Jump to content

Fear and Loathing in YUMETAL


Face Of Melinda

Recommended Posts

mislim da to nemam nikakve veze sa obrazovnim sistemom

od nekoga ko ima 15 godina se ocekuje da ima ideju sta ce raditi u zivotu, like dugo vremena?

to po mom misljenju ima veze sa godinama, a ne sa sistemom.

 

ok, uvek ima po neki lik koji je ceo zivot hteo da bude doktor, dok se jos igrao u pesku, pa i upise i zavrsi medicinu na kraju, ali nisu svi takvi.

licnost, kao i interesovanja se menjaju vremenom, a kada si tinejdzer, tada su promene najdinamicnije.

 

Meni je u stvari tragicno da se trazi to od klinaca da odrede tad, i to najcesce bude pod velikim uticajem roditelja i okoline. I sto ih posle okolina i porodica drkaju ako im se to ne svidja i hoce da promene.

 

Edit

navela sam 15 za upis u srednju skolu, a isto to vazi i za fakultet.

S tim sto an faxu tek vecina ljudi ZAISTA mora da pocne da uci, za razliku od srednje u kojoj ako malo pazis na casu i nisi glup, zavrsisi odlican na keca. I tek na faxu shvatis da li ti u stvari umes da ucis ui da li si sposoban i zelis to da radis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pošto vidim da si pametan, znaš šta je posao bibliotekara, ne moram ja da ti kažem.

 

ako ne kažeš konkretno šta si pitao i šta ti je rečeno, može samo da se teoretiše.

Pametan zato što pitam? Možda. Ali ne kažem da znam, zato i pitam. Odgovor nisam dobio.

 

Nije mi namera da ikoga prozivam, žao mi je ako si se osetila tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zapravo uopšte nije OK i predstavlja najveću tragediju našeg obrazovnog sistema.

Meni nije ok očekivati od nekoga da u tom dobu odabere čime će se baviti sledećih nekoliko godina, a onda i do kraja života (uslovno rečeno, je li). Zato mi je nekako drago kada čujem kako je neko pauzirao nakon srednje škole, da se presabere i razmisli.

 

Pritisak je ogroman, a tada nastaju greške.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lou

posao je da čuva i izdaje knjige, da redovno ažurira i rashoduje oštećene knjige.

 

taj ko se presabrao je već započeo posao :haha:

Edited by temper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očekivana retorika, okušaj se kod naprednjaka. :P Naravno da ne očekujem to, ali koji si kurac giljao fakultet, kapiraš. Onda je logičnije da je potrebno poznavanje pisane reči, ljubav prema istoj i ljubaznost, a ne formalno obrazovanje.

 

ljudi biblioteku doživljavaju kao neku prostu organizaciju - tu su knjige, uzmeš knjigu, zapišu da si uzeo knjigu i to je to, ali je fazon što je to izuzetno komplikovan sistem, sastavljen od poprilično mnogo delova

 

i opet kažem, na bibliotekarskim studijama (4+1 godina) se ne radi ni k od književnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lou

posao je da čuva i izdaje knjige, da redovno ažurira i rashoduje oštećene knjige.

Mogu li sada ja tebe da pitam da budeš konkretnija, da ne bih teoretisao? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije ok očekivati od nekoga da u tom dobu odabere čime će se baviti sledećih nekoliko godina, a onda i do kraja života (uslovno rečeno, je li). Zato mi je nekako drago kada čujem kako je neko pauzirao nakon srednje škole, da se presabere i razmisli.

 

Pritisak je ogroman, a tada nastaju greške.

U mojoj generaciji je medj roditeljima bio strah od najgore kletve

dabogda ti dete bilo iole talentovano pa upisalo umetnicku skolu

i onda ti davao celu platu na sredstva za rad i potrosni materijal (narocito za dizajnersku i graficku)

jebiga, devedesete :haha:

 

zato su nas na pomen bilo kakvog crtanja i drkanja odjebavali na keca

 

al je bilo gurana i ubedjivanja "da budes ekonomista, doktor ili pravnik, ili inzenjer", jer "od toga moze da se zivi"

 

kakva zabluda zivotna

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lou

posao je da čuva i izdaje knjige, da redovno ažurira i rashoduje oštećene knjige.

 

da, u školskim bibliotekama :haha:

 

bio sam u jednoj na praksi, 'lebe mekani kad drugi dan nisam pucao sebi u glavu od dosade

 

dok je u Gradskoj bila potpuno druga situacija, ludnica na sve strane

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao da uđeš u, na primer, Vulkan i očekuješ da lik zna kakav je svaki album koji imaju u ponudi, pa puta jedno 50

Vala, onaj bradonja dole svakakva sranja zna.

 

Evo, Jare nudi uvid, to tražim da čujem. Piši još, komšo.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj "Vulkan" ne računam, nema dovoljno muzike. :D

 

Koji pljusak, sunce ti.

 

ne bih znao, ne ulazim u Vulkan :haha:

Mislim na bibliotekarstvo, bre. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da resetujem prozor, mozda pocne opet

Jeste li pokušali...?

 

živiš na 100 metara od mene, a meni pljušti pod prozorom

Prestao je pljusak, sada je kiša. ;)

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...