Jump to content

Caligula's Horse


azal

Recommended Posts

Vrtim album ceo vikend i ne mogu da prestanem da ga slušam. Jeste template izjava ali žestoki delovi su žešći u odnosu na Bloom, a mirniji delovi su zaista prelepi (Capulet je divna balada). Sve što su inače do sad radili ovde su samo digli na viši nivo. Sviđa mi se i ta "recitacija", glumački je to Jim izneo. Slažem se za Atlas, Graves je toliko monumentalna da zaslužuje da zatvori album.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Will's song, Songs for no one, Dream the dead i poslednja dva minuta Graves su ostavile najjači utisak na mene. Svakako dosledniji i usredsređeniji album nego prvenac i Bloom, ali i dalje ne baš u rangu The Tide. Plašim se da ću biti jedan od onih fanova kojima je bend dostigao vrhunac pre nego što se poslavio. :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Album je sjajan, mada jos uvek mi nije legao kao Bloom ali kontam da ce to ici sa dodatnim preslusavanjem.

Pesme imaju vise autorskog pecata nego recimo na prethodnim albumima gde si mogao da nadjes pesmu i da kazes da je ista rip off Opeth-a recimo (kao Marigold na proslom npr).

Sveukupan utisak je da ovako treba da zvuci jedan moderan prog bend, cije uticaje mozes da cujes ali su evoluirali u svom radu. To me uvek odusevi. :da:

Pesme koje bih izdvojila su Dream the dead, Will's song, The hands are the hardest, Songs for no one, a deo sa saxom na Graves je da se istopis. Graves je prava zavrsnica albuma i ostavlja najjaci efekat.

Ulazi u Top 10 prog albuma 2017.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Super je CH generalno, i kad sija, baš jebeno sija "Graves", "Dragonfly" - volim kad ovako neko može seamlessly da pravi metal pesme a da u njima kanda isplivava iz metala u druge tokove. Nijedan album mi nešto ne iskače tho, možda "Bloom" da ima najbolji tok pesama.

 

Jedini lični veći nitpick mi je vokal, meni ovo više gejasta boja glasa nego AF tolikopomenuti :D Da li clean vokal može da bude previše clean? Discuss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni vokal bas profi. Ima tanji glas generalno ali ga sjajno kontrolise. Vokalni aranzmani su fantasticni. Prijalo bi povremeno da malo zagrebe svakako. Ne zvuci mi kao bas kao Maynard, nema tu setu u glasu, a svakako mi je do jaja sto niti je onaj tipican gay grcajuci emo template vokal niti je ono usiljeno power/heavy napevavanje. Dva najgora vokalna stila. Cak bih da mi neko prisloni pistolj na slepoocnicu radije izabrao prvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima on Maynardisms, samo nisu dominantni. prvo sto mi padne na pamet je onaj delic pre refrena u Dark Hair Down

 

"This time the wheel has come around

Free of her cage she crows"

 

bas otpeva kao Maynard.

 

kao sto ima te neke sitne Jeff Buckley momente koje su ocigledne ali generalno ne lici mnogo na buckleya

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...