Jump to content

2016.07.04. *KC Grad, Beograd* Rosetta, North


VoivodBG

Recommended Posts

12496316_1095613710469306_6243660694181306563_o.jpg

 

Posle prošlogodišnjeg uspešnog koncerta na istom mestu, Rosetta(Philadelphia, Pennsylvania) se vraća u Beograd - ovaj put u kompletnoj, originalnoj postavi. Poslednjom prilikom su nam predstavili aktuelno izdanje "Quintessential ephemera" (2015) u celosti, no ovaj put nas očekuje presek karijere, te značajno šarenija setlista.

 

"ROSETTA is serious music made by unserious people. Pushing back against the relentless compartmentalizing and niche-marketing of ‘independent’ music, Rosetta asks: what if instead of calming down, musicians got darker, meaner, and more confrontational as they got older? Taking cues from noisy 90s hardcore, sludge metal, ambient, and Fugazi’s cranky DIY ethos, they’re answering that question as loudly as possible"

 

https://www.facebook.com/rosettaband

http://www.rosettaband.com/

http://rosetta.bandcamp.com/

 

Američki sludge sastav North (Tucson, Arizona) po prvi put dolazi u Evropu iako postoje još od 2005. Ovaj trio uspeva minimalnim sredstvima da izvuče širok dijapazon sazvučja, oslanjajući se na osnovne postulate žanra: sporo, duboko i teško. Ova turneja je ujedno i promocija najnovijeg izdanja "Light the way" (Prosthetic Records, March 2016.) od koga se podosta očekuje, bar na osnovu dve trenutno dostupne pesme... :)

 

https://www.facebook.com/NorthAZ

http://northband.us/

http://galacticdads.bandcamp.com/

 

Uskoro više informacija...najsvežije na Resetor stranici.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

"Arcane Angels is profoundly excited to announce the beginning of their collaboration with atmospheric space metallers ROSETTA. We believe most can get our excitement since they're a deeply favorite band, to the point it's hard expressing what "The Galilean Satellites" felt at the time of its release. If we had to describe their dense mix of influences in some way, we'd say they equal the echoing screams of a thousand lost souls, drifting all frozen in a whirling time warp.

 

Starting with some previously unavailable releases, Arcane Angels will be issuing the digipack CD versions of "Audio/Visual Original Score" and "A Dead-Ender's Reunion", both expected to be out by late April. Next in line are the tape versions of "The Anaesthete" and "Quintessential Ephemera", both scheduled for an autumn release date. CS editions of "Audio/Visual Original Score" and "A Dead-Ender's Reunion" are also in the works; expect more details to follow on the matter."

 

Oba cd-a će biti u prodaji na euro turneji...

Edited by Mickey mouse

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prvi deo karata po promotivnoj ceni od samo 1000 dinara možete kupiti u Gradstor shop-u (u okviru KC Grada) radno vreme: pon-pet ~ 17-20h. Od sutra karte i u ŽILA SHOP-u (Belgrade design district, Čumićevo sokače), radno vreme pon-sub ~ 12-20h.

Za one koji žive VAN Beograda otvorena je adresa [email protected] preko koje možete izvršiti rezervaciju ulaznica po ceni od 1200 dinara koliko će koštati u redovnoj prodaji. U pismu obavezno navesti ime, prezime, količinu karata i broj mobilnog. Na dan koncerta cena je 1500...

Edited by Mickey mouse
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Po prvi put da doživim da koncert negde krene na vreme i da se pokajem što zbog posla propustim veći deo seta predgrupe koja me je zanimala. Ali neka...

 

North - Slušao prva dva albuma, i tada se videlo da vole da grade kuću teškaških rifova sa "nemuštim" pevanjem. Poslušao sam kasnije radove i oni su mi bili poprilično slabašni. Ipak se ovde bavimo živim nastupom, na zadnje dve pesme sam upao i imao šta da vidim. Basista počeo da peva (nisam bio upućen), vokal je nerazgovetan i oseća se to kidanje glasnih žica, kao da te gone psi pakla. Ono što me je više oduševilo ritam kojim bubnjar udara u doboš i pravi tu magičnu buku. Jedino mi se činilo da je gitarista pretih. Interesantno mi bilo da im ton pored Nina, radi i pevač Rosette. U suštini dobar bend, koji mi je više za gledanje uživo nego li slušanje kod kuće na disku ili ploči.

 

 

Rosetta, zaista nisam bio neki fan, zadnji album sam izvrteo jer ima te gej popi momente, a to volim kod teškaša kada shvate da ne mogu da idu dalje sa drljanjem. U svakom pogledu sam bio iznenađen, koliko je ton dobar, njihova uvežbanost, nema ispadanja u pesmama. Pevač ponovo dosta polaže i na semplove koji bi drugim bendovima bili veliki minus, ali su sjajni za pozadinske radove ili momente predaha. Bubnjar identični darthmaul. :haha:

Ako Rosetta ponovo dođe u Beograd idem na keca, samo što ću ovog puta biti spreman. :bigblue:

 

P.S. Bio je dobar momenat pred početak prve pesme, gleda pevač okolo posle one najave da niko ne puši zbog problema sa grlom, i zablene se u onu baštu a tamo još ljudi sedi i boli ih kurac za sve, on u neverici pogleda me u oči, a ja na to samo slegnem ramenima. cest la vie. :mhihi:

 

 

Ah, da, izvolte i setliste:

 

North

 

Master

Nefelibata

Earthmind

Primal Bloom

Atrabilious

Old Blood

 

Rosetta

 

12 Guys

Renew

FB

Internet

Barry

Mel Sob

2 Birds

Wake

 

i čini mi se da su obradili Soundgarden u jednom momentu, ali ne držite me za reč, the 4th of the july bi trebao biti u pitanju.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj, ovi nazivi rosetinih pesama nisu pravi, osim renew i wake, ostalo je sifrovano :haha:

 

Bilo je dobro, i predgrupa je bila dobra, solidna zabadanja, rosetta razneli, neprekidni talasi masivnog zvuka. Bilo je malo vise ljudi nego prosli put, sigurno ne onoliko koliko se prijavilo na fejsu, mozda 60, 70 ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...