Jump to content

Caligula's Horse


azal

Recommended Posts

glupo reci, ali mozda im je ovo najslabiji album (ako ne racunamo prvi samoizdati) 

Dobar je, samo sto nema nikakvog progresa izmedju In Contact i ovog, stiliski je maltene skroz isti. 

Prva polovina dosta jaca od druge. Oceanrise je po riffovima prilican Leprous wanna be. Salt mi idalje najbolja. 

Sve u svemu je stvarno dobar album, kvalitet je tu, ali se nadam da ce malo da sacekaju sa sledecim albumom i da eksperimentisu sa zvukom malo. Mozda da puste druge da pisu pesme malo da ne bude samo Sam i Jim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa obojicom. Kvalitet svakako nije opao i dalje je to bolje od 99% muzike, ali lestvica nije pomerena naviše. Nekako je odigrano "na sigurno" bez obzira šta pričali po medijima.

Inače, mislim da album ima dosta uspona i padova, prve tri odlične, pa onda Resonate priličan smor, onda dve dobre, pa skromna balada za njihove standarde i na kraju closer koji je i sam kao album, sa usponima i padovima, al nije dovoljno jak za toliko trajanje.

Slušam novi Vulkan dosta više od ovoga, interesantnije mi i nekako "sa više slojeva".

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Posle nedelju i po dana, kod mene je nerešeno kada je u pitanju poređenje sa prethodnikom. In contact je imao zanimljivije highlightove, ali Rise radiant je manje prenatrpan i sluša se u cugu. The Tide je i dalje šampion, though.

Što se favorita tiče, izdvajaju se Valkyrie, Salt i The Tempest. Poslednja stvar je  malo antiklimaktična, mada poslednja dva, tri minuta su baš epic. Vidim da Resonate većini deluje suvišno, ali meni je super. :da: 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosta se slusao album i realno, prva polovina je bolja od prve polovine In Contacta, ne mnogo ali verovatno jeste meni sad.

Ali In Contact se zavrsava sa Graves, koja je bombetina od epic prog pesme, a ovaj album se zavrsava sa The Ascent koja je prosecna CH pesma koja traje malo duze nego sto treba. 

Tako da je pozitivan dozivljaj uvek malo jaci kad se In Contact zavrsi. Poslednja pesma na albumu je meni oduvek jako bitna bila sto se tice celokupnog utiska. 

edit: slusao sam In Contact danas, nisam dugo. Bolji je u svakom pogledu. 🙂

Ako ne racunamo cringy spoken word pesmu. 

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Da se zapljunem i odje... sjajan album, pitak i tece... prosto ideja je tu, malo su eksperimentisali u aranzmanu pesama sto mi je simpa skroz... posle Vulkana prog lepotinja godine sto se mene tice 🙂

doduse nije da sam stigla da se naslusam mjuze kao sto znam, ali to su moja dva centa... 

slazem se sa Fleskom btw uvodna stvar kida, razradjuju album, meni licno jako lepo legla pesma Autumn- dobar mi je sentiment skroz. Zavrsnica albuma takodje sjajna, ne zelim da kompariram sa Graves sa prethodnika ali opet kompletira celinu. 

bonus trake su zabavne skroz haha

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...