Jump to content

2016.07.07-10. *Petrovaradinska tvrđava, Novi Sad* EXIT 2016


Talvi

Recommended Posts

ne znam da li uspeva sve da otpeva na drugim nastupima, ali očekivano mi je ovako nešto. prebrze su pesme, normalno mi je za lika koji onoliko trči i skače po bini da se umori. svirka je bila energična i moćna, ja propisno izdivljao, meni dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko hoce da jede na Tvrdjavi, a i pije, bolje da spremi pola plate! Cene su uzas, pivo cujem da kosta nekih 300 dinara. Bezobrzluk, ali moze im se!

 

ako je istina: pizda im materina bezobrazna! Ali da, moze im se a nas siromasne metalce ko jebe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo je fenomenalno, lista bolja od bukvalno svake prethodne ove godine.

 

otprilike, bez redosleda:

 

no hope in sight

pity the sadness

as i die

embers fire

dead emotion

an eternity of lies

hallowed land

return to the sun

faith divides us - death unites us

the enemy

the last time

say just words

 

mislim da je to to, neka dopuni neko ako se seća još nečeg.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sređene liste:

 

http://www.setlist.fm/setlist/paradise-lost/2016/petrovaradin-novi-sad-serbia-13ffe1dd.html

 

Pre toga, Sear Bliss, fenomenalan zvuk, osim trube koja se baš najmanje čula i koju su previše gitare pokrivale. Ipak Zoltani odradili dobar posao, drago mi što sam gledao sve u svemu, nisu čist black, ali ovo def bila jedna od najboljih black svirki koje sam gledao u smislu jasnoće zvuka, cracking stuff.

 

Posle toga, stvarno je malo nejasno kako su PLost imali zvuk kakav su imali. Bas je kupao sve bukvalno, do poente gde dosta vremena Nicka jedva da si mogao da razaznaš, a još gore pola Gregovog soliranja nije dopiralo do mene pa morao sam iz glave da dopunjavam.

 

Nick čak i raspoložen bio za njegove standarde čini mi se, imao par smešnijih komenatara, ali ubedljivo najbolji, pred Dead Emotion mislim, "Get a mosh pit going, pretend you are watching Machine Head or something" :haha:

 

Sve u svemu, super lista i miljama ispred nastupa onog sa Belgrade Callinga, malo preko sat vremena svirali, možda moglo duže, ali sam i zadovoljan i što ovoliko, s obzirom da su kasnili jedno pola sata minimum prema onoj satnici.

 

Ostatak Exita, navatao malo po dr. stejdževima nešto, ubedljivo najbolji Graham Candy na Fusionu. Fusion i ove godine se pokazao kao verovatno najbolji stejdž, jedini gde možeš da baneš u bilo koje doba i da imaš jako dobre šanse da ćeš nešto kvalitetno da nabodeš. U nekom trenutku posle Candya prošli pored Cocksparrerovaca u gužvi, ljudi izgledaju neverovatno staro, kontam da se sećaju prenosa Burskih ratova. Posle nekad prošao dok su svirali, zvučalo prenapanjeno, ali uredno.

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sear Bliss ra-zva-li-li, što reče Grob jedan od onih koncerata koje ne očekuješ nikad da vidiš a onda upadnu negde i bude ti do jaja, sjajna svirka, jedino štetica što trombon nije bio malo glasniji ali meni bilo fan-tazija svakako

 

PL sjajna žurka, Nick do te mere raspoložen da se zajebavao sa onim likom iz publike sa konjskom maskom na glavi :haha: baš nije zaklapao između pesama. a svirka, ono, treba li trošiti reči, koju posluku porati

 

mimo toga se gledali na Fusion-u Balkanika, Lollobrigida koji su maltene čist pank bend postali sa ovom postavom i neki libtard sa glasom kao Terrence & Phillip iz South Park-a, mnogo kul veče generalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na Paradise Lost bilo ekstra, masivan zvuk, masivan bend, sve nekako silovito i nabudzeno. Mnogo bolji koncert od onog sa Belgrade Calling 2012. Bas ih je puno ljudi juce gledalo, nisam ocekivao onoliko naroda.

Prije njih sam uhvatio Cock Sparrer, ponajvise iz radoznalosti, i nevjerovatno je kako su dobri i zabavni bili. Bas mi krivo sto su im stavili termin da se poklapaju sa PL, tako da sam oko ponoci morao da se povucem i krenem ka Explosivu.

Od ostalog sto sam uhvatio, Antifirizz je bio onako ok pank, Dead Joker realno nista specijalno, ali mi bila furka kad sam vec tu da vidim taj domaci kult iz 90ih ponovo okupljen i Tibia njahh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao fanu iz prvog reda, ATG mi je bio fenomenalan. Međutim, objektivno, prilično mlak koncert. Tompa se sve više muči da iznese vokale koje ATG zahteva, što je verovatno i razlog zašto su mu vokali zakopani u miksu. S druge strane, Tompa je možda i jedini koji pokazuje iskreni entuzijazam za nastup sopstvenog benda - ostali su izgledali i ponašali se bukvalno kao da su došli da odrade tezgu. Set-lista je imala neoprostivo mnogo novih pesama (čini mi se 6), dok recimo nisu odsvirali Terminal Spirit Disease, a o ranijim radovima da i ne govorim. Makar je SOTS ispoštovan i odsvirali su praktično sve pesme osim instrumentala.

 

Bombarder i Toxic Holocaust = isti bend, jedina razlika je što ovi drugi pevaju na engleskom :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vokali su zvucali identicno kao na novom albumu (sto je meni licno pristojno), tako da mi je malo deplasirano zaliti se na njih...znas sta da ocekujes. ja sam stajao na mestu gde je sigurno bio bolji zvuk nego u prvom redu i ok su se culi. mocan koncert.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bombarder i Toxic Holocaust = isti bend, jedina razlika je što ovi drugi pevaju na engleskom :haha:

 

ovo je suština oba nastupa :haha: TH je baš kako prosečan hillbilly zamišlja satanic nuclear metal war

 

ATG - očekivano dobra svirka ali zvuk baš slab, naročito jer su imali bukvalno 45 minuta da se nameste i opet je zvučalo kao kurac. ali zaboravi se to, naročito kad krene "GO!" i ode sve u tri lepe. Tompa lepo raspoložen, pa i Erlandsson koliko se videlo, ostali standard hladnoća. no sa druge strane i publika je jako mirna bila, čini mi se da je više haosa bilo na PL na momente :haha: doduše na sots pesmama je uvek bila vrh reakcija, a setlista je u fazonu "ništa pre sots-a" pa ko voli, sasvim korektno u svakom slučaju. i naravno: THE FACE OF ALL YOUR FEARS

 

fun fact: negde pred kraj ATG-a se videlo kako je stejdž počeo bukvalno da se PRAZNI, svi krenuli na Prodigy. bilo je dosta ne-metal ljudi koji su usput zablejali na explosive-u pa počeli da se povlače i + metalci krenuli na mejn isto, sunce li ti jebem, ono je bila najveća gužva koju u životu videh. bojno polje jebeno. mene kod Prodigy-ja live nervira to njihovo skraćivanje pesama, baš mi ubija doživljaj to, a i setlistu bih malo drugačije posložio ali masu boli kurac, naravno da je bio haos celom dužinom

 

Neguru iskulirasmo da bi se uhvatio Prodigy jbg, baš nisu trebali da ih poklope, naročito jer su posle na Explosive-u neki bolno nebitni bendovi bili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Završi se još jedan Exit, šrmc.

 

Bombarder i THolocaust odličan double bill, samo mislim da bi bili mnogo efektivniji da sviraju u nekom klubu/maloj sali, a posebno Toxic kada bi imali još jednu gitaru live. Brzo i zabavno oba, Bombarder doduše zbog Neše malo zabavniji, komika čovek.

 

Oba benda su završila jedno pola sata ranije nego na satnici, te smo se svi ponadali da će i Na Kapijama da porane, kad ne lezi vraže, bez problema sat vremena nameštanje, i to su još na kraju izašli 10 minuta kasnije nego što bila satnica :haha: Srećom se nije odrazilo to na trajanje, jedino problem što stvarno nisu imali toliko impresivan zvuk, još je i na pola svirke crkao mikrofon, tako da...ne znam, žal mi što to vreme nisam iskoristio pametnije, na Fusionu u to doba Tuber neki bio, čuo malo dok sam išao po Krušovice, super zvuk :haha:

 

Kapijaši dobri sve u svemu, nasvirano do bola, i ceo Slaughter :rockdevil: Jedino što ceo SotS sa ovim Tompinim novim kreštavim vokalima, ali da ne dlakojajimo. Atmosfera jedno 10x hladnija nego što sam zamišljao, što ima pre svega veze sa očajnom posetom. Dal zbog Prodigya ili šta, ali na mestu gde je obično moshing neki je u pola svirke bilo apsolutno prazno. Na PLostu veče pre 3x više ljudi bar i mnogo življe.

 

Pre festa sam imao plan Neguru da ispratim, ali kad već ceo yumetal ode na Prodigy, aj i ja. Kao i svako veliko ime na mainu, kada ne odeš na vreme, iskustvo se svelo na: 50% probijanje i zabadanje pozicije, 25% puštaš druge da se probije gde već idu, 10% igranje/njihanje, 10% odvajanje od drugih ljudi koji se njišu/igraju, 5% divljenje haosu i posmatranje prašine u vazduhu. Sve u svemu, jebo Prodigy.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...