepodne na berzi ploča smo ga pominjali u društvu, drugar je uzeo ploču "Holy Diver" od mene, a danas saznajem ovu, za sve iskrene rokere i metalce jako tužnu vest.

 

...Od samog mog početka slušanja Hard & Heavy metala Dio je bio tu, prvo sam čuo ploče "Rising" pa "Heaven & Hell" pa onda i njegove solo albume, sećam se gledanja video kasete "live In Spectrum", ne-odlaska (kasnije prežaljenog)u Budempeštu na koncert 1998 na "Angry Machines" turneji, preskakanje ograde u Kavarni da bih došao do slike sa Diom...

 

... Imao sam tu sreću (i volju) da 3x u zadnjih 5 godina vidim uzivo DIA, od toga jednom sa HEAVEN & HELL-om, da se slikam sa njim, popricam dve-tri recenice i poželim mu srećan rođendan...

 

...Uvek sam govorio da mi je DIO omiljeni pevač, a tako će i ostati ...a po izjavama muzičara koje sam danas čitao bio je i izuzetan čovek...

 

Ceo dan mi je u glavi balada sa "Angry Machinesa" - "This Is Your Life"...

 

Ja, Dio & KS, Nova Godina 2007, Kavarna

slika014.jpg

 

 

Rest in Temple Of The King!

  • Upvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...