Jump to content

2016.08.10-13. *Jaromer, Češka* Brutal Assault 2016 #21


HeLLsarma

Recommended Posts

E pa da krenem sa izveštajem, valjda ću da završim do kraja večeri :haha:

 

Elem, idem redom po danima, tj. bendovima pre svega, pošto mi je to najbitnija stvar festa, na ove druge stvari se nekad kasnije osvrnem, uz povremen osvrt usput.

 

Tldr verzija: Bilo baš dobro.

 

Uncut:

 

I

 

The Truth Is Out There - Čisto ih pominjem jer su realno prvi bend koji smo videli/čuli na festu, inače sranje neko :haha: Ali htedoh i usput da pomenem da je i sama sreća što smo uopšte stigli na njih. Putovanje do Češke bilo pakleno i dugo (cca 19h) i onda na ulazu kolaps sistema. Prvo jer ima dva reda, jedan za "jedne" karte, drugi za "druge" karte, a sve četvorodnevne valjda. No, uz malo srpskog vaspitanja se daleko stiže, te smo predvođeni Grobodanom uleteli na početak reda gde je valjda trebalo da budemo i uspeli da uđemo na vreme. Ljudi su čekali satima, i sutradan je bilo i zvanično izvinjenje. Generalno odlično organizovan fest, ali su prvi dan baš sjebali.

 

Vektor - Drugi put ih gledao live, tako da sam znao šta da očekujem sa nivoa svirke, a inače im prva letnja svirka baš na BA bila, tako da lista bila potpuna nepoznanica. Svirali redom Charging, Cygnus, LCD, Pillars i Hunger For Violence za kraj :rockdevil: Kratko, ali bez problema u top5 nastupa festa, a da su svirali duže verovatno bi bilo u top2. Bilo je par greškica sa strane bubnjara i drugog gitariste, Erika, ali mislim da je to bilo spoznato samo nama koji znamo album unazad.

 

Tribulation - Koliko Vektor i nije toliko interesantan što se tiče izgleda članova benda, toliko Tribulation dominira tim aspektom :haha: Teatrika i kostimi u prvom planu, a još i svirka na vrhunskom nivou, tako da odmah prva dva benda postavljaju visoke standarde za ostatak bendova. Svirali najviše sa novog, koji mi sve više lega. Odličan zvuk i, isto kao Vektor, milijardu pluseva što ono što snime uspevaju uverljivo i live da prenesu.

 

Gruesome - Harvey je sam rekao nasred nastupa da su oni "očigledni" tribute starom Deathu, i iskreno, radije ću ponovo njih da gledam nego DTA (još Gruesome obrađuje par Death pesama). Odlično zvučali, definitivno zabavniji live nego na albumu.

 

Sadist - Otrčao negde na 2/3 Gruesome set-a Sadist da overim u maloj šatri, a taman i prostor taj da overim. Mnogo kul bina, žao mi na kraju festa što više bendova tamo ne videh. Sadist odavno ne slušam nešto aktivno, doduše mi prošlogodišnja Hyaena bio baš interesantan. Super bili, i dobar prelaz sa old school Death-a na neki Human Death period :haha:

 

Devildriver - Prvi pravi bend za odmor :haha: Na MetalDaysu sam ih skoro ispratio gde su svirali jedno 80 minuta, tako da ovde i onih 5-10 minuta što sam uhvatio nastupa mi bilo previše.

 

Neurosis - Prvo prijatno iznenađenje festivala. Ne znam dal sam ikad svojevoljno pustio bend da slušam, i nakon koncerta mi ne deluje kao nešto na šta bih mogao da se navučem, ali je ono bio nastup koji bih svakom preporučio da pogleda. Kupanje zvukom samo takvo, i iznutra i spolja si sonično ispunjen, cirkaš pivo i prepustiš se vožnji. Sjajne stvari.

 

King Dude - Ovo smo nešto malo overili na nekom četvrtom, Oriental, stage-u. Bilo jako dosadno nakon svog dnevnog kvaliteta. Nadam se da će mi u Bgu bolje leći sad u četvrtak :haha:

 

Mastodon - Prvi lošiji nastup festa. Da se razumemo, muzički genijalci, ali vokalno im tako kuca purac da se to graniči sa sprdnjom. Čak i Sanders, koji live i najčešće najnormalnije zvuči, je kreko purca odradio pola nastupa. Uz to, imali su za main stage-ve možda i najgori zvuk festa, i to na desnom stage-u, gde su generalno apsolutno svi bendovi imali minimum odličan zvuk. Neshvatljive stvari. Takođe nejasno što im Kelly nije gostovao na nekoj pesmi, propuštena prilika. Možda nije hteo da mu Hinds slučajno oponaša porađanje mačke na uvo, ko zna.

 

Abbath - Drugo i ubedljivo najprijatnije iznenađenje festivala. Pre svega zbog onih priča ljudi od pre par BA-a gde su svi napljuvali Immortal. Ne znam dal je do ekipe koju je skupio, ali ono što radi sa ovima je za svaku pohvalu. Jedna I i puno Immortal pesama, bilo predobro, ne znam što se ovo samo ne zove Immortal. Uz to, Abbath bez premca najveći zaebant i showmen festivala. Dovoljno je bilo samo da kaže sa onim njegovim račijim glasom "I am A-bbath...We are..A-bbath!" da posle ostatak festivala na sve strane ljudi viču tim glasom "Abbath!" :haha: I još jedan vrhunac, "King has a white bass...whatthefuck?!"

 

Kome Abbath nije zabavan je umoran od života.

 

Chelsea Wolfe - Kakav prelaz posle Abbatha :haha: Apsolutno svaka zebancija staje i Wolfe izlazi sa bendom, svirka slična Neurosisu, puštaš se vožnji i atmosferi. Novi album mi se ubedljivo najmanje sviđa od svih radova, i kanda nažalost je najviše svirala sa njega, ali i pored toga super nastup za praćenje. Miljama ispred mi je ovo što radi CWolfe i generalno njen materijal u odnosu na Dudeta recimo. Isto propuštena prilika što nisu jedno drugom gostovali, možda raskinuli ko zna.

 

Prvi dan jesen jebena i kiša, smrzo se u majici i jakni samo. Sreća se vreme iz dana u dan popravljalo.

 

II

 

Plini - Propustili smo ga jer mi se cimeri razvlačili.

 

Obscura - Def nisam fan neki, a gledao ih već treći put u 4 meseca :haha: Standardno dobri, šta ti znam.

 

Animals as Leaders - U jee koliko crnac ima žica.

 

Aborted - Najbolji headbang festivala. Čovek se bukvalno benguje u glavu. Energičan i dobar nastup, ništa više, ništa manje.

 

Onda iskoristili neke nebitne bendove da bi se iskusno još malo umarali gledajući diskove jedno 2 sata.

 

Ihsahn - Sreća njegova pa se sledeće godine vraća sa Emperorom, pa može da se oprosti nedostatak E materijala. Lik ponovo okupio bend preko norveške omladinske zadruge, nema drugog objašnjenja za onu postavu. Sam nastup ok, ništa spec pre svega zbog liste, i onda na kraju apsolutna eksplozija kada je izašao Einar iz Leprousa za "Celestial Violence", raznos kako je dobro zvučao. Prejak momenat po svim parametrima.

 

Immolation - Odma džoging posle na Immo, opet su, kao na MetalDaysu, svirali kao three-piece, opet je to zvučalo sasvim dobro, i manje-više ista lista kao tamo, Dawn + novije pesme.

 

Exodus - Napravili džumbus na MetalDaysu, napravili ga i ovde, najveće centrifuge festivala na njihovim nastupima. Nema Holta, ali Heathen ekipa + Hunting def znaju šta treba da rade. A i ono, kome dosade BBB pesme, taj treba da se ostavi thrash metala skroz.

 

Gojira - Dobar nastup, ali me je Mgma album toliko nešto ohladio da mi generalno nešto bili odbojni celo veče :haha: Plus sam sve više nekako očekivao sledeći nastup...

 

Dark Tranquillity - Povratak u šatru, verovatno najediblnija odluka festa je bila staviti DT na mali stage. Da li je to do retardiranog menadžmenta benda ili samog festa, ne znam, ali čudno. Sve u svemu, ono što će mi pre svega obeležiti ovaj, treći, DT susret je ubedljivo najgori zvuk na festivalu. Šteta, jer je atmosfera bila možda i najbolja na festivalu, super publika se skupila, i bilo je veselo, ali sam sve vreme više pratio pesme u glavi nego što se moglo razaznati sa stejdža.

 

Perturbator - Nakon nekog čiliranja, odlučio ovo da overim. I bilo do jaja :haha: Kao da sam se transporotovao na trance stage na Exitu. Prijala mi promena zvuka, ako ništa drugo, malo da izađe mozak iz pedal to the metal dimenzije.

 

1349 - I onda povratak uz Frostovu posetu BA-u, prvi deo :rockdevil: Odlični bili, podosta novog albuma koji mi je sasvim dobar. Međ boljim black metal nastupima festa.

 

Nastavak malo kasnije.

  • Upvote 11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smo svi tu? Idemo dalje.

 

III

 

Iron Reagan - Lečka okasnio jer sam morao da kupim 7-8 diskova. Da, imam problem, odjebite. Stigao taman na "Skull Full of Maggots", baš do jaja zvučala :rockdevil:

 

Voivod - Opet gledao Voivod jebenih 40 minuta, moram ih negde nahvatiti kad su headlineri. Bili na stejdžu gde tonac ima povez preko preko glave, te je gitara nažalost bila za bar 30% tiša nego što treba. No, sreća ipak postojala ceo nastup, bila "Killing Technology", što je u bio apsolutni vrhunac sreće bio.

 

Textures - Uhvatio par pesama, prethodno čuo onaj poslednji album koji mi je bio dovoljno slušljiv, ali zbog već prevelike količine kvaliteta koju sam gledao prethodnih dana, a i koja je još čekala, ovo mi bilo jedva marginalno interesantno, te odoh na..

 

Grave - Ovde nažalost tek par pesama uhvatih u šatri, inače i to nastupa čuh odlično zvučalo. Ovo je inače bila jedina promena satnice, i to usred tog dana, zato što im kasnio avion...ili oprema...de se sećam. No kako bilo, sreća u nesreći je bila što svirali pod šatrom, mislim, da im ne bila atmosfera kako treba na velikim binama.

 

Plasticflesh - Mnogo manje urnebesni nego 10ak dana ranije na MetalDaysu, pre svega jer su svirali 15ak minuta manje, pa Spiros kožni giros nije mogao i ovde sve "Destroy!" fore da baca. Kako bilo, nasmejao me je sa "My friends...I will count to thre...and we will destroy!" do suza. Najbolji deadpanning u metalu.

Isto jak momenat, posle prve-druge pesme, publika chant-uje "Septicflesh, Septicflesh", a ovaj ni levo ni desno nego "Hello friends, we are Septicflesh" :haha: Ne možeš da ga izbaciš iz rasporeda pa to ti je.

 

In the Woods... - Jedan od bendova sa kojima sam uzeo da se upoznajem tek pred fest, te se nisam prethodno previše naslušao, što će narednih meseci definitivno da se ispravi. Fenometalno zvučali, onaj neki novi vokal koga imaju dominirao šatrom. Odličan zvuk, atmosfera, samo falilo da je bilo veče, a ne 6h popodne, i par stepeni manje.

 

Obituary - Samo par pesma uhvatili stigavši sa ITW, možda najbolji zvuk levog stejdža za sve dane, gažiono zvučalo.

 

Coroner - Već sam se nakoristio epiteta za prethodne bendove, pa ne bih i ovde da se ponavljam, a još i ne postoje nekako odgovarajući epiteta za opis ovog nastupa. Iz drugog ugla, ovo je bez problema bend zbog kog sam presekao da ću konačno i na taj Brutal da odem. Nije da ne sviraju nigde, čak ni nešto retko, ali to gde sviraju uglavnom odavde nije baš lako za dohvatiti.

Anyway, trenutak kada je Vetterli raspalio "Divine Step" riff najbolji momenat festivala. jer:

1. Odma se čuje da će zvuk da bude, blagorečeno, dobar;

2. Sanjam da gledam Coroner već godinama, i to oduvek sanjam da otvore koncert sa baš ovom jebenom pesmom.

3. Nikad nema treće.

 

Imali nekog Žiku Jelića sa strane za kog smo jedno pola nastupa mislili da pušta mp3 preko zvučnika koliko je ono dobro i tight zvučalo. Lik samo u stvari radi prateće vokale i povremene klavijature :haha:

Lista pretežno Color-Vortex-Grin, očekivano, a posebne reči posvetiti treba "Reborn Through Hate"-u i "Masked Jackal"-u koje su maltene u novom ruhu izvedene ovde, def live više zvuče kao neke NMC/MV pesme, takoreći kao neki najbolji thrash metal rerecord ikada. Ne moraju stvarno da ih rerecord-uju, just sayin'.

Dakle, najbolja lista, najbollji zvuk, najbolja gitara festivala. Ako sam Vektor i mogao da uočim pokoji zajeb, ovde nije postojalo teorije za tako nešto. Svaka solaža se trudiš da ne plačeš koliko je dobro, zaboraviš da headbanguješ upm.

 

Rebaelliun - Otišao na ovo u šatru, aj što sam i inače hteo pre njih nego Moonspell da vidim (biće prilika u Bgu uskoro), nego što mi trebalo nakon onog nastupa da odgledam nešto neobavezno što neće mnogo da mi okupira pažnju. Anyway, još jedan bend koji je imao bolji zvuk od Dark Tranquillity-a, i dobra atmosfera beše.

 

Moonspell - Stigao pred kraj, dovoljno da zaključim da je Voivod i imao sreće koliko se čula gitara, pošto se ovde baš baš teško nazirala.

 

Satyricon - Nemesis, jelte, Divina nastup iliti Frost u Češkoj drugi dan. Dok su pičili album, neshvatljivo bolji zvuk i feeling je bio dok su išle dve gitare, odnosno kada je i Satyr svirao. Za kraj par novih i ćaozdravo. Da ne grešim metal dušu, odlični bili, samo iz nekog razloga meni ne beše toliko impresivno na kraju, dal me još držao Coroner, štatigaznam..

 

Arch Enemy - Lično ubedljivo najdosadniji nastup festivala. Ovde već nema nikakve veze ni sa Coronerom niti bilo čime, već mi jednostavno bend ultradosadan već godinama. A uprkos tome što ne mogu ništa ljudski da izbace već jedno 10ak godina, a veći su nego ikad, kontam da je do mene. Ali nek skontaju i oni da su sranje, i kvit smo. I da, opet gitare zrele za pojačavanje na levom jebenom stejdžu.

 

Dark Funeral - Mnogo bolje nego što sam očekivao, i nego što je bilo onomad na Legacyu. Pevač iritantan, bend dovoljno dobar.

 

IV

 

Ovaj dan malo iščilirali, posetili šta nismo stigli zbog bendova na tvrđavi...znao sam i pre festa da ima bioskop ceo dan, i baš bio kul program, ali nažalost nije moglo da se postigne i to. Ali može da se postigne dva-tri diska da se kupe uvek :rockdevil:

 

Holy Moses - Drugi headbang festivala. Sabina je baš dodavala neku zaebanu nepranu notu pesmama headbangom i potezima rukama koje niđe veze sa pesmama koje ovi, kao nešto, sviraju. Too Drunk To Fuck sa publikom na stejdžu kul momenat, sve ostalo za što brži zaborav.

 

Eskimo Callboy - Iz nekih čudnih razloga smo uspeli da uhvatimo i par pesama ovoga. I ovo bih zaboravio što pre moguće :haha:

 

Insomnium - Da imaju dobre vokalne melodije k'o što imaju riffove, pa bi možda nekad i bilo nešto od ovog benda. Ovako, ovih nekih 45-50 minuta što su svirali mi se baš nešto oteglo. Okayish.

 

Moonsorrow - Još jedan bend sa kojim sam krenuo zbog festa da se upoznajem, i na koji sam uspeo da se već naložim kao mladi majmun. Kao majmunsorou? Moguće,

Anyway, još jedan za u top5 nastupa, fenometalno zvučali (all hail right stage), lista čak 5 pesama :D I def još jedan bend koji treba negde sa full set-om da se uhvati. Ovaj glavni pevač i dobre zaebancije bacao između pesama, potpuno u kontrastu sa muzikom, što mi se isto dopalo. Genijalan jedan bend.

 

Angelcorpse - Lečka u'vatili nakon trčanja sa MSorrowa. Imali gori zvuk nego Rebaelliun mi je jedini utisak.

 

Behemoth - Još jedan bend koji je ne samo da je pretežno svirao novi album, nego su svirali ceo Satanist. Ne računajući Chant za kraj, teško sranje od liste za mene, ali i pored toga, jedan od najboljih nastupa festivala. I sa vizuelnim/sotonjarskim kerefekama i sa zvukom i teatrikama i svime, bilo do jaja za praćenje. Uz Mastodon najveće ime festivala.

 

Wolfbrigade - Kolega Kuruz mi ovo milijardu puta pominjao, pa rekao ajde već kad sam u situaciju da ih vidim live, da i overim, ali džaba kad im je zvuk bio kršast poprilično. Jedva sam mogao da pratim i razaznajem pesme, i sam bend mi...definitivno ne nešto za mene rekao bih. Dobra atmosfera though, kao i uvek pod šatrom.

 

Archgoat - U'vatio i sredinu nastupa ovoga tražeči fest drugare. Bitno da smo ovo gledali, a Plinija nismo.

 

Mgla - Vrhunac black metala što se tiče festivala. Ne stavljam ovime nit Hearts nit Exercises ispred Nemesisa recimo, ali posle ovog nastupa, nema boga ni satane da mi neko objasni kako black metal bend uživo ne može da ima savršen zvuk. A zvuk je bio negde nivoa pa skoro k'o Coroner. Nije da sam očekivao da neće biti dobro, ali me baš, baš izneadilo koliko je jebeno dobro zvučalo. Kapuljače all the way!

 

Venom - Simbolično, od Vektora dođosmo i do Venoma. Kult najveći za kraj, i još jedno preprijatno izenađenje. Aj što mlogo dobra lista, nego i nastup i zvuk i ljudi i sve. I šatra car. Za zadnji odgledani bend za ova četiri fenomenalna dana nismo mogli bolje da tražimo.

 

+++

 

Sve u svemu, kao što sam posle prvog MetalDaysa znao da ću nekad da se vratim tamo, tako i posle ovoga znam da ću da se vratim na Brutal. I to, nadam se, već sledeće godine.

 

Mane:

Voleo bih da ima bar poneki heavy/power da se provuče, kao što zna na MD. Valja se uvek crnilo preseći nekim veseljem, und vice versa. Organizacija uglavnom tight, ali što se tiče obaveštavanja i informacija su malo pogubljeni, plus što bi mogli sajt malo više da srede. Česi koji služe tamo su ultra ljubazni, ali ne znaju ni e od engleskog, bilo šta komplikovanije od "This. Two". im je prolazilo preko glave. Takođe, naplačivanje ulaska na onaj "balkon" nasuprot stejdževa je pederska fora.

Kratko vreme koje bendovi imaju za sviranje, gde čak i headlineri tipa Mastodon i Behemoth imaju samo 65 minuta za sviranje.

 

(Najveće) prednosti: Poprilično jeftino, može se i naločeš i naždereš za relativno male pare, baš istočnoevropski festival. Dva stejdža jedan pored drugog i prednost i mana istovremeno, ali mi na kraju dana vezivanje bendova bila do jaja stvar. Ponuda diskova i mercha baš velika takođe, doduše ovde bih voleo da su cene malo manje bile, ali sam kupio 17 komada, tako da mi je argument invalid :haha: Hradec, grad u kome smo smešteni, kultur shock kakvo mesto. Kao Kruševcu da si dao stranu investiciju da se obnovi, bez da iko korumpiran dira te pare.

I, jelte, najveća prednost, predobar lineup, koji čak ni nedostatak heavy/power bendova ne može toliko da mi spusti kvalitet :D Još motam film šta sam sve gledao i iskusio, i pored ovih tapeta od postova mislim da bih mogao bez problema još toliko, pretežno, pozitivnih stvari da ispištem.

 

Poseban pozdrav za Slobu i Miloša :rockdevil: Najbolje društvo i za praćenje bendova, a i za sve vanbendovske aktivnosti iz tih par dana.

  • Upvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreme je da i ja započnem svoj rant koji će biti podosta sličan Angelistorovom ali what the hell, treba sačuvati od zaborava uspomene na jedan od naj provoda ikad, jel... hey ho let's go.

 

Posle epskog puta sa hordom razjarenih metalaca od 19 sati no rest for the conqerors, stvari se samo bacaju i kreće se jer ultimativne dobrote čekaju. Na samom ulazu hladan tuš, dve kolone duge desetine metara a mi u knap vremenu pa se postavio izbor - ili ćemo biti fini i u redu propustiti bendove zbog kojih smo podosta došli ili ćemo biti Srbi. Matematika je jasna, kao najstariji sam morao da povučem nogu i povedem svoje mlade sapatnike putem greha, umuvasmo se pored nekih bratskih Rusa na sam početak i zamenismo narukvice za 10 min. Mogli smo sasvim legitimno dobiti po pički i ne bismo se mogli ljutiti ali dobro je prošlo. Kako smo čuli naši ljudi su čekali u redu i stigli negde na Mastodon tako da ne žalim sekunde. Odmah na ulazu mindblowing momenat s najavom da Emperor svira sledeće godine, Informer mafija sa Juma pokušala da utvrdi suprotno ali na svu sreću se dokazalo kao tačno. Idemo odmah na

 

VEKTOR - Jedan od najvećih drawova festa za nas i volim kad hepening počne on a high note. Bratija izlazi na stejdž i odmah kreće da sipa svoj savršeni zvuk po nama koji smo ga dočekali kao čašu hladne vode u pustinji posle patnje u putu. Jeste bilo greščica ali veooooma sitnih, što kaže gospon to primećuju manijaci koji znaju svaki prelaz napamet. U suštini, OMG jbt oni actually sviraju ovo uživo! Oduvao Vektor i zaokružio hajpovanje Terminal Reduxa na najlepši mogući način. Falili mi Artificer i Pteropticon ali jbg, ne može se sve uglaviti u kratko vreme.

 

Utom počinje kiša jebena da pada ali nije zasmetala jer je dala dodatnu atmosferu za

 

TRIBULATION - nerealna pojava na stejdžu, izgledaju zaista kao duhovi sa super efektnom šminkom i pokretima. Odmah za početak himnetina Strange Gateways Beckon i vreme je da glas kreće polako da se gubi. Zvuk kao mleko i svi oni delayevi, reverbovi i melodije sa albuma se čuju perfektno. Nastup koji me zaista bacio u neke druge dimenzije i još jedan mindfuck da je bend koji sam toliko hajpovao bio sve ono što sam hteo, pa još i više. Magija.

 

GRUESOME nastavlja tiradu zajedno sa kišom, i dalje se nastavlja super zvuk sa stejdža (što nažalost neće biti slučaj na celom festu). Matt Harvey se zahvalio svima od Rick Rozza do James Murphyja, i naravno posebno Chucku, jedan sasvim humble bend koji ima ispravnu ideju tribute-a po meni, daleko bolje od DTA. U njihove pesme se uglavila i Open Casket obrada tako da se lepo izbangovalo uprkos kišurini. Mnogo mi drago što ih videh.

 

DEVILDRIVER - Prvo razočarenje zvukom na ukletoj levoj bini koja će se pokazati kao koska tokom celog festa. Devildriver treba da gruva da bi bio zanimljiv po meni a zvuk ih je jebavao sa tihim gitarama, plus se Dez probijao kroz sve. Btw ne znam zašto čovek uopšte ima koji prst na ruci sem srednjeg, plus biseri tipa "I left my family in America to be here" sa sve basistom koji izgleda kao mlađi brat Niki Siksa i nabacio na odeću sve od pentagrama do USA zastave. Nisu svirali najveći hit Dead to Rights, bar meni. Blah.

 

NEUROSIS - Jedan od top tri nameštena zvuka festa po meni. Pomeranje unutrašnjih organa a istovremeno čisto kao suza. Kiša koja nastavlja da piša po sirotinji daje još jedan level a u tom momentu smo provalili i maskote festa koje bleje na zidu iznad a u jednom momentu su se tu i neke jebene koze spontano pojavile. Gospoda bez reči sipaju svoj zli zvuk, retko se vidi da u tišim momentima publika ćuti i ne mrda jer se plaši sledećeg udarca koji će im Neurosis neumitno naneti. Naklon do poda, jezivo dobro.

 

Onda smo rešili da preskočimo Dying Fetus jer nismo bili raspoloženi za 45 min trigera, čuli smo ih u prolazu i tako su baš zvučali. Lepo je to ali mene ohladio nešto takav zvuk zadnjih godina. To vreme se iskoristilo da se nađe Oriental stage na kome je nastupao KING DUDE, ispratilo se neko vreme i napustilo. Šta znam, da živim u prikolici na jugu USA možda bi mi bilo kulje, ovako for my money prehajpovano. Mada ko voli... lepo je to zvučalo, verujem da će fanovima biti kul baš prekosutra.

 

MASTODON - Jako čudan zvuk, u početku baš nas ohladio, a posle se vremenom nekako namestio ali ostao pomenuti problem vokala. Btw sad kad sam ih video konačno sam skontao ko šta peva, eto neke vajde. Zato je Brent poprilično verno zvučao na Bladecatcher :haha: Jbg tačno se čuje da kada Brann peva ne može adekvatno dobro da ispegla bubanj, btw kakav jebeni ubica na bubnju - čovek nosi bend. Što je najgore lista bila baš odlična za moj ukus, sa svih albuma ponešto sem sa Remission (puši ga Blagoje) ali ipak su mi ostali dužni... jebem ga vežbajte to pevanje. Iako ih više volim Neurosis ih je pojeo. Tek ovde je stala kleta kišurina mada ja sam bio adekvatno opremljen iako moji dečaci nisu hteli da poslušaju staru kuku.

 

ABBATH - Najprijatnije iznenađenje celog festa za mene. Očekivao sam totalni raspad a ono Abbath i ekipa tight kao nun's cunt, plus što se lista masovno oslanjala na Immortal i kao bonus I himna. Između pesama bukvalno umiranje od smeha na Abbathove najave i kao što reče Igoraja, ceo fest se na sve strane, gde god kreneš, čulo ABBATH! I AAAAM ABBATH! Super svirka.

 

Za kraj dana gospođica CHELSEA WOLFE i za razliku od svog mejta Djuda debelo meni opravdala hajp koji je prati. Fenomenalan glas cura ima, actually zvuči jako heavy uživo i sa dosta tripova i tu i tamo menjanja aranžmana starih pesama. Odličan nastup za chill na kraju dana.

 

Drugi dan propustismo Plini jer na kurac zini, jebiga ne može se sve. Propustili smo i Antigamu ali gospodina nije briga za moja osećanja prema eksperimentalnom grindu.

 

OBSCURA - Jako mi je drago što sam ih video konačno i to na ovakvom stejdžu. Čuo sam od svih da su u BGu zvučali kanta ali na mejn stejdžu BA se njihov zvuk mogao adekvatno preneti i čuti detalji koje svirka nosi. Set lista mahom novi album koji mi se dojmi, plus hitovi Anticosmic Overload i pevanje na zadnju melodiju sa Centric Flow, naučile su se How Could I? lekcije dobro, sve u svemu dobar nastup za početak dana.

 

ANIMALS AS LEADERS - Odslušali koju pesmu i pobegli da žderemo i ločemo. Wow ala dobro sviraju... who cares. Faaaaaart.

 

ABORTED - Iako albumski nisam neki die hard fan imali su jako dobar nastup, sva brutalnost se prenela live pomoću odličnog zvuka. Plus Sven koji se tuče šakom u glavu dok banguje, do kraja nastupa glava mu bila crvena kao majmunsko dupe. Taman su vremena imali da to relentless (repentless?) sipanje ne postane dosadno, tuča bez mozga baš kako valja.

 

Onda smo zajebali H2O i Black Dahliu i otišli da obilazimo merch i stvaramo sebi čireve. Plus: kupio dve Mgle za po 7 jura (na sve strane bili 16), minus: nisam kupio druge dve koje su se dok mi je došlo iz dupeta u glavu rasprodale kao tajlandske kurve. Za dva sata smo jedva pola prostora prešli i svaki slobodan momenat otad pa nadalje se vraćali da obezbedimo ljudima budžeta da šalju decu na fakultete.

 

IHSAHN - Jedan od meni jako bitnih nastupa, sama činjenica da ću videti od meni jednog od najbitnijih muzičara ikad bila mi dosta. Vegard ukrao postavu sa proslave mature srednje muzičke u Norveškoj, drago mi je isto što sam ustanovio da mu glas nije pukao već je to do suvoće produkcije njegovih albuma. Setlista uglavnom sa poslednja dva albuma koja ne ljubim preterano, nije loše što je bio seksi hit Pulse koji je uneo malo erotike među narod sa spuštenim pantalonama i likove sa roze dredovima u haljinama. Za kraj Einarovo gostovanje na Celestial Violence baš bilo mindblowing, čiča se na kraju kurvinski smeje i kaže See you next year, o da vidimo se brate moj.

 

IMMOLATION - volim det metal više nego 'leba jesti a gde ćeš bolje od kraljeva. Uprkos tome što su imali jednu gitaru izgazili, druga falila u solažama ali Vigna se naplesao sa svojom pa se zaboravilo. Setlista valjana, dosta old skula plus jedna sa novog albuma koja ne zvuči preterano mindfuck ali ajde videćemo.

 

Gaženje se nastavlja sa EXODUS koji su napravili najveći mosh i circle pit na festu. Za početak nekoliko novih ali ubrzo sve dolazi na svoje sa starim hitovima i ludilo ne staje. Jes' mi falio Holt ali recite to mom vratu dok banguje na Lesson in Violence, i jako mi drago što videh Zetra legendu koji se dobro drži. Jebeš čoveka koji ne voli thrash metal, as simple as that.

 

GOJIRA mi je vratila sve dugove sa Metalike gde su imali krš zvuk jer su ovde zvučali moćno kao tenk, samo tri pesme sa Magme koje bolje zvuče uživo a ostatak sve suv hit do hita. Nikad nisam mogao da ne odradim ventilator glavom kad čujem Heaviest Matter , so be it. Baš baš dobar nastup ali morali smo da pobegnemo pri kraju Vacuity i da trčimo kroz masu kao da nas jure pijani metalci iz busa jer se na malom stejdžu (moja premijera tamo) približavao jedan od top nastupa festa za nas.

 

DARK TRANQULLITY - kad je počeo Science of Noise mislio sam da je zajebancija neka ali alas. Bez premca najgori zvuk celog festivala je imao DT ali s druge strane koncert bio ludilo. Pitate se kako, e pa atmosfera bila najbolja na celom festu. Šator se umalo nije srušio, svi pevaju, ruke u vazduhu, ma bogovski. Bratina Stanne se ne staje smejati, sve je mega sem tog jebenog zvuka, ne smem da zamislim šta bi bilo da je bio dobar... kapiram da bih umro. Ovde mi je oficijalno pukao glas ali septolete keva, vratiše me nekako u život do kraja festa.

 

Onda pauza u šatoru gde smo konačno malo seli posle sati i sati na nogama, Igoraja ode da đuska na Masturbatora a Miloš i ja put malog šatora.

 

LEPROUS - Drugi od top 3 naj zvuka na festu. Einar i jarani su se štimali 20 min, malo probili termin ali zvučali bolje nego na disku ako verujete ali da, tako je. Seksi lista sa poslednja dva, falilo mi još šta sa Bilateral ali ajd sad. Kapiram da sviraju na WC šlji bi zvučali prebolesno. Leprous je stvarno završio dan na viskoj nozi, uhvatismo i posla poslednje pesme 1349 dovoljno za znati da je Frost životinja i da se zadovoljno protrljaju ruke za ono što čeka suta.

  • Upvote 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...