Jump to content

Caligula's Horse


azal

Recommended Posts

Uh, ne bih ja olako delio takve ocene. BTBAM su sa "Colors" postavili domaći zadatak koji ne verujem da će neko u skorije vreme da nadmaši, pa ni ovi majstori. To je album koji me je jednostavno razneo, to je most između svih varjacija proga do tada postojećih, pa i mnogo više od toga. Ultimativni album, moderno remek-delo kompozicije i album za sva vremena. Pri tome, prepun eksperimenata koji su, svi do jednog, bili uspešni. Izuzetno ambiciozan album koji je uspeo da, uprkos tome, bude strašno pitak i nikada dosadan (možda malo na breakdown-ovima, ok), ali vrlo agresivan istovremeno, a opet sve je u balansu. Jednostavno, album koji se pravi jednom u karijeri i jednom u 10 godina. White walls je meni lično jedna od najboljih pesama i najubedljivijih closera ikada.

 

Na stranu takođe strašni albumi kao što su „The Great Misdirect“, „Alaska“, pa i onaj Parallax EP.

 

Caligulas Horse ima dosta svedeniji izraz, manje pompezan i pretenciozan (mada čini mi se da će ovaj novi da bude nešto najambicioznije od njih do sada), nekako im je manja margina greške. Stvarno su vrhunski ali ima još popare da se pojede da se stave u ravan sa vrhuncem BTBAM. To što ovi gube oštricu i fokus u poslednje vreme je druga stvar.

Edited by Haos sam ja
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj javite na sta lici, da ne bih morao da skidam pirateriju na poslu :).

Nadam se samo da je audio level ujednaceniji nego na prethodnom albumu (mrzim kada moram da pojacavam i smanjujem dok slusam album).

Edited by 23/16
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda neki taj glupi članak koji sam čitao ništ nevalja

 

Eve šta kaže na wikipediji

 

Suetonius also wrote that it was said that Caligula planned to make Incitatus a consul

 

Barrett notes that "Many stories were spread about Incitatus, originating most likely from Caligula's own humorous quips."[2] "Possibly out of perverted sense of humor Caligula would pour libations to Incitatus' salus [health and well-being], and claimed that he intended to co-opt him as his priest."[2]

 

Ima i jedno i drugo ali ključna reč je ''intended'' xD

 

Koliko je tom konju bilo do jaja

 

Dio Cassius has indicated that the horse was attended to by servants and was fed oats mixed with gold flake.

 

Nadam se da mu nije loše uticalo na probavu. Zamisli tu svetlucavu i sjajnu balegu.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...