Jump to content

Online kupovina muzike


azal

Recommended Posts

Koje su vam omiljene radnje za online kupovinu diskova/ploca, itd?

 

Preporucite nekog mocnog sellera sa Discogsa sto se otkrili.

 

Pricajte o losim iskustvima.

 

Javite kad saznate za neke dobre promocije/rasprodaje.

 

ako moze mod da baci sticky, bilo bi lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno bruka jedna da do sad nije bila ovakva tema.

 

Ja imam da dodam https://www.grooves-inc.co.uk/ - često imaju neke akcije i popuste i fazone tri diska za 20$ i sl. I free je shipping za sve narudžbine preko 20$ (jedino što nekako neuko pakuju diskove pa mi često stignu skrckane kutije).

 

Od ebaya se lečim mesecima, ne smem da gledam više :haha:, ali sećam se da je http://stores.ebay.com/estocks imao dobrih ponuda, bagatele, samo mora da se kopa.

 

I da, za ebay ubedljivo najbolja iskustva sa Japancima imam. To kako ga prijatelji zapakuju je milina jedna, postao mi jedan period bio veći gušt od Japanca polovnjaka da naručim nego novi disk da kupim. Plus japanski bookleti uvek megadebeli :rockdevil: jer pola bude na japanskom tekstovi, a pola engleski :haha:

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel nemacki ebay generalno najbolji za metal?

 

i da, ja nikad nisam uspeo na amazon.uk da iskopam nekog ko ima sta zelim i salje u srbiju.

 

jel ima neki laksi nacin da vidis ko sve salje nama, umesto da klikces sve pa da pokusas da narucis i onda vidis sta ti kaze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@azal: nama salje samo sajt amazon,

kao i neki prodavci koji prodaju predmet

"fulfiled by amazon". Ostalo nemoj

dzabe pokusavati.

Ne znam kako to mislis?

Eno,bacio sam pogled na neke random stvari sa Ebay-a i svi isporucuju robu worldwide (od Japana do Amerike).Pa i nama.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel nemacki ebay generalno najbolji za metal?

 

Ovo potvrdjujem da jeste. Britanski ima malu ponudu i generalno je skup. Ebay nemacki ima najvecu ponudu i treba ti dosta strpljenja (ako zelis da juris aukcije i prodjes sto jeftinije). Ja sam sa nemackog ebaya obavio oko 150 kupovina.

Spisak omiljenih prodavaca:

http://www.ebay.de/usr/franke1190?_trksid=p2053788.m1543.l2754

http://www.ebay.de/usr/m-rulez?_trksid=p2053788.m1543.l2754 (od ovog lika sam samo jednom uspeo da nahvatam jednu plocu povoljno ali je milina gledati njegovu ponudu :) )

http://www.ebay.de/usr/rearviewmirror76?_trksid=p2053788.m1543.l2754

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi u toku :)

Odgovaram coveku koji kaze da ne moze na amazon.uk da nadje nesto

da kupi, jer se ne salje u srbiju, a odgovor je prost:

mi mozemo da pazarimo samo one predmete koje prodaje sam sajt

amazon, a ne i iste te koje prodaju drugi prodavci na toj strani oglaseni.

Sta to znaci?

Odes na primer na ovaj link

http://www.amazon.co...ds=dark funeral

 

Videces uokvirenu cenu od 13.99$ za audio cd.

Taj disk prodaje sajt amazon, i samo taj mi iz srbije mozemo da

narucimo.

Ispod toga ces videti da imas da pazaris polovan isti disk od 7.89$,

i nov od 8.96$. To neces moci da kupis, jer zivis u srbiji, zemlji koja ne

spada u zemlje amazon marketplace-a, pa samo dobijes poruku da porudzbina ne moze

biti prihvacena, jer prodavac ne salje u tvoju zemlju.

Desi se nekad, da medju ostalim oglasenim ponudjacima, neko prodaje disk i da pise

da je "fulfiled by amazon", kako kontam, to je kao da je lik dao sajtu na komisionu prodaju.

To nekad moze da se poruci, a nekad ne, nisam provalio od cega tacno zavisi.

Jedini nacin da kupis od nekoga nesto jeftinije preko amazona je da putem sajta

zamolis prodavca da napravi izuzetak i ipak ti posalje paket, ali i to je dzabe trosenje vremena,

meni nikad niko nije odgovorio na poruku poslatu preko sajta....

Kod sajtova poput ebay-a, discogs-a, musicstack-a, sve je daleko prostije.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno bruka jedna da do sad nije bila ovakva tema.

Od ebaya se lečim mesecima, ne smem da gledam više :haha:, ali sećam se da je http://stores.ebay.com/estocks imao dobrih ponuda, bagatele, samo mora da se kopa.

 

Nisi pomenuo da je poštarina kod njih oko $1 - 2 u proseku, a ima i baš jeftinih diskova. Ja sam pazario pola Aerosmith diskografije za ~$2.5. Treba da se kopa, al stvarno se svašta može iskopati. Tu sam našao onu Avantasiu "The Wicked Symphony/Angel Of Babylon" digibook-ove koji su fazon limited, rasprodati i svuda po oko $60 - 80 dolara, a ovde za $15 :D Isto tako Helloween - Treasure Chest ($12) i Gamma Ray - Skeletons in the Closet ($13), isto ono rariteti teški.

To je u suštini biznis koji se bavi otkupom i prodajom polovnjaka, tako da ne gledaju toliko raritete, kontam da i oni kupuju bulk.

Edited by StarbreakeR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Discogs, досад четири наруџбе и све коректно; купујем половно, тражим најјефтиније варијанте, крпим по 4-8 дискова и гледам да је продавац нормалан по питању поштарине и да хоће да шаље без кутија (због масе). Досад је стизало све уредно са свих страна (Енглеска, Кипар, Америка). Ebay исто све коректно, три наруџбе по 1-2 диска.

 

Али!

Ко има пријатеље, браћу и кумове у Њемачкој а занимају га половни дискови (није гадљив као Небојша Лакић - Лаки), пратити "локализоване" мале огласе типа quoka.de и ebay-kleinanzeigen.de, зна се забости страшних ствари... Рецимо, мене су четири Overkill албума (релативно чест The Years of Decay + The Killing Kind, From the Underground & Below, Necroshine - који нису тако чести и углавном држе цијену) изашла 10 еура + 2 еура за поштарину. Лик тако продавао та четири, а ја дуго времена пратио како да забодем потоња три негдје заједно, и ето. Послије продам The Years of Decay (пошто сам већ имао) за 7 еура и милина...

 

Можда би исто тако могло и за Пољску, Румунију или неке друге земље, јербо има људи који нису верзирани за интернационалну трговину, па ако гдје имате кога, потражите неки online огласник па полако.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh ti vec.

Kod Doma omladine, podzemni pesacki prelaz, jedan od.

Imas sve moguce vrste kutija za CD i DVD.

Najbolje bi bilo da ti sami stignu kuci i sami zamene sa

izlomljenim, u to ne sumnjam. :D

Moras se potruditi malo....

Edited by fenster
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чудно је питање, то ваљда има у свакој боље опремљеној књижари, да не спомињем варијанте магацина гдје се дижу теретна врата за утовар и лик ти даје кутију ринфузе да сам себи склапаш кутије ("некад давно беше време славно").

 

Ја тренутно имам неку залиху солидних кутија, мазнем прошле године на бувљаку за три марке неких 70 комада кутија оригинала, неко повадио дискове, остали омоти и (добре) кутије. Углавном неке швапске компилације и којешта, није било три поштена албума. Сачувао сам Alice Cooper - Trash омотић, ако некад налети диск да скућим.

 

Што се тиче овог Лазаровог, мени све што је стигло са Discogsa је било наведено 4/4+ и ваистину тако и би. Па ти људи као да никад не дирају књижице дискова масним рукама.

:bigblue:

Са eBaya је ономад стигао неки Stevie Salas из Јапана, диск је видно лежао у неком складишту па је кутија била мало матирала али ништа страшно. Као што рекох, досад само веома позитивна искуства.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja pre neki dan imao odlično iskustvo na discogs - naručio neki slipcase, čovek mi napisao da karton nije u najboljem stanju, pa predložio da mi ne naplati poštarinu

kad je stigao disk, ispalo je da je u stanju u kakvom bi bio i da je stajao kod mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...