Jump to content

Fear and Loathing in YUMETAL


Face Of Melinda

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

ne secam se bas sta sam danas jeo

mislim da je akcija corbast pasulj kupus salata kola

e: to je bilo juce, a danas punjene paprike, a za veceru tuna argeta pasteta (na akciji u mikromarketu) na beskvasnom hlebu

Edited by Berliner

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Berliner said:

na akciji, lepo ti sve pise

zašto bi bilo ko kupovao to sranje na akciji, voliš paštete? Jer si Srbin. Šta je sledeće, parizer, hrenovke?

Sir i jaja jeftinije od toga a više proteina i bolje se jebu koze.

 

eo vam recept za tortilju

sir, tuna, kulen, posle kad se sir istopi izvadiš tortilju iz rerne i dodaš zelene salate i paradajz

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 9/2/2013 at 6:02 AM, рогозуб said:

zapravo ne hleb, nego pogache. proklijash pshenicu par dana, bacish u super-secka i od toga napravish pogachu. al batalio sam to, sad pravim integralne tortilje, mnogo jednostavnije, a isto zasiti.

 

ne treba im kvasac da ne budu tvrde. samo integralno (ne crno) brashno, voda i malo soli, izmesha se, dobije se testo, ne mora ni da se mesi, ni da se ostavi da odstoji, izdeli se na manje delove, oblikuje oklagijom kao palachinke da bude, onda se baci na tiganj i za minut gotova tortilja, tri te uz malo vocja i povrcja su hrana za ceo dan, ko ima vishe fizichke aktivnosti u toku dana mozh da doda neko jelo od mahunarki i(li) chetvrtu tortilju.

 

naravno, mogu da se prave i sa jogurtom umesto vode, mozhe da se doda ulja (suncokretovo/ maslinovo), da se dodaju neki zachini, prashak za pecivo, kako ko voli, ja to minimalistichki.

 

3,4 tortilje izadju ~ 250 - 300 grama brashna, ja ne merim, nego od oka sipam..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...