Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

Napisao sam ovo pre sat vremena nece da se postuje

@speedz

Da imam kristalnu kuglu i da znam da ce neka opcija vazda ostati ispod cenzusa ne bih glasao za nju, stoji. To bi bio nekakav inat, ili izraz moralne podrske i sl a ne politicki relevantno, pragmaticno ponasanje mene kao gradjanina. Da sam stari radikal ne bih glasao na poslednjim ni ovim izborima za radikale i izasao bih van jer su oni propala stranka i mogu samo da zatvore radnju. Za recimo taj zakljucak ni ne treba clairvoyance. Ali sa novim snagama je stvar drugacija. Radulovic bi sada mogao da ostvari bolji rezultat i za desetak godina sasvim je opipljiva mogucnost da ce on u nekoj kombinaciji ucestvovati u vlasti ili makar sedeti u skupstini.

Tu treba malo ukljuciti mozak...Naprosto - neko hoce sedeti u skupstini. Ako podjemo od pretpostavke da ce tada biti aktivan odredjen broj novih i starih faca (iz buduce perspektive) meni je verovatnije da ce radulovic biti politicki ziv nego sto ce to biti jedno 85% sadasnjih poznatijih politicara. Jel stvarno neko veruje da ce za deset godina pajtic, ceda, tadic, borko, sanda i solidan deo sns-ovaca biti igraci? Ali za neke druge je to tesko reci, osecaj je naprosto drugaciji. Recimo ovaj dverjanin ce 99% i za deset godina biti patrijarh dveri i verovatno jaci nego sada, a verovatno ce i radulovic ako se ne isfrustrira zbog stagnacije. A stagnirace ako ljudi budu razmisljali kao ti. Zato je vazno ipak glasati. I to u sklsdu sa uverenjima. U manje vise realnim okvirima.

Jbt uoci svakih izbora mantram ovo na jumetalu, prucam metalcima o politici i politickoj odgovornosti idem da se bacim kroz prozor

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je jedva presao cenzus u NS-u na parlamentarnim izborima nema sta da trazi, cinjenica. A i da predje cenzus sta mu to znaci? Ako udje u predizbornu ili postizbornu sa Pajticima, Cedama i sl. ni od toga nema nista. Lepo je rekao Salebg, treba njemu jos godina rada i znoja da bi napravio nesto ozbiljno od svoje stranke. Prvo sto mu treba je da se probije u medije, a sad ga nema nigde. Juzno od Beograda niko za njega glasati nece, nisu ni culi za njega, drugo, da bi vladao trebaju ti pare. Ako nemas para nista od toga, mozes da imas ne znam kakav program, a znamo odakle pare stizu.

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

plus faprilu ali zato sto je posle one price kako je sam naucio posao kojim se bavi kod mene zasluzio dozivotni plus

radulovic nikad nece u ovoj drzavi dobiti vise od 4-5 posto, to je konkretno poenta mog posta bila

zato sam resila da se ne zamlacujem vise da se ce nesto promeniti, vec da se kroz svoje obrazovanje i svoj posao borim za sebe, pa ako uspem da jos nekom pomognem i promenim neke sistemske stvari,sto i cinim, to bi bilo sjajno

a ima toliko glasaca radulovica koji su isto tako obicni beskorisni seratori koji pate da se razlikuju od svoje okoline

Share this post


Link to post
Share on other sites

U suštini me boli kurac za koga ćete da glasate, vaša privatna stvar, ali mi je vrh ironije da neko sebe naziva patriotom a ne ide da glasa. Razumem ja da ovde vrvi od hipstera i ostalih pozera što prestanu da slušaju neki bend kad više od 100 ljudi čuje za njih ali treba čovek i to nekad da preraste i prestane da piša uz vetar. Možda će ovi što glasaju opet ispasti glupi i dati svoj glas nekom ko će ih zajebati ali vi ćete sigurno ispasti glupi jer ne glasate. To je kao da si imao 3-4 ribe i svaka te zajebala i ti onda odlučiš da budeš peder. A neki su su razočarani a nisu nikad ni imali ribu, i posle seru po temi kako im Vučić ne valja.

 

http://www.youtube.com/watch?v=YKno4nbFw0E&app=desktop

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne treba niko to da ti kaže. Za mene lično nije tajna da ću glasati za njega jer trenutno po mom mišljenju nema bolje opcije...(sve što je rekao on je ispunio... sa moje strane...)

 

Jasno je svima kao dan da on ne može dobiti više od 7-8% i to u ludilu ali kada bi prešao cenzus i ušao u skupštinu mislim da bi napravilo veliku razliku. Kako? Pokret se već i sada cima puno i mislim da su podigli dosta ljudi na noge ovim akcijama protiv prodaje zemlje smanjena penzija i da SNS-u sigurno nije bilo svejedno oko toga. A da ako uđu u skupštinu imaće više sredstava i više medijskog prostora. Siguran sam da će i u samoj skupštini uspeti da naprave budale od ovih viđenih faca baš kao što je Radulović radio onomad na Utisku Nedelje sa Nešom Slinom i za mene bi samo to bilo neprocenjivo.

Edited by Dead Man Walking
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne razumem zasto ovo da neko nije patriota ako ne glasa?Ja kao prvo uopste nisam ni pobornik ideje parlamentarne demokratije.Tu pobedjuje samo matematika.Koliko puta smo to videli na delu recimo dok je Toma bio SRS pa odere Tadica u prvom krugu a onda se sve kuso i repato udruzi protiv njega.

Celu kampanju se pljuju pa se svi lepo posle udruze.Da li vi stvarno mislite,da DS i SNS ne bi napravili koaliciju da moraju?Pa kad su DS i SPS 2008 mogli da naprave koaliciju zasto ne bi mogli i oni ciji se politicki program u sustini ne razlikuje.U sukobima izmedju DS i SPS devedesetih jei mrtvih bilo.Lako se to resi "potrebna je stabilnost zemlje bla bla truc truc" i narod to proguta u svecani prenos potpisivanja ugovora o pomirenju.

 

ok,ja nisam svakako za Radulovica je on pro eu opcija a ja stvarno ne vidim razlog da ulazak u EU iz koje kljucne zemlje hoce da izadju.U Srbiji se na primer jos uvek zivi bolje nego u Rumuniji i Bugarskoj a oni su punopravne clanice.Zasto sve vise jacaju anti eu snage u Evropi?Zasto je u Francuskoj potrebno da se ujedine najveci rivali da bi pobedili sada prvu snagu u Francuskoj NF?Pa cekaj jel oni svi nisu normalni?Oni koji zive u EU ne zele tu istu EU koja se raspada po savovima a mi smo najpametniji pa cemo tamo da se usrecimo.Jel nam treba mozda EU da dete od 15 godina ne zakolje drugo dete zbog 200 dinara?

 

Problem je u samom sistemu a ne u tome koja ce od partija da bude na vlasti jer se nijedna od njih sustinski ne razlikuje.

 

Koja je razlika izmedju DS i SNS?Izmedju Cede i Radulovica?

 

Da taj Radulovic izadje i kaze lepo "E necemo u EU,vidite da se to sve raspada,da nas ucenjuju,ajde mi da sredimo svoje dvoriste" onda i mozda i razmislio o njemu.Ovako ne vidim razliku izmedju njega i Vucica.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени су људи невиђени, заиста невиђени. Ево кући, кева кука стално како треба да се појави неко нови на политичкој сцени, како неће да гласа ове јер су сви исти.

Онда се појави Радуловић, који нема никога у странци који има икакву мрљу у биографији (или је бар 90 % људи скроз чисто), е онда ни то не ваља. Те ће он да укине радна места, те ће ово, те је он повезан са стечајном мафијом...

У крајњем - ово је суштина:

 

Onda nek vas guzi Vučić još 50 godina.

Sve dok super-sposobni-obrazovani-i-mudri-potpuno-nepotkupljivi-političar-sa-hiljadu-svojih-klonova ne dojaše na jednorogu i skine ga.

 

А те приче да су ови исти као и ДС не стоје, ко год мало види шта се дешава са државом видеће да то нема везе са мозгом. Ја сам први био незадовољан стањем под ДС-ом, али ово је сасвим нови ниво пљачке, неспособности, бахатости...

 

Da taj Radulovic izadje i kaze lepo "E necemo u EU,vidite da se to sve raspada,da nas ucenjuju,ajde mi da sredimo svoje dvoriste" onda i mozda i razmislio o njemu.Ovako ne vidim razliku izmedju njega i Vucica.

 

Па тај Радуловић и има суштински проблем што не дрви курац о Русиија/ЕУ/Косово стварима него прича о конкретним проблемима и конкретним решењима. Ако неко прича да морамо да средимо своје двориште и како треба да га средимо то је он.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,ja nisam svakako za Radulovica je on pro eu opcija a ja stvarno ne vidim razlog da ulazak u EU iz koje kljucne zemlje hoce da izadju.U Srbiji se na primer jos uvek zivi bolje nego u Rumuniji i Bugarskoj a oni su punopravne clanice.Zasto sve vise jacaju anti eu snage u Evropi?

 

Ok bi bilo i da pročitaš nešto na tu temu http://dostajebilo.rs/pravi-odnos-prema-evropskoj-uniji/

 

O ovome zašto jačaju anti eu snage bih ti mogao ja odgovoriti ali već sam puno puta pisao o tome i ne bi nikud odvela diskusija.

 

A ovo što nisi pobornik ideje parlamentarne demokratije je ok, naročito kad budeš penzioner i oni ti smanje penziju za koju si radio ceo život ti možeš da kažeš na šalteru, izvinite ali ja nisam pobornik parlamentarne demokratije, ja sam za kralja, meni pun iznos.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...