Jump to content

Post-hardcore


Recommended Posts

evo odlične liste ko nije ispratio ovogodišnja izdanja, ni sam je ne bih bolje sastavio (iako sam polovinu albuma već preporučivao gore). ima i u honorable mentions super stvari, pre svega crowning koji je skoro izašao.

https://www.brooklynvegan.com/15-great-screamo-post-hardcore-releases-of-2020/

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

kontam da njih ima jedno 20-ak i da se stalno menjaju. neke od ovih sam viđao na lajv snimcima, a neki su novi. ovaj pevač je na nekim recimo svirao bubnjeve, a ovaj ogromni sa basom je obično pevao (bez basa), dok je riba svirala bas.

super pesma, mada mi je malo žao što su donekle razbili tu mistiku oko benda, iako je i dalje ima u dovoljnoj meri. ovaj album će po svemu sudeći biti nešto pristupačniji od prethodnih. zanimljiva i lista gostiju, troj iz qotsa, mark lanegan, eva iz rolo tomassi-a, kurt balu standardno... biće to još jedan zanimljiv album svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem li ga, ja sam ovlaš upoznat s bendom(slušao sam samo Only Love), ali sam čitao i da su za neke prilike angažovali glumce da se prave da su deo benda, tako da pitanje je da li su svi iz spota zapravo članovi.

Al ovo je baš prejaka priča:

Koller was informed by Ballou that the band was recording a new album and would love for Koller to track drums for it. Koller has said the request was short notice, and that the recording would take place right in the middle of tracking drums for a new Converge album, which seemed "[like it would be] pretty stressful." However, Koller heard that Rob Trujillo would be playing bass on the album, which was "the selling point" to him. In fact, Trujillo was never involved in any capacity with the album. Koller was also told by fellow Converge bandmate and Only Love's producer Kurt Ballou that the demos he was sent for this album were Converge songs, spurring him to learn them. Koller went on to say ""...essentially, I was conned into playing on this album. I was so taken aback by these weird tactics that I just went with it.”

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ih ukačio još i pre nego što su napravili bum (last.fm kaže 2013), još tad su mi bili zanimljivi. tad se isto nije znalo ništa o bendu, ali još uvek nije bilo tih performansa i (anti-)publicity stunt-ova po kojima su kasnije postali poznati. overi i te ranije radove, ima tu odličnog rokanja. na untitled-u je nick iz baptists/sumac bubnjao, to bi trebalo da bude preporuka samo po sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Shin Guard promenili ime i pravac. :(

http://youtube.com/watch?v=C2B6yhIwN8I&ab_channel=HAZINGOVER

Preslusao sam ovaj EP malopre. Nije mi sranje, ali je svakako 200 puta manje zanimljivo od onoga sto su ranije radili. Malo su i postali nakurčeni što se da videti ovde, al ajde ako je njima do jaja: https://www.brooklynvegan.com/shin-guard-are-now-hazing-over-talk-name-change-new-sound-new-ep/

Edited by Sandman

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja imam isti utisak, baš sam i komentarisao negde na fb. ima dobrih momenata, ali manje-više generični metalcore/deathcore kakav svira pun kurac bendova. šteta jer je shin guard bio jedan od najboljih bendova tog novog skrimo talasa, a očekivao sam da će još nadmašivati sebe u budućnosti. tu su srećom njihove split kolege for your health sa jednim od kandidata za album godine da ih odmene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • Talvi pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...