Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

20 minutes ago, VoivodBG said:

Šošenk je ok, hallmark film svi ga vole, više gotivim Green Mile.

I jedan i drugi režirao veliki Darabond. 🙂
Nešto se muvao prvih 2-3 sezona oko The Walking Dead serije, pa otišao... taman tačno je tada i serija otišla u kurac... bar meni je postala njesra sa onim Neganom i kurcima.. 

I meni se sviđa Šošek, ali ako bih morao da biram najbolji film, onda bi to možda bio Braveheart. 
Negde mi je uvedljivo kada ga upoređuju sa Gladijatorom. 
Gladijator je Ok film, ali ga je načisto upropastio onaj  Rasel Koštunica Krow, koji se ceo film vuče ko prebijena mačka. 
Taman je cool samo za uloge poput one za Blistavi Um. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigan je jedino što valja u Walking Dead. Inače sam ljubitelj Romerovih zombija pa mi WD konzerve južnjačke idu na komunističku giljotinu svako malo. Ali moram da priznam da sam pogledo skoro sve, možda zadnjih desetak epki propustio. Sve je gora serija, sem Nigana, naravno.

 

1 hour ago, VoivodBG said:

Čovečanstvo je đavo!

 

Netočno! :cool: 

Meni je bolji od Rozmeri, mada to ne može ni da se poredi jer je Rozmeri lošnjikavo ostarila, u svoje vreme sigurno je kidala kao i Repulsion, koji je još gore ostario. A Tenant nema tu kompaktnost ni ritam ni dobar završetak ni poentu kao Ninth Gate - najbolji film svih vremena!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Srbin Hamza said:

sigurno ima brdo boljih od Ninth Gate, ali taj film bih gledao 58. put kad bi se puštao na TV, a nekog tamo Tarkovskog ili Kjubrika više respektujem nego što bih reprizirao njihove filmove

Šošenk može da prođe, ovaj Dimonov je ona vrsta filma što mogu da snime samo sa istočne obale u nekoj obilnoj artističkoj pretencioznosti sa Malkovičem koji jedva da nije Srbin pošto je kao Hrvat

Lepo ti je rekao Voivod, to što te uzbuđuje Dan Brown nivo ezoterije se fino uklapa u komunističko shvatanje teologije i misticizma. Očekivano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

18 minutes ago, Demon Seed said:

Lepo ti je rekao Voivod, to što te uzbuđuje Dan Brown nivo ezoterije se fino uklapa u komunističko shvatanje teologije i misticizma. Očekivano.

vas dvojica ste gledali film pre dvaes godina čim brljate ovoliko

glavni lik je sitni trgovac, prevarant i ateista, o kakvoj ezoteriji je reč kad on ni u šta ne veruje

6 minutes ago, Miilos said:

Najbolji film ima 5.7 na imdb. Stvarno je za ovu temu...

https://www.imdb.com/title/tt0282108/

Dimone sve ti je oprošteno

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Miilos said:

Najbolji film ima 5.7 na imdb. Stvarno je za ovu temu...

https://www.imdb.com/title/tt0282108/

Verovatno od fanova kojima se nije sviđao rimejk. 

Ja nisam gledao ovo, ali originalni Quo Vadis je stvarno legendarni film, sa fenomenalnim Peter Ustinovim u ulozi Nerona. 
Verovatno rimejk nije imao nijednu glumčinu, ili ono što se kaže... scenu za pamćenje... 

Zašto me to ne čudi? 
Na stranu rimejkovi (koji su mahom šit), bilo koji novi film da gledam, nekako mi skoro nijedna scena ne ostane u pamćenju 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film je rađen po knjizi, pa i nije baš rimejk, ako misliš na onaj film iz 1951.
Nerona niko nikad bolje neće da odglumi od ovog ludaka. Pa Petronius... Poslednja scene u filmu s njim mi je jedna od omiljenih. Pet puta bolji film od one prve verzije, kog sam gledao jednom, a ovaj ne znam ni sam koliko puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

5 minutes ago, Antikristina said:

Ima ođe raznih Srba, neki su i wanna be Šiptari

ah kakve teške provokacije i nerazumevanje... posmatraj to kao transgender, ja sam prosto bio Šiptar zarobljen u telu Srbina, nesvestan svog istinskog identiteta, dok nisam oslobođen 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Ovo će biti u stilu, nije se nikada desilo, ali smatram da moram da pretočim ovu kratku vinjeticu na bespuće interneta.
Šetajući Vojislava Ilića ulicom, na jednom uglu čujem udaranje o staklo radnje i vidim da mi čovek iznutra doziva.
Odem i pogledam jedna mala pekarica, roletna od ulaznih vrata spuštena i zaključana spolja sa katancem, a čovek koji je ostao iznutra, nećete verovati, nema telefon unutar pekare. Ni svoj mobilni sa sobom, a unutar pekare nema nijednog telefona od gazde da pozove za hitne slučajeve.
Dok sam se dovikivao putem stakla izloga i pokušavao da ga razumem sve to, prolaznici su mislili da sam pijan i da se svađam sa staklom. Tražio ga da pretraži sve fijoke, izvuče firminu knjigu gde uglavnom stoji gazdin telefon i njega nema tamo.
Ali ubrzo mi pade na um da pogledam katastar firmi online i da vidim da li tako mogu da nađem informacije o gazdi. Na sreću ovaj je registrovao firmu na svoje ime i ostavio telefon i email.
Posle polusatnog zivkanja putem telefona i slanjem poruka gde mu potvrđujem ime čoveka koji radi za njega, i da nema načina da izađe, i da nema ni svoj telefon unutar lokala, digao sam ruke, i otišao kući da spavam snom pravednika.
Iskreno se nadam da će gazda da vidi pozive, mejlove i poruke i da pomogne čoveku da izađe napolje i da odspava koji sat do sledeće smene.
Živeo čoveče iz pekare!
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...