Jump to content

Ranis

Recommended Posts

ae odmah ja da postujem nesto:

 

Imam 4, mozda 5 hiljada za neki auto... gledam trenutno alfe 159 - 2008 godishte, i opel astre 2008 pa na dalje...

 

Alfa mi je lepša, prostranija, lepši i enterijer i ima više konjskih snaga. Međutim, za alfu je skuplje održavanje. Drugo, priča je da su alfe jako osetljive i stalno si u servisu. Druga grupa ljudi kaže da im je značajno popravljen kvalitet tamo od 2006. i da to više nije problem. Uglavnom su sve alfe iz uvoza.

 

Astra je prvo jeftinija, drugo može da se nađe mlađa i sa manje kilometara, od prvih vlasnika koji su iz Srbije. Važi za prilično pouzdan auto, sa jeftinim delovima i održavanjem. Može da dođe u varijanti plin-benzin i dizel, i u jednoj i u drugoj varijanti je mala potrošnja. Jedino što su uglavnom ti 1.7 dizel i 1.4 benzin sa manje konja, sporiji, a i astra je manje atraktivna od alfe.

 

Najvažniji parametar je to da auto ne krene da mi se kvari posle 2 meseca vožnje.

 

ae neki predlog, moze i nesto drugo, da se nekom pokazalo dobro.

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmedju 159 i Astre bih iz fabrike pre uvek uzeo 159, bolje je odradjen auto, sportskiji je, atraktivniji itd. Sada problem je sto kod nas uglavnom dolaze ubijene Alfe generalno, sa ogromnim kilometrazama iz Italije koje su naravno vracane, ima toga i kod Astri naravno ali nije toliki HC kao kod 159. Alfe imaju tvrdje vesanje, slicno BMW-u samo ne tog kvaliteta, uglavnom stradaju zato sto prosecni Srbi gadjaju rupe i ivicnjake a Alfe bas i ne vole takav tretman. Kod benzinjara ne bi trebalo da ima sta veliko da se pokvari specijalno ako je auto krsteno odrzavan, dizel je malo zeznutiji zbog turbine i plivajuceg. Sto se BMW-a tice da se moze reci da je u dobrom stanju, najnovije sto mozes uzeti su e46 i e39 ako je do 2.0 i to ne bih gledao nijedan ispod 4 soma jer su lesevi. Vece kubikaze mogu i za nesto sitnije pare, ali uglavnom trenutno je sve valjano prodato.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nakon sto su mi na svakim kolima koje sam imao amortizeri prvi propali, zakljucio sam da za voznju po srbiji jedino neki SUV ima smisla na duze staze. kia sportage ili RAV4 ili tako nesto..

kolega uzeo CR-V automatik, fantazija auto.. ali polovan je >10k...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmedju 159 i Astre bih iz fabrike pre uvek uzeo 159, bolje je odradjen auto, sportskiji je, atraktivniji itd. Sada problem je sto kod nas uglavnom dolaze ubijene Alfe generalno, sa ogromnim kilometrazama iz Italije koje su naravno vracane, ima toga i kod Astri naravno ali nije toliki HC kao kod 159. Alfe imaju tvrdje vesanje, slicno BMW-u samo ne tog kvaliteta, uglavnom stradaju zato sto prosecni Srbi gadjaju rupe i ivicnjake a Alfe bas i ne vole takav tretman. Kod benzinjara ne bi trebalo da ima sta veliko da se pokvari specijalno ako je auto krsteno odrzavan, dizel je malo zeznutiji zbog turbine i plivajuceg. Sto se BMW-a tice da se moze reci da je u dobrom stanju, najnovije sto mozes uzeti su e46 i e39 ako je do 2.0 i to ne bih gledao nijedan ispod 4 soma jer su lesevi. Vece kubikaze mogu i za nesto sitnije pare, ali uglavnom trenutno je sve valjano prodato.

 

Hvala na odgovoru....i ja sam mislio benzinca, medjutim svi navale kao uzmi jtdm je bolji, kao benzinci govno :/

a znam i za taj zamajac usrani, i za turbinu, i josh je kod tog pojachanog jtdm odrzavanje skuplje u odnosu na 120konjski obichan jtd...

a benzinci po oglasima imaju po 150 konja, i vecina je sa plinom :D

 

Shto se vracane kilometraze tiche, chuo sam da dizeli kad se spoje na dijagnostiku moze da se izvali da su vracani...jel to istina ili mit?

 

e sad, ne znam shta je realno ochekivati, koja je potroshnja za tako jako motor....

sad trenutno vozim corsu 1.2 benzin...po gradu troshi kao mala azdaja, oko 8 litara sigurno....

 

bmw otpada sa ovim budzetom, moze da se nadje krshten za 7000 - 8000 evra, za ove pare koje ja imam, ne moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Alfe jtdm jeste senzibilniji izbor, vuce sasvim dobro a ne trosi masu, s'obzirom da vozis 1.2 korsicu icice ko zmaj a kostace te po kilometru priblizno, tih 8 po gradu je zlato meni kocka 2.7 vuce 15-16 ko iz pizde cim jace vozim po gradu, otvoreno 10l do 120kmh. Sto se provaljivanja vracanja tice, jebem li ga zavisi ko je vracao i da li auto ima ful servisnu istoriju, mozda gledaju po izmorenosti turbine ne bih znao. Ljudi kod nas vole dizela jer malo trosi i ima turbinu pa "lepi" za sediste (dok bi se bez iste vukao ko slina), licno ne preferiram dizele ali zivot u zemlji nam je takav kakav je, svi gledaju da ustete i to nam je sto nam je. Za BMW ti treba dosta para jer retko ko kod nas takve automobile odrzava kako treba, vecina zanemaruje, krpi i budzi i posle bude BMW sranje i nikad vise. Mislim da ti je Astra safe bet, u svakom slucaju izbegavaj placeve i preprodavce, svakakve leseve uvoze pa ih nasminkaju da izgledaju dobro, nagledao sam se toga iz prve ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

corsa je od preprodavca. Izgledala je kao bombona, medjutim za dve godine:

 

1. Kocnice - kompletno

2. Pk kaish, shpaner pk kaisha

3. Svi semerinzi kompletno

4. Lanac i shta ide uz lanac

5. Pumpa u rezervoaru ona za gorivo

i sve ovo i nije frka, ali -

6. Sad se chuju hidropodizachi

7. Troshi ulje ko luda sad, a nema onog belog dima, pojma nemam koji joj je...verovatno generalka cheka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je prioritet da imas sto manje popravki, najbolje je benzinac, jer dizeli automatski kostaju nekoliko hiljada vise kad je auto nov i uglavnom se kupuju da se njima prelazi vise km, pa kad dodju kod nas uglavnom su istroseni (ono sto ces kao da ustedis na gorivu bacices na majstore), pogotovo sto imaju vise osetljivih delova i nase gorivo ih jos vise dokrajci. I alfe benzinci ne znam koliko su pouzdani, oni imaju twin spark motore, ja ne znam nikog ko se pohvalio alfom, iskreno bolje uzmi nesto sto je lakse za odrzvanje, ja imam klia dvojku, 1.2, trosi manje od 6 litra kombinovano i ne trosi ulje uopste, sipam mu onaj bezolovni 95 na nisovim pumpama i ne mislim mu, presao sam za godinu dana vise od 8000km, sem velikog servisa nakon kupovine nista nisam morao da mu diram. Otac vozi a3 1.8T sa plinom, jaka masina i dobro ide, alii veruj mi da jedva ceka da ga proda jer stalno ima neka zajebancija i sa njim, te plin, te pumpa, elektronika, uvezen je iz Svajcarske ali sigurno je dosta presao. Trebas samo da ubodes ocuvaniji auto, nezavisno od brenda, ako nije puno presao, neces imati puno problema, sem redovnih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu pravila, već šta te usere. Matori i ja kupili Astru 1.7 DTI pre 4-5 godina, pa sem par sitnih intervencija (nevezano za motor) ništa na njoj nije dirano. A što se tiče Alfe, znam dosta ljudi koji je hvale. Drugar imao benzinca, pa zbog potrošnje prešao na Punta, skoro je opet uzeo Alfu, samo dizel.

 

Kum mi radi u servisu, nahvalio mi je Dačiu Logan 1.4 benzin. Jeste da je ružna do zla boga, ali kaže da je taj motor odličan i da auto nema elektronike, tako da malo ima zajebancije. Za 3,5 do 4 hiljade može se uzeti 7-8 godina star.

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, sve je to kocka, kako te usere i sta ubodes, bitno da povedes nekog ko se malo bolje razume s tobom, pogledate kako radi u voznji, na kanalu, dijagnostici, proveris dokumentaciju, vidis koliko para imas i uklapas se s tim, manje je bitno koji je brend, bitno da je auto ocuvan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje ulje sipaš?

 

Ono gm 10-40 polusintetichko...neki majstor mi je preporuchio da predjem na sintetichko, kao, za matori motor je bolje...

 

Sve se svodi na sledece: Astra je uglavnom bolji izbor, u smislu odrzavanja i pouzdanosti, a ja bih da se jebem (al da mi ne udje) sa alfom, koja mi se vizuelno svidja, hocu da budem gazda sa limuzinom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lunjaj po oglasima mesec dana i ubosces neki krsten primerak valjda. Sto se ulja tice (beli dim bi bacao da je dihtung probio) ako ne ostavlja ulje po asfaltu ili motornom prostoru, najverovatnije da su vodjice ventila (a i gumice) propale na glavi. Pusti u voznji ventilaciju u kabini ako pri jacem gasu ako osetis nekakav smrad koji potseca na paljenje guma onda su vodjice zasigurno. Mada je i moguce da si nabo krs od ulja, kopiju neku il sta vec.

Edited by Indorile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono gm 10-40 polusintetichko...neki majstor mi je preporuchio da predjem na sintetichko, kao, za matori motor je bolje...

 

GM je loše ulje, ja sipao u Kadeta, pa prešao na INA 15-w-40. Kadet je dizel doduše, ali koliko ja znam, upravo je mineralno bolje za starije motore. Bar za dizele je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...