Jump to content

2016.07.07-10. *Petrovaradinska tvrđava, Novi Sad* EXIT 2016


Talvi

Recommended Posts

:da:

 

Kako se zoe onai deathcore bend...opet zaboravih? :haha:

 

Stormzy, At The Gates, Prodigy i oni...dosta dobri nastupi, da ne kritikuem nesto posebno, bilo mie super, s obzirom u kakvom sam stanju bio...izdrzao sam junacki do ranih jutarnjih casova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paradise Lost stvarno odlican bio! I super je zvuk bio u prvim redovima, mada kazu pozadi da je bilo problema. Steta sto je masa ljudi otisla na pola koncerta! To ne kontam, ne dolazi se iz radoznalosti na ovakav bend pa ono odes posle pola sata kad se smoris.... :confused:

 

Sve u svemu PL siper ali publika razocarala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to su uglavnom ljudi koji inače ne slušaju metal nego dođu tu da zableje malo dok čekaju nešto na drugim stejdževima

 

po tome se otprilike vidi koliko je metal postao family-safe vrsta muzike, kakav više crni bunt i način života :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nekako i ja preživeh kongregaciju velikih glava pa da prozborim koju o ova dva dana...

 

Prvi dan na početku Graham Candy na Fusionu, totalno raspoloženje odmah za početak. Mjuza kao mjuza, neki singer songwriter koji želi da bude Coldplay ali momak je odličan, što reče drug dečku nije dobro ali je dobar :haha: androgini rednek koji se zeza non stop praćen bandom Lelekove sabraće sa Novog Zelanda, super za chill uz pivo i zajebanciju.

 

Onda brzo pomeranje na Sear Bliss, što rekoše gospoda pre mene stvarno odličan zvuk za jedan black metal ovakve prigode, čak se i trombon brzo namestio i sve je bilo ful. Jedan od bendova čije albume rado poslušam i bude mi lepo no nisam neki fan ali je super videti kao bonus koji se neće verovatno ponoviti.

 

Zatim centralni događaj večeri za mene, četvrti susret sa najvećim sinovima Halifaksa. Tu se primećuje odmah nešto što je nažalost usledilo i sutradan... Mislio sam da kad je već Sear Bliss imao odličan zvuk, PL će biti kao sa diska ali kurca baka večerala. Bas probijao i glas slabiji (ali ne kao sutra što je bilo na istom mestu ruku na srce) tako da se moglo uživati i proveseliti se. PL su izgleda obratili pažnju da su na festu gde je masa ljudi semi pijano i željno zajebancije pa lista nije bila brutalni oldskul kako su furali u poslednje vreme. Savim fina popunjenost i atmosfera, sve u svemu PL kao i uvek odradili posao kako valja. Ja sam jedini od kultadžija žalio što Beneath Broken Earth nije bila na kraju, jbg čuo sam već Say Just Words live. Šta da se radi, gledaće se opet kad god mogu.

 

Zatim na pakao Dance Arene, kerov kurac u postapokaliptičnoj atmosferi.

 

Za kraj kuliranje uz Lolobriđidu, jebeš muziku Ida slatkica kao uvek, pritom je i trudna. Src za nju.

 

Četvrti dan zakasnih deset minuta na Toxic Holocaust zbog rakijanja po gradu i tu me izjebaše jer su odsvirali pet pesama dok sam ja stigao :haha: Tata Joel sa svojom ekipicom odličan zvuk dobio iako da, fali još jedna gitara na solažama. Dobra i lista što se mene tiče, sve pesme tako iste a sve sam znao :haha: Ne bih se složio da je ovo hilbili usisivač, ovo je čisti pankoidni treš koji radi radnju uživo. Još jedna svirka iz foldera 'nikad se nisam nadao da ću videti i vrlo teško ću opet'. Nuke the cross :rockdevil: Naravno da ne zaboravim najavu veceri 'FOR ALL THE FUCKING BANGERS.. IN THE NAME OF SCIENCE' :haha:

 

Ah onda pozicija u prvom redu sa Gojkom, zna se ko su melodeath veterani i najiščekivaniji nastup ove godine za mene. Riktanje zvuka sat vremena, sa početka je odlično zvučalo ali kako je išlo dalje sve gore. Najviše je bas ubijao, prdeo u sporim delovima i pokrivao gitare a Tompa veseli se slabo čuo, još kad mu crče mikrofon... Ne bih se isto složio da je bend tezgaroški, braća su uvek izgledala smoreno a brat Tompa vodi lepo celu priču. Super mi je At War With Reality, kupih ga sinoć, ali najveće veselje na SotS trake, konačno taj jebeni GO momenat, tu mi je glas i konačno otišao u tri pičke materine pa još uvek ne dolazi sebi. Da budem iskren ja sam malo prehajpovao nastup sam sebi pa me zvuk ohladio ali sad kad pogledam, vrat mrtav i glas crkao, ispoštovale su se legende iz sve snage. Videsmo Tompu i sad možemo zamisliti kako će naš Laza izgledati za 10 godina. I da, očekivao sam daaaaaaleko bolji odziv za ovakav hepening, videlo se ko kaps lokuje po forumima a ko stvarno podržava.

 

Završi se i to pa hajde konačno da se posle toliko godina uhvati taj jebeni The Prodigy. Angelistor je poprilično lepo opisao stanje publike ali meni je stvarno žao što nismo imali bolju poziciju jer su bili baš energični sa lepim hitovima u setlisti. Ako bude šanse za opet hvatanje busije mnogo ranije za njih. Iskreno ne videh nikad ovoliku gužvu na mainu, stvarno je armagedon bio (što mi kao metalci moramo voleti, jel).

 

To i beše kraj, snage više nije bilo. Veliki respect za Kazima koji je povređen jurio kroz gužvu, 10:2 gospoda naravno, francuski black metal Mixa predstavnik, standardni sapatnik u bolovima u vratu iz Kruševca, pajdo snabdevač iz Srednje Zemlje i još mnogo finih ljudi je bilo tu.

Edited by Grobodan
  • Upvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj meni ATG bas bio razocarenje, bas su se i mucili i plus zvuk muljav u kurac

PL bio bolji po meni bas sam se lepo proveo

 

Inace trebali ste na rejv da odete tamo je haos bio svako vece kakav crni Prodidzi

 

 

p.s. Rejzd Fist bio skroz dobar isto Aleksandar komadant :rockdevil:

Edited by Mita
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paradise Lost stvarno odlican bio! I super je zvuk bio u prvim redovima, mada kazu pozadi da je bilo problema. Steta sto je masa ljudi otisla na pola koncerta! To ne kontam, ne dolazi se iz radoznalosti na ovakav bend pa ono odes posle pola sata kad se smoris.... :confused:

 

Sve u svemu PL siper ali publika razocarala.

 

ja sam gledao PL na brutalu pre 2 godine i smorio se posle pola sata, jbg ima raznih ljudi ;)

 

ali mi nije jasno na koju foru ljudi ovde i dalje toliko gutaju prodidzi, jebotebog daj njih, Sabaton, Blind Guardian i Bili Ajdola (kao predgrupe Ceci i ostalima) i svima ce ceo vek da bude super, a sve drugo ako neko hoce da vidi mora da se iscima u picku lepu materinu

 

btw kaze koleginica sa posla da nije bio bas neki guzvanjac kao sto ga pamti ranijih godina

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve reči - Paradise Lost! Ostalo nije vredno pomena, i komotno ovaj vašar od Exita može i da se ukine. Neće biti šteta! :mhihi:

Prilicno si u pravu! Doduse bilo je jos par bendova vrednih pomena ali realno bolji bio grind festival na Alibegovcu. Jbg u petak sam se odvalio od alkohola u gradu pa nisam isao a u nedelju bio premoren a bio i fudbal....

 

Sve u svemu Exit je pogresna koncepcija jer znam dosta ljudi koji nisu hteli da daju 2500 za subotu vece (toliko bilo kad sam ja kupio) ali bi dali i vise da je dolazio sam PL sa predgrupom recimo. Jbg razlika izmedju festivalske svirke i koncerta. Zato su valjda ljudi dolazili i odlazili na pola svirke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...