Jump to content

2015.11.15. *Beč, Austrija* Carcass, Obituary, Napalm Death, Voivod


Sirogojno

Recommended Posts

Поздрав другари!

Ово је урагански састављен церт.

За сада нас има петорица који идемо. Јавите се да договоримо пут и да видимо како бисмо. Аутомобилима, или да изнајмљујемо комби / бус...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам нашао комби превоз из Београда за 370е са возачем. Нашао сам још неколико понуда, али ова је најповољнија. Видео сам возило. Скроз је комфорно. У комби стаје још 8 особа. Значи, ако скупимо 8 особа, по глави изађе превоз 46,25е.

Јавите се ако сте заинтересовани.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tag Hoya Можда и јесте скупље, нисам проверавао, мада сумњам да бус у оба смера толико кошта. У сваком случају, комби те вози куда ти хоћеш, крећемо рано ујутро (око 5ч), тако да имамо и времена да обиђемо град, знаменитости, евентуално нека куповина ако ишта ради недељом. Комби те довози пред халу, ствари остављаш у комбију да не вуцараш одећу и ранац по концерту. Поготово ако се нешто и пазари. Кад се искачеш добро, после церта у комби и кући. Та врста удобности је некима битна. Поготово онима који раде у понедељак ујутро.

 

To je skuplje nego bus. Ako se skupe četvorica, javite se na PP, voziću vas ja za te novce po osobi.

Може. Ако возиш из БГ-а и плаћаш све дажбине и гориво, ти си нам возач.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zapisujem/pratim ja liste uvek, nije problem :mrgreen:

Па у мом случају је то апсолутно неизводљиво. Хистерија и физичка активност је толика да једноставно није могуће извести. Никад не мирујем на концерту.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očekivao sam da će drugi uleteti sa komentarima do sad, ali kontam trezne se ljudi. Tako da, evo mojih 2.25 dinara, bendovi:

 

Herod - Malo ljudi ih pratilo ali bili kul. Zvuče kao neki bend na koji bi se svršavalo na yumetalu, posebno kada bi bili domaći :haha: Sporo, teško, atmosferično, povremeno disonantno, plus pevač koji liči na Anselma. Interesantnih 20 minuta sve u svemu.

 

Voivod* - Kako reče Snake u nekom trenutku "We came to bring a smile to your faces" i stvarno je bilo tako. Svi sa osmesima na licu piče, maksimalno usvirano, super izbor pesama za onako malo vremena, i neverovatno kako pesme zvuče blisko studijskim verzijama. Highlighti Tribal Convictions, Overreaction i Kluskap O'Kom gde se Snake tirpuje da je Indijanac neki :haha: Ma bez mane liste, još i ova nova "Forever Mountain" krajnje dobro zvuči. Snake-a koliko nisam voleo zbog vokala, sada me je zbog frotnmenovanja kupio za sva vremena.

Mase više ljudi nego na Herodu, ali manje nego na sledećim bendovima. Jedino je mogao zvuk bolji da bude, but I did a Kuruz i stavio čepove.

 

lista: http://www.setlist.f...a-3bf57c20.html

* - Danas se setih doduše da je više Voivod To All, ali da ne cepidlačim :mrgreen:

 

Napalm Death - Bilo mi daleko bolje nego na Exitu pre par meseci. Definitivno bend koji treba live slušati u kraćem vremenskom roku :D Barney car pogrešno krenuo sa najavom pesme u nekom trenutku, za šta je okrivio nekog njihovog tehničara (inače lik sa većom crnom bradom) jer je mislio da je terorista :D

 

lista: http://www.setlist.f...a-2bf57c22.html

 

Obituary - Nikad bio fan, probao pred koncert malo da obrnem diskografiju, ali ne me naročito napalilo. Party death metal bend, dobri da se malo razmrda vrat, ali to što oni rade uživo ima i Morgoth, samo jedno 50% usviranije. Plus, očekivao bih da bar usputno neku pesmu posvete Watkinsu, ali da l nije ovaj navežbao to obraćanje između pesama na vreme, šta li je...

 

lista: http://www.setlist.f...a-33f57c21.html

 

Carcass - Zvezde večeri u svakom smislu. Da se vratim na zvuk prvo, dakle Voivod je bio dobar, samo malo preglasno. Napalmi slično malo glasnije, ali se popravljao zvuk tokom svirke. A Obituary, ispostavilo se, najjasniji zvuk od svih. Carcass je imao možda najbolji zvuk gitara večeri, ali po cenu da se ništa drugo, sem lečka više Jeffovih vokala, nije moglo čuti. Najprenapanjenije gitare koje sam u životu čuo. Malo malo pa u pesmi ne čujem bas bubanj jebote. Imali su normalno i najveći backdrop, a preko toga, nepotrebno, razni neki video snimci (sve u fazonu naravno). Jeff par puta sa "ajmo ruke gore" momentima se baš blamirao, ali sve izvlačio govorima između pesama i zaebancijom (Hope nobody dies tonight....expect me of a heart attack x] ).

With all that said, bilo mi do jaja :haha: Listi jedino što mogu da prigovorim je nedostatak Necroticism pesama, samo dve, ali s obzirom da volim SSteel, i pored toga super lista. Hitovi iz jasnih razloga hitovi, inače mi se činilo da na Heartwork pesme najbolja atmosfera bila.

 

lista: http://www.setlist.f...a-23f57c23.html

 

Carcass ubedljivo najduže svirao, sat i 20, ostala tri veća benda svi po 40-45 minuta, kanda interesantan raspored, sve u svemu, delovalo nekako taman.

Prostor u kome se održavalo sam prvi put sad posetio i ponajmanje me oduševio od svih mesta gde sam bio u Beču, mogu da se kladim da je bilo u Gasometer-u da bi zvuk bio daleko bolji na svim bendovima.

Inače, koncert bio rasprodat, i to čini mi se još dosta ljudi i ispušilo za karte, tako da je moglo komotnije i u veći prostor (ovo prima cca. 1000).

  • Upvote 6
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta, praviš šutku i kada je pauza između pesama? Svaka čast za posvećenost.

Хахахаха... Уздравље! Концерт је био сјајан. Дивно дружење, упознавање наших комшија и шетња по граду. Излет за медаљу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...