Jump to content

2016.08.10-13. *Jaromer, Češka* Brutal Assault 2016 #21


HeLLsarma

Recommended Posts

da ne bude da sam svratila ni zbog cega

 

prvi dan se za mene nije desio - kisa i pizdarije i beskonacno cekanje u redu dovelo do toga da me je boleo kurac da cekam da udjem na festival, zalim samo sto nisam cula Conan

iz satora je Neurosis zvucao sjajno, Mastodon nije zvucao tako sjajno, posle toga stond hranom i spavanje posle x sati raspadanja

 

drugi dan

Perfecitizen

... je u stvari Bury Tomorrow, sve ostalo stoji.

Ihsahn objasnio sta znaci preciznost i usviranost - super mi je sto skuplja ove randomase da sviraju i razvale na tudjoj opremi, strasne stvari. Osim toga sto nije svirana nijedna sa Eremite, ja zamerki nemam. Novi album uzivo zvuci bazilion puta mocnije, sve je bilo u potpunosti na mestu. Power ballad rasturio. Mogao bi malo zenu da vodi da nastupa umesto Einara :haha: U top pet nastupa, svakako.

Immolation je bio jezivo nezanimljiv - eto benda kojeg necu opet gledati. Blabla kult seva mi, dosadno je.

Gojira je nekada bila sjajan bend - onda su odlucili da ce da sviraju 4 pesme za koje me boli kurac vise nego za Immolation. Polomih ruke u prvom redu, bilo je super. Nisam promukla, bilo je sranje.

Ministry je, sa druge strane, jebao majke i zivom i mrtvom, kako je jebao pre 10 godina, tako i danas, bez ikakve promene, hirurski precizno, strasna jebena svirka.

Mono je bio magican skroz - kako je divno kada je bend kroz muziku u stanju da nadoknadi reci koje ima da razmeni sa publikom. Bez "jao, divni ste, jao kupite merch, jao dajte da se slikamo posle koncerta" Jok, tebra, puna energija, neverovatan, NEVEROVATAN zvuk i strasna emocija. Posle onoga legnes i umres. Which is what I did.

 

treci dan

Voivod je zanimljiv bend, pristupila studiozno kao neko ko nikada nije slusao. Jako lepo, publika drugacijeg sastava nego na drugim setovima - dobra zabava.

Textures smece.

Blues for the Redsun je strasan bend i uzasno mi je krivo sto to nisam znala pre nego sto sam ih propustila. U stvari, vise mi je krivo sto sam planirala, kao, da odem, ali je tu nesto ispomerano iz xy razloga i sve ode u kurac. Sedim u satoru i slusam BWOOOOOOOOAH i place mi se.

In the Woods je onako ful skromno objasnio kako se rade neke stvari - u fazonu, hej, mi smo ti i ti, sad cemo mi tu kao da sviruckamo. O BOZE razvaljuju. Nikakav problem sa miksom, sve pod konac, sto se mene tice. Mala bina >

YONL je za mene bio jedan od najiscekivanijih nastupa festivala - zavrsio skromno kao drugi najbolji nastup. Ne znam vise sta da kazem na ovu temu a da ne uvredim ostale izvodjace, leba mi.

Moonspell i Satyricon dele posebno mesto ovde - neverovatno je kako i jedan i drugi bend slave dvadesetogodisnjice albuma sa toliko zara, divno je gledati kako neko zeli da bude bas tu, bas tada, da kaze tih par reci i da podeli taj trenutak. Koliko god razliciti, svaki je bio svojevrsna jebacina - problemi sa zvukom su postojali, meni nisu bili nepodnosljivi jer, brate, mnogo je lepo.

Monarch je muzika iz pakla, ne bih ja tu nista menjala osim duzine nastupa, trebali su da drljaju dok ne svane - svakako nikoga nije bol'o kurac sta ce da se desi sa binom posle 3 ujutro.

 

cetvrti dan

Krivo mi je sad pomalo sto nisam proverila da li Omnium Gatherum ima novi album - ispostavilo se da ima i da je govno. U stvari, dosla sam da vidim ovo zarad one dve epske stvari sa proslog albuma, steta sto ih nisu svirali, waste savrsenog zvuka.

Lightning Bolt je bio u najmanju ruku sulud. Evo ne znam i dalje na cemu moras da budes da bi ono svirao - nesto kao kada bih ja sad sela da lupam u bubanj prvi put u zivotu pod pretnjom smrcu u slucaju da ne uspem da nalupam 650BPM. Mislim da nema boljeg opisa. Par dana kasnije sasvim slucajno naletim na ovaj klip i zgranem se. Treci najbolji nastup festivala

http://www.youtube.com/watch?v=F5I7dfgmH38

Insomnium sam cekala od kako je najavljen, kao da opet imam petnaest godina, i evo, lepo mi zao sto sam otisla da ih gledam. Zvuk najkrljaviji na festivalu, setlista gora od Gojirine, mislim da govori dovoljno. RIP Insomnium

Behemoth nikada nisam ispratila kako treba - ovo sto sam cula je bila lepo odsvirana nista posebno muzika i divan, divan nastup, i divan, divan govor. Verovatno jos jedan bend koji necu gledati opet.

Wolfbrigade je strasna kidalica, dodje ti na momente da mlataras i rukama i nogama i glavom i da bijes nekog lika desno od tebe bez ikakvog posebnog razloga. Bas kako treba da bude.

Mgla je jako, jako sladak, tehnicki ispravan, prelepo odsviran, ravan i bezbojan bend. Svega tu ima, i sve je dobro, samo nema duse.

ZA UFOMAMMUT CRNI MI NEKO RECE, RAZOCARAN IZOSTANKOM EW-A, DA JE, IPAK, JEBIGA, DRUGORAZREDNI BEND

IN YOUR FACE

ONO JE STRASNO

KADA BI SE MESEC SPUCAO U ZEMLJU, JEBENI UFOMAMMUT BI BIO JEDINA PRIKLADNA MUZIKA DA JE SE SLUSA U TOM TRENUTKU, CRNI JEBENI UFOMAMMUT PROPASTI > SVI VI PAORI

 

elem, stvari o kojima se manje pricalo

prvo, hvala dobrim ljudima koji su proveli sa mnom 35 sati u autobusu, bilo je zadovoljstvo putovati sa vama

nazalost, bilo je i ljudi sa kojima nije bilo zadovoljstvo putovati, i drago mi je da niko od njih nije clan ovog foruma (da sam ja svesna toga)

u principu, sledece godine cu dobro razmisliti da li zelim opet da se vozim sa onom bagrom

u stvari je tuzno kako par izuzetaka zna da pokvari lepu atmosferu

 

sto se tice razmere kolektivnog ludila vezanog za Abbatha :haha:

zaboga, sta se tu desavalo

trenutak tokom drugog dana u kojem nedefinisano stojim blizu wc-a for no real reason:

izlazi iz toitoi-a lepi skandinavac, godina izmedju 20 i 25 i razmahuje plavom glavom, kao da rasteruje muve, eto

ispred njega je grupica randomasa, ni na koji nacin posebnih

randomasi random uzvikuju BLACK SABBATH

gospodin koji je elegantno izasao iz wc-a namrgodi lice, uzviknu BLACK........ABBATH!, stade u karakteristicni stance doticnog, i tako odseta 50 metara dalje u gomilu, oponasajuci sviranje gitare, urlicuci "ALL...SHALL...FAAAAAALL...ALL...SHALL...FAAAAAAAAAAAALL!"

poslednje vece je odjekivalo od sume do kampa do jezera do vip kampa do iznemoglosti, najrazlicitiji ljudi urlaju kao jedan

divne stvari

 

hrana me nije usrecila, u principu imam problem da jedem stvari koje mi ne deluju cisto, pa sam morala da preskacem nudle, kineze, buckalice i takve pizdarije i zivela na durumu i krofnicama cet'ri dana

nemojte se zajebati kukuruz da probate da jedete, idioti ga kuvaju u slatkoj vodi, ogavno je

 

sto se pica tice, bilo somersbija, meni dosta, generalno izbor nije wow, nema negaziranih sokova, i to je bas tuzna prica

 

po ko zna koji put u zivotu sam zahvalna sama sebi sto sam se vaspitala da ne kupujem ploce i diskove, onaj unofficial merch je (u slucaju da kupujes ploce i diskove) samo da sednes i da places zato sto evo dzepa gde su pare bile

nemogucih stvari se nalazilo, i ostavljalo nazad u kutije

 

sta jos, nista vise

valjda

Edited by Хавочка
  • Upvote 6
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tih problema nisam imala, kontrole je overall bilo minimalno, jako traljavo rešena

Tipa na 9 metara od ulaza strpam mini plazmicu koju sam proždirala do tog trenutka u džep, stanem u red za muške, prođem, nastavim sa plazmicom. A plazmica je veća od toga što tebe brine.

Nikakvih problema uneti slona unutra ako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je što nisam išao. Kakve sam kurate sreće u poslednje vreme odmah bi me nahvatali sa sumnjivim paketićima. Nikako da shvate da neko mora i tu metalnu mladež da snabdeva opijatima.

 

pa koliko znam u Češkoj je većina tih stvari legalna :D

 

Under the Regulation No. 467/2009 Coll, possession of the following amounts or less of illicit drugs was to be considered smaller than large for the purposes of the Criminal Code and was to be treated as a misdemeanor subject to a fine equal to a parking ticket:

  • Marijuana 15 grams (or five plants)
  • Hashish 5 grams.
  • Magic mushrooms 40 pieces.
  • Peyote 5 plants.
  • LSD 5 tablets.
  • Ecstasy 4 tablets.
  • Amphetamine 2 grams.
  • Methamphetamine 2 grams.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da ima FON i u Pragu.

 

Na mađarskoj granici nema ko nije pao.

 

Hm, moglo bi se iduće godine najzad overiti ovo.

 

Ako me ne bude pregazio neki šleper dotle.

 

Idi busom obavezno.

 

Nezaboravno iskustvo.

Edited by Angelystor
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Оверите обавезно све Томпсонове хитове пре поласка са "српским" металцима, иначе се нећете лепо провести.

 

 

Tooooo Vudune sledeće godine idemo i mi, sa Borom.. ali folksvagen :mhihi:

 

Боро луд човек ко струја, свака част на ентузијазму.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...