Jump to content

Fear and Loathing in YUMETAL


Face Of Melinda

Recommended Posts

1 hour ago, KazimKazim said:

Zovu te i na balkaninfo debatu

Teša ako je imalo šmeker kakvim se predstavlja, morao bi Elfu i Princu da uputi poziv, to bi bilo nešto novo na balkaninfo, ležerniji format u krugu starih prijatelja, a vrv bi okončao sprdnje na račun Teše i Princa pošto bi ispali strašni šmekeri.

Elf da ih poji rakijom dok ih ne potera pod onaj astal 😄

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

23 hours ago, johnnyzzz said:

Nisam čuo da igde u zakonu postoji ograničenje o količini novca koje smeš da primiš kao fizičko lice, druga je priča što nije isplativo. Taj lik je samo dokaz da je išao u poresku da se interesuje i sve što mu je rečeno da može da plati je porez na dohodak, još su se i sprdali sa tim što se sam prijavio, kao, ti mora da mnogo voliš precednika, državu, šta li.

A ne pričam o nepoznavanju prava nego o neprimeni prava od strane institucija. Ne znam što ti je čudno to što smo verovali informacijama iz poreske, oni rade naplatu poreza i po nekoj logici oni su vrhovni autoritet po tom pitanju. Slušao sam pre neki dan video neke advokatske kancelarije, omašiše ljudi sve procente, dal pa njima treba da verujem? Poenta nije da su advokati neznalice već da među advokatima, kao i među računovođama i radnicima PU, svuda podjednako ima neznalica koje rade samo ono što su ih naučili ali ima i onih koji poznaju materiju i u moru različitih informacija i dezinformacija  teško da neko može da nađe "ispravan put".

A čak i ti koji poznaju materiju, često različito tumače isti zakon. Činjenica je da je zakon pisan kada frilensing nije postojao i da očigledno nije namenjen tome. Može da se primeni na nas ali nije primenjivan osim u sporadičnim slučajevima. Sada je prazna kasa pa se traže svi načini ceđenja para.

Nego, gde mogu da nađem zakon o penzionom osiguranju koji je prethodio zadnjoj verziji iz dec.2019? Nikako ne uspevam da nađem odgovor na pitanje da li imaju pravo da naplaćuju penziono za period pre te izmene.

 

ne možeš da se baviš privrednom delatnošću kao fizičko lice koje nije registrovano kao preduzetnik ili bez osnivanja privrednog društva
ograničenje postoji, iznosi 10.000 evra prema Zakonu o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma i odnosi se na jednokratne uplate, kao i na povezane transakcije kojima se prelazi taj iznos

upravo to sam i ja rekao, frilensing je nešto što domaći propisi ne prate, ali je baš zbog toga frilenserska zajednica trebalo da se angažuje oko izmena i donošenja novih propisa, umesto što se ponašala kao da će stanje koje je donedavno postojalo da ostane aktuelno zauvek

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 1/17/2021 at 4:24 PM, Srbin Hamza said:

brate, o čemu ti... u Srbiji ti plaćaš trenutnim penzionerima penzije a ne sam sebi, ti si taj koji izdržava fond

nece to nikad niko razumeti u ovoj zemlji

  

23 hours ago, johnnyzzz said:

Ne znam što ti je čudno to što smo verovali informacijama iz poreske, oni rade naplatu poreza i po nekoj logici oni su vrhovni autoritet po tom pitanju. 

nisu ti oni nikakav autoritet, autoritet su strucni ljudi, a porezi su pravo, teorija i gola nauka

Edited by Berliner
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Demon Seed said:

Teša ako je imalo šmeker kakvim se predstavlja, morao bi Elfu i Princu da uputi poziv, to bi bilo nešto novo na balkaninfo, ležerniji format u krugu starih prijatelja, a vrv bi okončao sprdnje na račun Teše i Princa pošto bi ispali strašni šmekeri.

Elf da ih poji rakijom dok ih ne potera pod onaj astal 😄

 

  • Like 2
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, kuruz said:

ne možeš da se baviš privrednom delatnošću kao fizičko lice koje nije registrovano kao preduzetnik ili bez osnivanja privrednog društva
ograničenje postoji, iznosi 10.000 evra prema Zakonu o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma i odnosi se na jednokratne uplate, kao i na povezane transakcije kojima se prelazi taj iznos

Eto, svaki dan nauči čovek nešto novo. Do juče sam mislio da sam samo kriminalac al' možda ispadnem i terorista 😄 

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 hours ago, Berliner said:

nece to nikad niko razumeti u ovoj zemlji

  

nisu ti oni nikakav autoritet, autoritet su strucni ljudi, a porezi su pravo, teorija i gola nauka

Pa ja sam to već rekao na prošloj strani, sve sama teorija a naročito nauka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

21 hours ago, Demon Seed said:

Treba svako po jedan pravni fakultet da ima završen i da bude u toku sa svim tim, nepoznavanje svakog zakonskog ćoška te ne štiti od reperkusija i ostavite šalteruše iz PU na miru, one samo rade ono za šta postoji štampan obrazac i nisu dužne da znaju da po zakonu treba da se podnese poreska prijava, Bog nalaže da se plati pravnik da ti otkrije mistične tajne tih spisa i njihove interpretacije, ako već sam nemaš završen pravni fakultet...

znaci bog nalaze da se plati pravnik, a ne nalaze da se plati obucar kad treba zalepiti djon ili tasnar kad treba popraviti kopcu ili zubar (dobro ajd ima drzavno zdravstvo, al svejedno)

prijava se podnosi na obrascu, ti ih pitas teto sta da napisem one ti kazu pa ne znam ti ja to sinko vi fridmensovi, sto napises napises, to je tvoja prijava, tako kako pise popunjavas

ti gledas formular kao tele jedno pet minuta odes kuci kazes super JES

JEEEEESSSSS

ja ne moram da placam porez narednih sedam godina!

 

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA čoveče sad si mi otvorio oči da je Poreska Uprava samo jedna trafika sa šalterima, kao menjačnice gde se plaćaju i računi, tamo rade samo šalteruše i čistačice, niko ko se unutar te zgrade nalazi nam nije nikakav autoritet da nam kaže ko bi mogao tu mističnu tajnu znati i gde da pitamo, nego treba lepo da platimo stručnjaka da nam objasni tajne rukovanja mističnim aparatom koji je Bog dao da koriste svi građani!

 

spacer.png

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci bog nalaze da se plati pravnik, a ne nalaze da se plati obucar kad treba zalepiti djon ili tasnar kad treba popraviti kopcu ili zubar godina!
 
+ "aj mi pogledaj ovaj ugovor, šta je to tebi, 5 minuta, častim pivo"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sljivovica koju ja proizvodim je vrhunskog kvaliteta, to mogu da potvrde clanovi koji su probali, a medovaca koju pravim je neprevazidjena to  isto mogu ako hoce da potvrde, ja nemam pojma sta se lozite na ta fabricka sranja 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 1/20/2021 at 11:26 AM, Dead Man Drinking said:

Ja plaćam koliko treba da se Dimonu namesti neka tužba zbog hvaljenja Imperian šljivovice. Prosek. Žali bože što sam otvarao flašu

Ili imaš još prefinjenije nepce i viši kriterijum od mene za rakiju, ili nemaš pojma, trećeg nema 😛

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako vam i treba kad slušate Dimona!

Kruna ili Prvijenac jedino na kugli zemaljskoj 

 

On 1/20/2021 at 12:24 PM, bo88gdan said:

Sljivovica koju ja proizvodim je vrhunskog kvaliteta, to mogu da potvrde clanovi koji su probali, a medovaca koju pravim je neprevazidjena to  isto mogu ako hoce da potvrde, ja nemam pojma sta se lozite na ta fabricka sranja 

kolko sipaš šećera? :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

14 hours ago, Srbin Hamza said:

 

 

kolko sipaš šećera? 🙂

ne sipam secer uopste, pecem rakiju ceo svoj zivot

Pre smo pekli od madzarke sljive i ranuse, sad od cacanke rane i stenlejke

Kad oces mozes da degustiras i kazes misljenje, dzabe ovo onlajn laprdanje 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...