Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

@Srbin Hamza

DS mi je propala firma, a ako ćemo po zvaničnom programu da im nađemo mesto u političkom kompasu, morao bih prvo da im pročitam program koji me bolo kurac da pročitam :haha:

Ali sam duboko ubeđen da nema svrhe čitati taj program... A pošto su se godinama dezintegrisali, više nema gde ni da se čuje ovako narodski koje to stavove oni zastupaju o ovom i onom pitanju, pa da se tu nađe nešto. 

Drugo, ako se levo i desno tiče prvenstveno ekonomskih rešenja, to je onda tek konfuzno i besmisleno, ne mislim besmisleno samo po sebi, nego znam da građanima koji nisu profesionalci iz oblasti društvenih nauka ekonomska rešenja nisu na pameti kad pričaju o levo i desno, nego im je levo: slobode kretanja, govora, misljenja, jednakost rasa, polova, socijalna pomoć itd, a desno im je nacionalizam, zatvorenost, ksenofobija itd. Niko veze nema o tome kako se levo i desno odnosi na npr. uvoz i izvoz, zato je i u prodavnici skuplje Imlek mleko nego Vindija.

 

Aj kad si stručan ti nam objasni koji sve modeli za ideološka opredeljenja postoje, (ima beše neki Nolan, ovaj i onaj) i šta znače ose, da li uopšte plebs podrazumeva neki određen model kad pominje levo i desno, dok vezuje libertarijanizam za levo a autoritarijanizam (ili kako se već kaze na srpskom) za desno.

Moje opredeljenje je daj pare, pičku, metal, brza kola, socijalnu sigurnost, platiću porez i teraj se u kurc...

Ubi bene, ibi patria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I’m even more disappointed with what this verdict means for other women. It is a setback. It sets back the clock to a time when a woman who spoke up and spoke out could be publicly shamed and humiliated. It sets back the idea that violence against women is to be taken seriously.

 

Neke zaslužuju, ali ne treba prljati ruke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ok, ali libertarijanizam nije pare, pička, metal, socijalna sigurnost, porez, to je više socijaldemokratija

Libertarijanci ti eto sad ukidaju abortus u Americi a socijalna sigurnost im je komunizam za crnce. Privatizovali bi škole da ne bi glupani učili Darvina nego kreacionizam. Plus su antivakseri.

Ne kažem da nemaju dobrih stvari, npr protiv su vojnoindustrijskog kompleksa i američkih intervencija, protiv ekonomskih monopola pomoću kojih se bogate Gejtsovi, Zakerbergovi itd

Takođe su za legalizaciju prostitucije, droge, ali i za slam lordove, jer ih zapravo boli kurac za sve. Vidi knjigu Defending the undefendable, ima i audio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

realno, skroz ga uboli. Npr, Šešelj je zapravo libertarijanac dok Vučić glumi neoliberala

ali pošto mu počesto proradi nostalgija onda se stalno vraća korenima

npr Bg na vodi, čovek pomisli pravi singapurski autoritarni projekat, totalna neoliberalna žaba, kad ono govna se izlivaju 10 metara od kafića

Share this post


Link to post
Share on other sites

TOS-1 sistem termobaričkih projektila je kao poručen za te skajskrejpere. Vakuum bombe koje stvaraju nepodnošljivu vrućinu, pa da vidiš kako svi panično izlaze iz nebodera i otvaraju letnju kupališnu sezonu na Savi.  Bum... Buć...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Srbin Hamza said:

Ali i Đani i Viki Miljković i kanalizacija direkt u reku

Ja sam oduševljen što im smrdi pod prozorom govno, kad sam prošao tamo, oduševio sam se, nisam verovao da miris govana može da mi razvuče osmeh preko lica... Ali eto, za sve postoji pravo mesto. :haha:

  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Generacija oko 80e ucili odatle, imao sam je kuci, jos u prvom osnovne bio opsednut anatomijom,  napamet sam znao sve organe i gde se nalaze. Veceram ja tad sa matorcima i krecem da pricam kako spermatozoid oplodjuje jajnu celiju i razvija se fetus, oni padaju u nesvest od smejanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

https://beta.rs/ekonomija/ekonomija-srbija/168432-stocari-nestasica-mleka-u-srbiji-se-zahuktava-bice-sve-gore-i-gore

"Gubici u mlekarstvu se gomilaju godinama, predlagali smo još pre nekoliko godina da se dvoje teladi odnese u zoološki vrt, da deca znaju da su u Srbiji nekad uzgajane krave", rekao je Mačković.

 

 

:haha:

Šta je ovo koji kurac?

🥰neoliberalizam?spacer.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako odokativno svakako neoliberalizam: teo bi neki Imlek ili bilo koja korporacija da troškove svali na seljake i kupce, i da još profitira povrh toga, leba preko pogače. Uobičajena stvar u krizi kapitalizma da se eksploatacija radnika, seljaka i sitnih preduzetnika uvećava. Nadajmo se da njihovo nezadovoljstvo neko neće zaustaviti silom, jer onda već imamo fašizam u punom zamahu.

inače, da mi je neko reko u februaru 2020. da će se sve raspasti do neke 2025. mislio bih da je lud

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nestašica mleka u Srbiji se zahuktava, biće sve gore i gore"

Isti taj kapitalizam obezbeđuje mleko u ostatku sveta, tako da je moguće da je problem negde drugde. Ali dobro, trude se lubeničari da ne bude nigde mleka uskoro. A praaaavi levičari čekaju da se jednog dana probude u boljem i lepšem svetu

spacer.png

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...