Jump to content

2016.03.12. *Dom omladine, Beograd* Ozric Tentacles, Project RnL


kuruz

Recommended Posts

Kada sam je cula to mi bila prva asocijacija progresivniji i zesci Camel :bigblue:

 

Uh jos jedna stvar i opet prvi bend na pameti Camel :haha:

 

http://www.youtube.com/watch?v=IlQ_fSMcLEA

 

Ljudi ovo je tako dobro, da sam pocela da se radujem vise predgrupi nego Ozricima :haha:

 

edit: evo pesme koja mi se vrti u glavi kad cujem ove momke.. mozda sam smorila sa predgrupom ali sam odusevljena :haha:

 

http://www.youtube.com/watch?v=WF8WZd70kw4

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno mi je zasto vam se nije dopala predgrupa :haha:

 

Ali nemate pojma, Nesa je kao jedinu stavku sinoc naveo da su tehnicki previse tacni. Neso to nije nista lose :da:

 

Meni se dopala u momentima mi je zvucalo kao Zappa na speed-u. Momci razbijaju kako sviraju, a s obzirom sta slusam navikla sam na ovakvu duzinu prog drljanja. Iskreno nisam ni osetila da su svirali 1:40, sto se mene tice moglo je jos...

 

Anyway predgrupa je oduvala, za Gorba i ortakinju sam napravila snimak Moves like Jagger :haha:

 

Ozric Tentacles zilion puta bolji zvuk nego u Drugstoru, ovaj bend je konacno dobio prostor koji moze da iznese tu muziku. U svakom slucaju pakleno dobra svirka, odusevljena sam plus sam se izdjuskala za medalju, meni dosta, I'm a simple soul :haha:

 

Pozdrav za ljude koje sam upoznala i na dobrim preporukama za prog 70-ih :da:

 

Dobro jutro svima zelim uz dobru mjuzu

 

http://www.youtube.com/watch?v=NjIbAdT-H4I&list=PLMjqlD2XPIbwMEuGwz9uQqGMUK_8NfQZw&index=6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neša je lud ali ja ga volim...

 

Ne radi se o tome da su previše tačni, nego da im je muzika koju tako tačno i brzo sviraju toliko smeće, da su sva ta tehnika i talenat protraćeni.

Npr. za pevača se vidi da je tačan i pokretljiv, da može da otpeva šta oćeš, ali su mu deonice užasne i džaba mu je.

 

Џрк je uporedio njegovo pevanje sa mjuzikl momentima kad počne pesma u Diznijevom crtaću :haha:

Samo što i kultni Dizni crtaći kidaju sa pesmama u odnosu na ove.

 

Dok gitarista vrti neke deonice koje zvuče kao da orangutan pokušava da napiše Textures od Cynic.

 

Mene je podsetilo na Aghoru, onaj bend sa pevačicom koja iritira svojim skokovitim i odvratnim pevanjem (nisam siguran na kom je ona albumu), dok bend svira isforsiranu džez-rok-metal papazjaniju. Funkcionišu im možda jedno dve pesme kako treba.

 

 

Nadam se samo da ovo poređenje neće ljudima koji eventualno vole Aghoru da posluži kao kompliment za ovaj Project RNL, oni su mnogo, mnogo lošiji :haha:

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobri su meni, ali pola sata dobri. lepo je videti takvu svirku uzivao ali brate bas ga preterali.

 

da su bar poceli na vreme, toliko je sve kasnilo i toliko su ovi svirali da nisam imao izbora, morao sam da se userem :D

 

ozric su super bili ali posle 40 minuta svirke sam vec bio umoran i spreman za krevet, jbg godine.

 

jedino mi zao sto je sve toliko kasnilo, inace super svirka i do jaja drustvo bili bas

Share this post


Link to post
Share on other sites

predgrupa smeće

više ljudi bilo u holu nego unutra dok su oni svirali

 

Ozrici fenonemalni, zvuk odličan

ja sam crkao negde na 3-4 pesme pred kraj, u'vatilo me u kuku od đuskanja :haha:

 

odlična ekipa bila u Domu, pozdravljam sve

 

posebno Beherita koji nas poziva na PES turnir rečima: "imam i Fifu!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neša je lud ali ja ga volim...

 

Ne radi se o tome da su previše tačni, nego da im je muzika koju tako tačno i brzo sviraju toliko smeće, da su sva ta tehnika i talenat protraćeni.

Npr. za pevača se vidi da je tačan i pokretljiv, da može da otpeva šta oćeš, ali su mu deonice užasne i džaba mu je.

 

Џрк je uporedio njegovo pevanje sa mjuzikl momentima kad počne pesma u Diznijevom crtaću :haha:

Samo što i kultni Dizni crtaći kidaju sa pesmama u odnosu na ove.

 

Dok gitarista vrti neke deonice koje zvuče kao da orangutan pokušava da napiše Textures od Cynic.

 

Mene je podsetilo na Aghoru, onaj bend sa pevačicom koja iritira svojim skokovitim i odvratnim pevanjem (nisam siguran na kom je ona albumu), dok bend svira isforsiranu džez-rok-metal papazjaniju. Funkcionišu im možda jedno dve pesme kako treba.

 

 

Nadam se samo da ovo poređenje neće ljudima koji eventualno vole Aghoru da posluži kao kompliment za ovaj Project RNL, oni su mnogo, mnogo lošiji :haha:

 

Ne znam, mislim da treba ostati otvoren za muziku, prosla sam kroz mjuzu ovog benda i mislim da mogu da ponude dosta :da:

Cak smo ortak i ja pricali sa pevacem i klavijaturistom, jerbo mu je Keith Emerson bio jedan od uzora pa smo malo na tu temu opleli jer se i to oseca u ovome sto rade :da:

 

Ne znam sta da ti kazem, meni je generalno njihova svirka bila dobra jer sam cula brdo stvari (neke bolje neke losije izaranzirane) koje sam vec slusala u jazz-rocku, art-rocku i progu. Sve to sto si naveo ti "cudni upadi tipa mjuzikla i slicne deonice" su poprilicno standradna stvar koju ces sresti u muzici 70-ih zato meni to ič nije bio problem da svarim, cak sta vise sam bila u fazonu "dobar kombo kako su se toga setili" tj sve zavisi od toga na sta si navikao svoje uho ;)

 

Azal i ja smo se razumeli a propo ovog benda sto je meni skroz dovoljno :pivopije::haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok gitarista vrti neke deonice koje zvuče kao da orangutan pokušava da napiše Textures od Cynic.

 

Ahahah, sjajno.

 

 

Jel stvarno RNL trajao sat i 40? Uopšte nemam osećaj, ali jeste bio osećaj kao da traje 100 godina. Ozrici na kraju 2-2.5h, ne?

 

posebno Beherita koji nas poziva na PES turnir rečima: "imam i Fifu!"

 

A onda je bilo i PES turnir u NBA2K :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Melinda:

Nisam rekao čudni upadi tipa mjuzikla, nego smo konkretno o pevanju prilčali, udario taj neki tralala kao u kulminaciji pesme iz Diznijevog crtaća...

 

Kako uvek zaboraviš da nisam Mena13Suvari kad mi ovako objašnjavaš nešto :haha:

 

Izbegavam da na tome baziram svoje argumente u raspravi (za razliku od tebe :P), ali recimo da sam i ja u određenoj meri naslušan muzike koja je izašla pre prvog Korna, i da je i mene ta svirka podsetila na gomilu stvari, ali bukvalno kao parodija i nepovezana papazjanija. :D

 

 

Meni je dovoljno što se Uruk i ja razumemo :obrv:

Edited by Demon Seed
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...