Jump to content

Recommended Posts

Претрага каже да нема теме о овом народном хероју рокенрол музике у земљама Источног блока.

 

Дакле, Глен је басиста/пјевач старије до древне генерације који је крајем 1960-их обитавао у бенду Trapeze а онда добио шансу за пут до звијезда у Deep Purple (Mk.III и IV). До звијезда је и стигао уз помоћ разних кокаина и хероина, па се мало сјебао успут. Тад креће некакво недефинисано таворење гдје вриједи издвојити албум сарадње Hughes/Thrall, затим слиједи ангажман код Garyja Moorea, учешће на Seventh Star ("крњави" Black Sabbath)... и након којечега још, преокрет.

 

Глен се "очистио" негдје 1991. године и као уз помоћ више силе биљежи хит са KLF (

) а наредне године излази његов први "прави" соло албум, Blues (Shrapnel продукција).

 

Почиње суманута дискографска активност којој је малтене немогуће ући у крај, што соло што у сарадњама са мањим или већим ауторским упливом.

Што се музичке приче тиче, Глен је базично фанкирокдушеван чоек али обзиром да је доста урадио по наруџби за јапанско тржисте, понегдје је тај фанк скрајнут ("No, no, Mr. Hughes, no funky, you hard rock!").

 

Ако је потребно нешто за увод предложити, онда би то били албуми Blues (1992) и Addiction (1996) који су релативно - музички - најусмјеренији. Blues као блуз (са хрпом шредера који солирају) и Addiction исповест.ком колекцију од десет брутално искрених хард рок/гранично хеви нумера.

 

Опет, непрегледна је то шума па се случајним лутањем може наћи нешто овако...

 

 

Значи, деда је напросто фонтаничан.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legenda je Glenn Hughes ogromna, cudno da nije do sad bilo teme o njemu i njegovom radu.

 

Ovaj zadnji projekat California Breed mu je bio odlican. Steta sto su se raspali posle samo jednog albuma.

 

A u tom vremenu tmurnog nedefinisanog tavorenja pevao je pratece vokale na Whitesnake albumu Slip of The Tongue 1989. Citao sam negde o tome kako ga je Coverdale zvao da mu bude gost na albumu da bi ga malo povadio, s obzirom da je covek bio u teskom sranju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Била је некад тема, отворио ја кад сам био млад, а гдје је сад...

А јуче само хтио да препоручим ту ствар сарадње са Стивијем Саласом ("I Was Made To Love Her"), кад оно нема теме.

 

Лично, California Breed ми није легао из свих разлога сем самог Глена: Бонем јуниор уопште није бубњар за трио јер све свира у коцкама, укрућен је као сељачки курац на старлету; млади гитариста ми се учинио неприродно ретро.

 

А истина је за пратеће вокале на Slip of the Tongue, поред њега је наведен и Tommy Funderburk; Gary Moore га је избацио из бенда због тога што није био у стању приправности и позорности за концертне наступе, исто вриједи и за Black Sabbath.

 

За успутно слушање, #1 са Songs in the Key of Rock: одлична мјера фанк/хард рок - ретро/модерно:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...