Jump to content

Kosa


Zen

Recommended Posts

 

 

U osmom mesecu do ramena a sad kratko. Nisam imala kratku kosu 15 godina. :haha:

Opada jako, kad sam videla ogromnu dlaku u krevecu život mi se smučio.

 

Stvarno? Moje dete odraslo s dve macke. Dlake su svuda. :haha:

 

Iskreno meni je mnogo lakse sa dugom kosom, pogotovo od kad je ravna. Duga kosa moze u pundju a kad je do ramena mora biti pustena :( meni je kosa vezana 90% vremena. Od kad imam dete koje je cupaloooo moram da se nateram da je pustim.

 

Ne nasedajte da ce ista sto stavite na skalp da vam oporavi kosu. Moze brze da raste i da bude zdraviji taj izrastak. Ako mislis da se stavlja sampon na celu kosu do krajeva, neee nema nikakve potrebe za tim.

 

Zapravo kosa je mrtva i kada se jednom osteti nista je nece zaista oporaviti. Moze samo da se zamaskira to ostecenje da izgleda bolje.

 

Proteinska pakovanja su dobra za ostecenu kosu. Ima u Cvrletu joico k pax, bas popularan.

 

U principu kosi treba hidratacija (balzam/med/kokosovo mleko...), nesto da zaustavi gubljenje vlage (ulje ili silikon), manje cesto proteini (proteinska pakovanja/zelatin/kana ili sena...).

 

Skalp treba prati, i treba vam kiseo sampon. Zato bebi samponi nisu idealno resenje jer su formulacije baznije da ne bi pekli oci. Sampon treba da cisti, a pakovanje ili balzam da hidrira, znaci sampon balzam kombinacije su glupost, i sampon ne mora da se nanosi na celu dlaku.

 

Ako koristite silikone koji se ne rastvaraju u vodi povremeno naneti sampon na celu kosu.

 

Sto je redje kosa pustena bice u boljem stanju. Gumice za kosu i snale koje cupaju bolje zaobici.

 

Cesljanje nezno i dobrom cetkom koja ne cupa i ne kida.

 

To je u principu cela filozofija. :)

Edited by Machka Naopachka
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

to vidi sa Slobom blogerom, mislim da njemu više treba

 

biće šok, ali svakako bolje od duge kose ;)

 

još se sad vrati na metal i sve kako treba, čovek si

 

nisam ja nikad otišao sa metala, to se vi ljudi istripovali :D

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

O jbt pravite ne znam ni ja šta od najnormalnije frizure. A naravno da neće tako stajati jer ne stoji tako ni tom liku sa fotke ali za potrebe fotografije može da prkosi i gravitaciji ako treba.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto kao LazaGNR, kao da je frizerski salon preko sveta.

 

Verovatno i neće da stoji kao na slici, a nije obična frizura, nego obična hipsterska frizura... Ja mu i ne verujem da će ovako da se šiša, mislim da nas loži jer ga prozivamo da je hipster.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapravo mislim da će biti taman, jer mi je na početku dosta ravnija

haha ne daj se zavesti

to ej od tezine kose, kad imas dugu uvek se ispravi "na pocetku"

ali kada se oshishash i tezine vise nema

maslacak jewafro u najavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...