Jump to content

Fear and Loathing in YUMETAL


Face Of Melinda

Recommended Posts

 
Quote

 

JKP Vodovod nas je slagao, kapacitet izvorišta je prepolovljen!
Sledeća žrtva tajkunske alavosti i otimanja Makiša je Veliko ratno ostrvo (VRO)
Kao bomba nam je danas stigla vest da je javno (naše) preduzeće odlučilo da počne sa ispitivanjem (i izvesnim betoniranjem) na VRO
Prvo su rekli da sužavanje zone vodoizvorišta neće uticati na snabdevanje vodom za dva miliona Beograđana
Danas saznajemo da je sve bila laž
Nije prošlo ni dve nedelje a već saznajemo da Makiško polje presušuje
I da sada moraju da traže novo vodoizvorište …
Beograd je jedan od retkih gradova u svetu koji u svom centru ima oazu netaknute prirode
Korumpirana i nesposobna vlast sada hoće da ovaj dragulj urbanizuje
“Bitka za Košutnjak” je još juče podnela hitan zahtev za stavljanje van snage i poništavanje javne nabavke “prethodne studije opravdanosti VRO” koju je BVK nedavno oglasila
U slučaju da ne odgovore zahtevaćemo hitno sazivanje nadzornog odbora koji bi trebalo da utvrdi sve činjenice u vezi sa skandaloznom odlukom sadašnjeg rukovodstva
Doći će dan kada će svako odgovarati za sva zlodela koja čini sopstvenom narodu
Zbog toga smo podneli i ovaj zahtev, da znamo ko će biti odgovoran
Podsećamo da je “Bitka za Košutnjak” 28. decembra u skladu sa zakonom i poslovnikom jedina predala zahteve kojim se sada može nastaviti zakonska procedura obaranja odluka na Skupštini
Uz šokantne snimke protiv zakonitih policijskih kordona to će biti pravni osnov za obraćanje svim međunarodnim finansijskim institucijama i njihovim potencijalnim parnerima
Veliko ratno ostrvo mora zauvek da ostane oaza netaknute prirode
Buduće generacije će nas prokljinjati ako ga ne sačuvamo
Ne damo im ni metar !

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakon je na njihovoj strani. Ali predsednik je na vašoj (našoj). Rekao je da je u Srbiji sve besplatno (lečenje, obrazovanje...). Pa ako je besplatno, onda to znači da ne moraš da ih plaćaš. A oni se finansiraju iz poreza i doprinosa. Što znači da ne moraš da plaćaš poreze i doprinose

  • Like 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Elf said:

Kol'ko para Kuruze da ih razbijemo na sudu? 

Evo ja se pridružujem, neka bude grupna tužba... ili nas treba više za grupnjak? 😄

3 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Zakon je na njihovoj strani.

možda nije u potpunosti, ovo kao nepravnik i dalje ne uspevam da dokučim kada su u pitanju doprinosu - ako nas je zakon o penzionom prvi put spomenuo sa izmenom iz decembra 2019. (fizička lica koja rade za inostrane klijente) a primenjuje se od 2020. kako onda mogu da naplaćuju doprinose za period 2015.-2019?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dok ginekolog ne dođe, moje viđenje je da u principu ne može retroaktivno da se sprovodi zakon, pa su oni to doneli za neku naivčinu da plati, a ko ne plati ko će uopšte da ga juri. Tako bi moglo ići i do Strazbura.

Edited by Srbin Hamza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sprovodi se retroaktivno. Oduvek se morao plaćati porez na sve prihode. Kad ja tebi dam gajbu piva, ti si dužan da daš državi 4,5 komada. Samo sada mogu da kontrolišu sve. Evo i kriptovalute će da regulišu. Tako da vidite vi kako da se mi vratimo na keš ili čak zlato

Sad se se jasno vidi na nam je potrebna solidarnost (može i sindikat). Kad su došli po malinare, mi se nismo bunili. Kad su došli po advokate, mi smo ćutali. Kad su tukli pedere, mi smo navijali. Kad su gurali reke u cevi, mi smo išli u Hanioti na odmor. Kad su ponižavali nastavnike i lekare, mi smo pili kraft piva. Sad kad su došli po nas, nema više nikoga da nas brani

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mogu da mi ga popuše. 

Srce mi se steglo kad vidim ovog momka u invalidskim kolicima, i oni njemu potražuju 6 miliona (oko 51 hiljada evra) 
To znači da je on kao programer zarađivao negde 1000-1500 evra u proseku, što je za programera realno ništa. 

Da smo neka kučeva država, oni bi na ime socijale trebali njemu da daju 1500 evra mesečno, jer mu je dovoljna muka to što ne može da se kreće. 

Porez treba da se plati, niko to ne spori, ali ovo je hajdučija i prepad. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

11 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Ne sprovodi se retroaktivno. Oduvek se morao plaćati porez na sve prihode. Kad ja tebi dam gajbu piva, ti si dužan da daš državi 4,5 komada. Samo sada mogu da kontrolišu sve. Evo i kriptovalute će da regulišu. Tako da vidite vi kako da se mi vratimo na keš ili čak zlato

Sad se se jasno vidi na nam je potrebna solidarnost (može i sindikat). Kad su došli po malinare, mi se nismo bunili. Kad su došli po advokate, mi smo ćutali. Kad su tukli pedere, mi smo navijali. Kad su gurali reke u cevi, mi smo išli u Hanioti na odmor. Kad su ponižavali nastavnike i lekare, mi smo pili kraft piva. Sad kad su došli po nas, nema više nikoga da nas brani

Ti pričaš o porezu a ja o doprinosu i o vrlo konkretnom zakonu po kome nismo bili obavezni osiguranici do 2020. dok nas nisu prvi put ubacili u zakon.

A što se tiče udruživanja/sindikata - postoji udruženje URI

https://uri.rs/
https://www.facebook.com/groups/774887630018904

I postoji jedan protest sada u subotu 16. od 15h 

https://www.facebook.com/events/1038844269947919/
https://fb.watch/30z7vmxG_M/

Pa dođite

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bata
Ispravka prihvaćena

@Elf, Džoni
Slažem se ja sa vama, sve je ovo naopako. Ali takva je i država. I dok se mi svađamo ko je prvosrbijanac, ko drugosrbijanac, ko patriota, ko izdajnik, ko levo, ko desno, ko seljak, ko visokoplafonac 5. generacija... najebasmo svi zajedno.

Tako da mislim da je konačno vreme da frilenseri dođu na protest malinara, da prosvetari dođu na protest lekara, da advokati odu na gej paradu... i da svi zajedno 1. maja dođemo ispred skupštine i da se dogovorimo kako da krenemo od nule. Novi ustav, novi zakoni, sloboda za sve obične ljude i pravo da je brane, minimum vlasništva koji se ni na koji način ne može oduzeti... Neopisivo je glupo oporezovati nekog jadnika koji drži časove za 300€ mesečno i od toga živi. A još gluplje je tražiti 40% od toga, a u suprotnom mu uskratiti pravo na normalan život

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Dead Man Drinking said:

@Elf, Džoni
Slažem se ja sa vama, sve je ovo naopako. Ali takva je i država. I dok se mi svađamo ko je prvosrbijanac, ko drugosrbijanac, ko patriota, ko izdajnik, ko levo, ko desno, ko seljak, ko visokoplafonac 5. generacija... najebasmo svi zajedno.

Slušaj izdajniče, 
Sve se slažem sa tobom. :haha:

Nego kud nestade Kuruz?
Oće on šljaku, ili ne? ;

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...