Jump to content

2016.04.01. *The Quarter, Novi Sad* Amorphis, Textures


LazaGNR

Recommended Posts

Prowler je u pravu, na sredini je bilo taman ali i dalje tiho. Ne znam zbog cega, mada se posle prve dve zvuk malo ustailo ka normalnijem, verovatno je u prvom redu bilo mnogo bolje.

Bio je svakako bolji koncert u Domu, al ovo da je bend bio umoran jeste istina da se videlo al su se trudili da animiraju publiku, sto se odrazilo, ovde je bila jaca atmosfera nego u Domu Omladine.

 

Nismo ulazili na predgrupe mada sam cuo Textures napolju, zvuk im je bio dosta jaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre nego sto krenem da serem o nebitnim stvarima i da se nepotrebno raspravljam, zelim da kazem:

 

bilo je dobro slusati i gledati amorphis u novom sadu. bese to jedno slavno i srecno vece, super raspolozenje all the way, super vreme napolju, sve je bila jedna magija. koncert je bio dobar i kada sam odlazio kuci nisam razmisljao ni o cemu ruznom.

 

postovanje satnice je bila super novotarija. poem i textures svirali perfektno i savrseno se nadovezali. amorphis nije legao bas prirodno posle textures-a. holandjani su mnogo energicniji, zesci i neko se moze povesti tom razlikom u prvom dojmu, tako da zakljuci da su amorphis bili malo kilavi. ali nisu, naprosto nisu, vec su izgledali prilicno zainteresovano za publiku i bili su bas onakvi kakvi sam ocekivao da ce biti na stejdzu (ja sam ih prvi put slusao uzivo).

trebalo je da se posle texturesa pusti jedan petnaestominutni piiiiiiiiiiip da se isperu usi.

tu je onaj sto je pisao izvestaj omanuo, rekao je da bend nije bio baš baš.

 

ali da se ne lazemo - nocturne izvestaj je ipak vise tacan nego netacan (pogotovo tacan u nekim detaljima), a postovani night prowler je neupitno, neumitno i u svakom smislu u krivu

najt proleru, kako mozes reci da je ono jebanje ono rajsko oranje koje je priredio textures ista drugo nego zvuk sa neba. ti sigurno tu nesto ne kapiras, ne svidja ti se muzika tog benda, taj pravac, napucani moderni saund pa pricas tako nesto.

ono je bio maaaksimuuum maksimuma maks-maks-maks-maksimum koji se moze izvuci iz quartera u tehnickom smislu. nesto neponovljivo dobro za novosadske pojmove.

reci da je amorphis imao bolji zvuk je ludilo!

 

i da dodam textures nisu bili ni preglasni ni glasni, bili su taaa-man pojacani i moglo je cak i na njima da se prica (sto je zapravo pozitivan pokazatelj, ne negativan)

 

dalje, grob je u tehnicki pravu - zvuk napred na amorphisu je bio OK! nije bio sad da kazes nesto premnogo dobar kao sto to zvuk u prvom redu po prirodi stvari ne moze biti, ali bio je ono - zvuk onoga kako se cuje metal bend kada se stoji u prvom redu na koncertu. u toj stvari (detalju), istakao bih, izvestaj je bitno omasio jer navodi na zakljucak da je zvuk napred bio gori (pa su se ljudi zato vracali nazad), a to nije slucaj - uostalom karakteristike quartera su takve da je zvuk napred uvek bar malo bolji: napred je manji eho u relativno izduzenoj betonskoj kocki, napred su oni razbijaci eha, one pregrade, a i ozvucenje je valjda tako namesteno...

 

ali u globalu zvuk na amorphisu je bio stvarno los

znaci ako je merilo za dobar zvuk da li se nesto cuje u prva tri reda onda je bio ok ali ostatak hale? pa grobe u WCu je bio BAJKA zvuk u poredjenju sa jedno 80% prostora u sali, po slobodnoj proceni

na mestima gde se tradicionalno ocekuje izbalansiraniji zvuk, tu je bas bilo najgore (kod tonca, pa na sredini...)

tonac amorphisa je definitivno ispao amater to vece; neki mladji lik cini mi se, znaci nije dorastao zadatku da prilagodi zvuk benda sa njegovim bitnim elementima tom prostoru... nije ni pokusavao da namesti nego tako kako su krenuli su i zavrsili - rasprseno, nista lead gitara (ljudi su se zalili unaokolo da ne cuju melodije i sl.), onako 50% kao da stvarno slusas bend uzivo, a 50% kao neka fatamorgana zvuka, ne znam kako to da opisem, neka prozracnost, maglovitost.

ali to meni licno toliko i nije bilo bitno. da sam ocekivao nesto dobar zvuk - nisam. znao sam kako amorphis zvuce uzivo iz snimaka i da to nije prostor koji ce njima odgovarati. to je samo jedan los utisak u moru dobrih utisaka.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Textures su bili ludilo, predrkana svirka i super atmosfera.

Uvek mi je super citati Carlijeve izvestaje, to je sve tehnicki tacno ali ja nisam dosao na koncert zbog tehnikalija vec da dotaknem nebo, to sam i uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali to je čisto subjektivan osjećaj zato što ti je Amorphis toliko značajan bend, ali meni je žao kad vdiim da je ljudima bilo npr. prvo iskustvo sa bendom takvo, a svi znamo kako Amorphis može da zvuči, da prosto slušaš i ne vjeruješ da je to uživo.

A da ne pričam o tome kakvo je to uopšte (i da li je) Amorphis iskustvo ako se Esina gitara skoro uopšte ne čuje, na šta se veliki broj ljudi žali.

 

I ja kenjam, a nisam ni bio :bigblue: Kako god - smrt smorenim / nezainteresovanim toncima, to me je uvijek izluđivalo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili smo u prvoj polovini kluba sa leve strane i zvuk je bio dobar, sve smo čuli, osim kada je Tomi imao problema sa mikrofonom na Under the red cloud. Setlista je bila zanimljiva, odnos članova benda sa publikom takođe dobar (ne idem često na koncerte pa ne znam, možda su neki drugi bendovi dosta bolji u tom pogledu). Međutim, čini mi se da su nekako umrtvljeno počeli svirku i da su se tek na trećoj pesmi, Bad blood, razbudili. Posle toga je sve bilo vrhunski.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...