Jump to content

MBTI Personality Test


Talvi

Recommended Posts

Aj da se malo ukljucim ovde iz profesionalnog ugla, zabavno mi je sto diskutujete o ovome ;) :

 

Cisto da znate da je ok da se desi da ako 2 ili vise puta u kratko vreme radite test ispadnete drugi tip - vecina testova licnosti je smisljena tako da se ne ponavlja u roku od 6 meseci, ako to radite, utice na rezultate. U tom slucaju ja bih ponajvise uzeo kao kredibilan rezultat koji ste prvi dobili :mrgreen:

 

Druga stvar: ne treba ocekivati da ce test 100% sve pogoditi, ipak smo mi ljudi i po mnogo cemu smo slicni, pa covek kada gleda rezultate moze da se pronadje u vise razlicitih tipova. Simplifikovano receno, i najbolji testovi mogu da razlikuju max 60% variranja u individualnoj licnosti, a ostalo po cemu se medjusobno razlikujemo tesko da moze da se izmeri testovima :cool:

 

Btw, kako vam deluju rezultati ovog testa? Cini mi se da vecina misli da je prilicno tacan opis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, kako vam deluju rezultati ovog testa? Cini mi se da vecina misli da je prilicno tacan opis?

 

Svakako me je ubolo vishe nego horoskop u koji ne verujem, a koji neke stvari gadja.

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam test juče i rezultat je bio ISTP-A.

Posle pročitanog WoSovog posta, ponovo sam uradio test i tada sam dobio ISTJ-A.

Plibližniji mi je opis za ISTP-A.

 

 

Famous ISTPs

Clint Eastwood Milla Jovovich Olivia Wilde Bear Grylls Tom Cruise Michael Jordan Daniel Craig

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da se malo ukljucim ovde iz profesionalnog ugla, zabavno mi je sto diskutujete o ovome ;) :

 

Cisto da znate da je ok da se desi da ako 2 ili vise puta u kratko vreme radite test ispadnete drugi tip - vecina testova licnosti je smisljena tako da se ne ponavlja u roku od 6 meseci, ako to radite, utice na rezultate. U tom slucaju ja bih ponajvise uzeo kao kredibilan rezultat koji ste prvi dobili :mrgreen:

 

Druga stvar: ne treba ocekivati da ce test 100% sve pogoditi, ipak smo mi ljudi i po mnogo cemu smo slicni, pa covek kada gleda rezultate moze da se pronadje u vise razlicitih tipova. Simplifikovano receno, i najbolji testovi mogu da razlikuju max 60% variranja u individualnoj licnosti, a ostalo po cemu se medjusobno razlikujemo tesko da moze da se izmeri testovima :cool:

 

Btw, kako vam deluju rezultati ovog testa? Cini mi se da vecina misli da je prilicno tacan opis?

E nije tacan opis nego je jako pozitivan i lozachki (i zato svi u sto mi super sto sam ovakav)a to da bi ti prodali premium pack

A mislim da je ova tema zapocheta ,da bi ga izmerili :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes, retko ko ce sebi da prizna

Pogodio he test, ja sam lenje govno i smarach koji bi voleo da mu je zivot zabavan

Zato je pisano lozacki :da:

Pa de znam ,opet se nekako nisi ljutila na nacin koji su napisali i ako stvarno procitas sve 3-4 strane opisa toliko te loze da posle kupis premium da mi zvuci tesko da je slucajno:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje sam na granici između ESTJ i INTJ.

 

Oduvek sam verovao u moć struke i u prateće parametre.

Jebeš IT sektor, poješće se sam od sebe, u psihologiji i psihijatriji je budućnost... kao i u proizvodnji organske hrane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

INFJ-A

 

Imal još neko ovaj rezultat?

 

wtf lol ko ja ma važi

 

"INFJs tend to see helping others as their purpose in life, but while people with this personality type can be found engaging rescue efforts and doing charity work, their real passion is to get to the heart of the issue so that people need not be rescued at all."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je malo lozacki opis, ovo nije test licnosti koji testira ljude za posao, nego je namenjen samospoznaji (koja ne ukljucuje samo LSD, Nesho :P ) i da se ljudi podstaknu da malo razmisljaju o sebi i svom zivotu. U opisima ima i strengths and weaknesses i stvari kako bi svaki tip mogao da se izbori sa tim svojim slabim stranama.

 

Sta znam, ja sam vidjao i mnogo gore testove licnosti a da su objavljeni u strucnim casopisima, ovaj uopste nije los i teorijska podloga mu je skroz ok, plus super je sto ne daje samo rezultat nego i objasnjava sta ti rezultati rade u razlicitim oblastima zivota.

 

Sad, veliko je pitanje sta uopste coveku koji je radio test to moze da pomogne, bez da ima nekog strucnog da mu rezultate tumaci, i da ga vodi ka nekom daljem radu na sebi, to je pitanje za skroz drugu raspravu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

INTP, 3% populacije.

 

Od poznatih ljudi, npr. Sokrat, Ajnštajn i Njutn, a od ljudi s foruma Jaroslav.

 

ENTP-A

 

Познати Том Хенкс, Селин Дион :wub: , Марк Твен, Едисон. Нисам видео тај одељак познате личности са јуметала које су ваш тип личности, где то пише?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...