Jump to content

Caligula's Horse


azal

Recommended Posts

  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Meni bolja ona prva al i ova kida naravno, standardan kvalitet. 

Ali koliko ja volim Jimov vokal, ništa prenemaganje, ništa over the top, ništa nepotrebni ukrasi i predrkavanje, a i boja glasa mu je nekako smirujuća, sve je jako fluidno. 

Čeka se album sa nestrpljenjem, šta drugo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Uh baš jebena pesma.

jeben bend od svih tih progera što imaju moderni izražaj, baš lepo stare i mogu reći da nisu nimalo dosadnjikavi ili da pokušavaju da se povuku na neuspele eksperimentacije da budu kakav mejnstrim.

P.S. Inače imao sam komunikaciju sa pevačem pre dosta godina cimao ga da mi prosledi skenove prvih par albuma da bi ih arhivirao na discogs, ladno se čovek javio i poslao sve i zahvalio se što su dobili reklamu na taj način.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali gruv izuva. Dajte album više u PM.

@VoivodBG Kako to misliš "lepo stare"? Pre bih rekao da lepo sazrevaju. Likovi su u early to mid 30im, ja se nadam da će tek da šiju, nisu ni blizu silazne putanje. Nekako mi neadekvatan opis, no offense. 

Imho, bez konkurencije prog bend decenije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Haos sam ja ne brini se nije loše poređenje, kao određena vina što duže stoje to su bolja. Svaka njima čast ne upadaju u neke klopke kao što slični bendovi iz tog miljea već pokazuju da nemaju više ideja a kamoli snage da osmisle dobre pesme.

Iskreno se radujem albumu, a to je u metalu postala retkost.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas je dobar album, mada mi se za sada cini da je slabiji od prethodna dva (steta sto nema bar jos jedna pesma).

Plasio sam se da ce i oni kao Leprous da odu u nekom krs smeru, ali to se srecom nije desilo.

Veci deo albuma mi se dopada, ali mi se Autumn bas ne svidja  (iako je uglavnom hvale u recenzijama), a i poslednja pesma, iako ima super delova ipak nije dovoljno dobra da bi zatvorila album. Produkcija je dosta bolja od proslog, sve se lepo cuje.

Slusace se ovo dosta, a i red je da ih konacno vidim uzivo (nadam se sledece godine).

 

Edited by 23/16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do jaja je album, prema očekivanjima. Malo su mi duže u ušima ove prve tri što su izbacili pa mi se sad još više sviđaju u okviru celine. Resonate mi nije ništa spec, a i poslednja pesma je malo veštački produžena, kao da ima epic trajanje al nije bilo neke potrebe za tim, sve ostalo je visoka klasa. Sve u svemu, to je taj nivo kvaliteta kao prethodna dva, samo što nema nekog dodatnog iskoraka (ako je uopšte moguć, meni je In Contact bio najbolji album te godine kad je izašao, a i Bloom u samom vrhu svojevremeno), pa ni tog wow efekta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

slican utisak, nista novo, ali standardno odlicno. resonate mi cak i dobra jer je kratka. Imam utisak kao da misle da moraju da ubace baladu u album po svakoj ceni, i tako mi zvuci Autumn, kao da su na silu napravili baladu, mada ni ona nije losa realno. Skapirao sam da mi malo nedostaje Opeth uticaj koji je bio dosta prisutniji pre In Contacta.

Tek sam dvaput lepo slusao, ali standardno odlicno izdanje cini mi se. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...