Jump to content

Caligula's Horse


azal

Recommended Posts

jel Good Tiger ono gde peva onaj lepi sto je bio deset dana u Periphery i Tesseract? Njegov vokal mi pederski na los nacin. Skapirao sam da ne mogu da svarim amerikance kad pevaju tako gejasto, previse lici na neki los pop punk, ali recimo najgej vokal agent fresca mi predivan. tako isto onaj lik iz periphery, i kad bi napravili album muzicki skroz po mom ukusu ne mogu tog pevaca jer ima taj najgori ucio sam na netu da se derem scream i taj neki fallout boy vokal od kojeg mi se pegla.

 

Generalno je i u Hakenu weak link pevac jer je muzika dosta bolja od njegovog vokala. Ali su mi inace kul, sve je provaljeno, ali dobro rade to sto rade.

 

Vola su super bas zato sto nisu amerikanci, kad sam prvi put cuo bas sam bio u fazon, jao ne opet neki meshuggah light riff, ali pevac i klavijature uvek stignu u pravi momenat da zaboravim na to da me riff malo smarao. vidi se da slusaju Mew, Dredg, i gomilo tako nekih kul i nestandardnih bendova za metalce da mogu od toga da naprave nesto mnogo interesantnije, bar za mene, od svih tih djent bendova.

 

Caligula's ima riffove koje su bas preslikane Opeth, ali ono, peak Opeth, ali opet nije slicna atmosfera nikad, nije vokal nikad slican opethu, i nikad nije cela pesma opeth, pa ne moze da smori. Samo moze da te poseti koliko je Opeth nekad kidao i koliko mogu kul ti riffovi da zvuce i u nekom drugom kontekstu.

 

Agent Fresco mozda nije metal ali su mi bukvalno nesto najbolje, nista ne bih menjao, obrnuli su igricu. i emotivno, i lepo i komplikovano i originalno, sve na mestu.

 

Kapiram malo sto sad ljudi vec hejtuju Leprousov novi album, jer su vec usli u svoj fazon. Kao sto sam rekao na temi, album mi je predobar, ali kapiram zasto nekim ljudima mozda nece biti. Album mi je kao La Infante Sausage od Gojire, samo dosta kvalitetniji. Ali je slican u fazonu da hoce malo da se probiju i da vec znas sve njihove finte i fore da ne mogu nesto mnogo da te iznenade. Kao sto si tad vec znao da ce Gojira imati jedan pick scrape riff pa jedan melodican death metal riff, pa jedan nabadacki, i tako dalje, znas otprilike sta Leprous moze i ume, sta im je calling card, pa ne mogu mnogo da te iznenade, ali mislim da su idalje u top formi, mozda vise nego ikad, i pesme i vokal i refreni i sve ostalo je idalje na jako visokom nivou. I verovatno ce i kao Gojira sve veci monstrumi da budu uzivo.

 

Ali svakako se svi ti bendovi Vola, Agent Fresco, Leprous, Caligula's Horse izdvajaju zato sto imaju sve kvalitete koje si zavoleo kod DT/QR/FW samo sto uopste ne lici na te bendove vec vuku inspiraciju iz nekih drugih bendova od Toola do Opeth i Mars Volte pa nadalje. I taj Dredg na kraj krajeva, kad pogledas nije u nasem okruzenju nikad bio neki bas mega uticajan bend, volela je avantgarde forum ekipa pocetkom 2000 ali retko sad neko da prica o njima i uticaju tog benda u prog metal. a cujes da se Agent Fresco i Vola bas seku na njih. Tako da je to najkul kod ovih dobrih mladih prog metal bendova sto nisu ni Dream Theater ni djent, uspeli su iz tih nekih novijih prog izvora da naprave nesto sto moze da stoji rame uz rame sa tim tipicnim, starim prog metal legendama bez da lici na njih.

 

popio sam malo i idem sutra na more, oprostite na tl;dr

 

i da dodam na Haosa, taj Native Construct je bas to, taj mladi americki djent sviramo u sobi 18 sati dnevno likovi ali nemamo nista mnogo interesatno da kazemo pored toga sto vrhunski sviramo. I BTBAM sviraju bolje nego ikad samo nemaju vise tu neku staru energiju, meni oni sad bukvalno zvuce kao SFAM Dream Theater sa malo blastovima i screamovima. Daleko od toga da su losi, ali Colors je Colors.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par reči, malo sam popila doduše ne kao Laza pa cu biti kratka :D

 

Caligula's Horse je defnitivno sve sto je rečeno... dominira Opeth vajb ali ima svega, pevač me oduševljava Buckley-jevskim izvođenjem u momentima ali zna i da zagruva kad treba. Kvalitetna- autentična svirka. Nova pesma je strava btw.

 

Leprous imaju svoju priču, svoj kvalitet, vidi se da su bili pod Ihsahnovom kapom ali bonus poeni na kreativnost i sto su ustalicli svoj fazon, tj sada mogu da nastaju samo bendovi koji ce zvucati kao Leporus.

 

Agent Feeeeeesco <3 koketiraju u dovoljnoj meri sa metalom, da ne budu metal... imaju svoju pricu, ljudi ih porede sa Leporus ali samo oni koji nisu slusali prvi album i malo bolje poslusali drugi :D

 

Haken je bend koji mi je najvise obecavao i na cija prva tri albuma otkidam i dan danas ali su mi nekako ostali isti, sto nije pozeljno za mlad prog bend. Poslednji album mi se nije nesto uhvatio za akusticne neurone.

 

Vola je bend od koga imam najvise ocekivanja poslusala sve sto su izbacili i sami pocetni radovi ovih momaka su presjajni u odnosu na albume nekih matorijih bendova.

 

Lepo sto je Haos pomenuo Earthside fenomenalan album evo za ljude koji nisu cekirali bend i stvar sa Danielom <3

http://www.youtube.com/watch?v=RfR5oJUQqz4

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se secam tog earthsidea najbolja stvar mi bila sa Speedom. Speed da napravi neki prog metal bend gde samo clean peva, to se trazi.

 

Vec mu je onaj AOR bend hiljadu puta bolji od trenutnog Soilworka, kad bi snimio neki prog metalski album gde samo peva clean, to bi bilo nesto najbolje. Isto navijam i za Daniela iz Textures, iako on i Speed idalje imaju super scream vokal, voleo bih i da on snimi neki album gde samo clean peva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw ne znam kako mi je The Contortionist promakao, danas preslusala Language odusevio me album, iako sam bila u poslu dok sam preslusavala, super mi je legao, nisam znala za bend a super su...

evo je stvar

http://www.youtube.com/watch?v=C0Bc4pkSGfU

 

a ovo im je sa novog albuma takodje dobro zvuci

http://www.youtube.com/watch?v=XOVyJmNQxmU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes, u Good Tigeru peva onaj lepi Elliot Coleman, sto se bezuspesno trtio medju ove prvoborce djenta. Samo ne znam da li je Amer ili Englez jer su svi ostali u GT Englezi. Ni ja ne volim taj emocore Underoath clean vokal, posebno kad nema ni zeru unikatnosti, ali mislim da je Elliot ima. GT sabija isto, neverovatno catchy album ali ne i ljigav, bas sam se sekao na njega pretprosle godine. Da, i onaj Spencer iz Periphery je totalni homos, gotovo nepodnosljive vizuelne pojave. Ali ajde oni pevaju u dobrim bendovima, ima gomila copycat likova ciji su bendovi uzasni pri tome instrumentalno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel Good Tiger ono gde peva onaj lepi sto je bio deset dana u Periphery i Tesseract? Njegov vokal mi pederski na los nacin. Skapirao sam da ne mogu da svarim amerikance kad pevaju tako gejasto, previse lici na neki los pop punk, ali recimo najgej vokal agent fresca mi predivan. tako isto onaj lik iz periphery, i kad bi napravili album muzicki skroz po mom ukusu ne mogu tog pevaca jer ima taj najgori ucio sam na netu da se derem scream i taj neki fallout boy vokal od kojeg mi se pegla.

 

 

Nie da nema istine, ali pored onakvog ubice od bubnjara, progutao bih svakavu pederastiu (no hetero) :bigblue:

 

I generalno imau tai dobar kombo - i mocni tehnicki i pitki za uho aranzmani, previse ima tih ozbiljnih (mracnih) prog bendova...za razonodu - dusu dali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se secam tog earthsidea najbolja stvar mi bila sa Speedom. Speed da napravi neki prog metal bend gde samo clean peva, to se trazi.

 

Vec mu je onaj AOR bend hiljadu puta bolji od trenutnog Soilworka, kad bi snimio neki prog metalski album gde samo peva clean, to bi bilo nesto najbolje. Isto navijam i za Daniela iz Textures, iako on i Speed idalje imaju super scream vokal, voleo bih i da on snimi neki album gde samo clean peva.

najbolja earthside stvar ubedljivo je sa likom iz Sevendusta, malo teatralno, ali mi se izdvaja kao najozbiljnija kompozicija, plus se Lajon pevački baš raširio.

odličan i Speedara, baš mu prija ta separacija od tipične Soilwork priče, mada je meni SW i dalje solidan, ne mogu da kažem da mi je jedan album loš. Night Flight Orchestra ipak tek sa poslednjim albumom zabriljirala.

 

Ostalo se sve slažem, s tim da mogu da svarim i taj us-gay vokalni stil kao što je spencer iz peripheryja jer je ipak kvalitetan pevač, ako se malo bolje posluša. Eliot iz tigra mi do duše nije baš taj fazon, ali opet super na svoj način. Arnor svakako dominira, bukvalno gde god da sam ga slušao mi prija, ali mi se ipak čini da je on skroz druga liga i po tehnici i po školovanosti od ostale ekipe. :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajoj ta sa Lajonom nikad kitnjastija, bukvalno carska Rusija nivo kicerice, ali opasna kompozicija i on dobro otpevao.

 

Kao sto rekoh, meni je ok i to "gay" pevanje kad postoji nesto unikatno u glasu ali ima gomiletina onih koji se bukvalno ni po cemu ne izdvajaju iz mase.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove nedelje sam baš intezivno vrteo diskografiju i dve nove pesme, strašan je bend baš. Ovako kad slušaš odjednom sve baš se lepo vidi, Gitarista najbolje solira od svih bendova njihove generacije ubedljivo, u 40 sekundi spakuje sve što treba, pevač je sjajan, nekako peva sa mudima iako je taj neki mellow fazon. Aranžmanski ubedljivo najbolji prog trenutno, rekli su u Turntail više nego Between the Buried and Me sa celom diskografijom.

 

Jako jako svež i kreativan bend, malo sam vrteo novi Haken i tako te stvari ovih dana ali Caligula je toliko ispred, meni možda najbolji bend koji se pojavio u poslednje vreme.

 

Nadam se da će da imaju neki baš do jaja niz albuma.

Edited by Лука
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...