Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Njih bas i zabole uvo ko je ratni zlocinac a ko nije. Prosecan Amerikanac dokle god ima posao i solidan zivotni standard nece mnogo biti zabrinut ko ce da bude predsednik, bez obzira kakvu spoljnu politiku vodio, jer njih to i ne interesuje.

Sad ne znam kolika je tamo ekonomska kriza, ali verujem da ako je ima da to vise ide na ruku Trampu. Jer kad covek nema posao i para onda ce, naravno, da mu zasmetaju imigranti, bacanje milijardi na vojsku i sl.

 

Tako da...taj pojam "idiot" je mnogo kompleksan. Generalno bi moglo da se kaze da smo mi Srbi najveci idioti posto imamo najnize plate u Evropi i svake godine tonemo dublje i dublje, cini mi se da smo i dotakli samo dno, prema tome ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo se setite kako su radikali (sns) dosli na vlast u srbiji i bice vam jasno koliko je peosecan glasac pglu. cak i oni sa mo vise skole. na primer, bilo bi zanimljivo da neko iskopa anketu sa yuma pred glasanje na kom je pobedio toma/sns, a ovde makar svi znaju da koriste komp.

 

cak i danas, nakon svih radikalskih sranja imate ljude koji ponavljaju mantru "zuti lopovi" i ako je i glupaku jasno da su snsovci 100 puta gori lopovi i stetniji za srbiju od svih sranja koje je ds pravio. toliko je dobra propaganda sns-a, sto me i ne cudi jer su je verovatno radile profi ekipe iz britnije ili usa.

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si glup, ako mislis da najveca gomila sranja nije dosla sa DS i bandom oko nje. Gomilsa sranja je i bila uslov da im se pomogne da porebe ovu vec sjebanu zemlju. Sada kukas, jer hleb i govna koje si dobija za to sto si zut i posten verovatno dobijas u manjoj kolicini, ili si jednostavno glup, sa malo vise skole.

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti si glup ili slep ako ne vidis da je za vreme ds-a bilo bolje nego sad.

 

naravno, jos si gluplji ako verujes da mislim kako je tad bilo sve super. a ako mislis da sam "zut", u fazonu odani glasac ds-a ili clan - onda si kompletno retardiran. kao sto si retardiran ako ne kapiras da je srbiji bilo najbolje dok je ds bio neki faktor, mada to nije tesko s obzirom da su u konkurenciji zlotvora tipa sloba, kostunica i radikali.

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ocito ne kontas zasto je bilo bolje.

 

Prvo, ekonomska situacija u svetu pa i kod nas je bila povoljnija. Pricamo o periodu pre 2008. Sad je gora situacija u skoro svim zemljama nego sto je bila pre 10-15 godina.

 

Drugo, ona ekipa je vrsila privatizaciju, i tu su imali znacajne prihode pa nisu morali mnogo da se zaduzuju, a i ta privatizacija je u mnogome odredila daljnju sudbinu zemlje.

 

Ako cemo tom logikom onda trebamo svi da placemo za Titom, jer tad je bilo najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ocito ne kontas zasto je bilo bolje.

 

Prvo, ekonomska situacija u svetu pa i kod nas je bila povoljnija. Pricamo o periodu pre 2008. Sad je gora situacija u skoro svim zemljama nego sto je bila pre 10-15 godina.

 

ovo zvuci kao citat sa konferencije za novnare. ;-)

 

da, "ocito ne kontam" kako ekonomska situacija u svetu ima veze sa uvodjenjem diktature u srbiji i vrlo opasnim slucajem kad se sve poluge vlasti nalaze u rukama jednog coveka. kad vec hoces da se osvrnes na 2008 - tadasnja opozicija nije silazila sa medija, dok danas imas totalnu kontrolu medija i jos jedino na internetu mozes da vidis nesto sto nije rezirana predstava za javnost vladajuce stranke, tj coveka. dakle, 2008 je bilo bolje i to nema veze sa "ekonomskom situacijom u svetu".

 

nazalost i pismeni ljudi mogu da progutaju te price za malu decu "kriza je u svetu pa zato moramo da uvedemo diktaturu i sjebavamo drzavu do kraja". jbg, lakse je tako nego reci sebi koliko si bio glup kad si zaokruzio sns (oni koji jesu). jebali su kevu kako su odradili marketing.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lično ne vidim bitne razlike između vladavine DS-a i vladavine SNS-a, osim činjenice da je u potonjem slučaju mnogo veća vlast koncentrisana u rukama jednog bolesnika.

 

DS po mom mišljenju nije izgubio vlast zbog strateškog smera ili ključnih odluka u državi (jer je filozofija sa SNS-om ostala maltene nepromenjena), već zbog toga što su se toliko razbahatili na lokalu da to više nije moglo da se podnese. Naprednjački kadar na lokalu se makar boji Vučića, a žuti se nisu bojali nikoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja i pricam o ekonomiji, jer to je ono sto ljude najvise i interesuje ... za vreme komunizma je bila najveca diktatura a to narod ni najmanje nije zanimalo dokle god su dobro ziveli ... mozda su ovi malo gori, ali svaka stranka je do sada koristila svoju poziciju na vlasti vise nego sto bi trebalo ... i za vreme DS je bilo kriminalnih afera koliko si hteo, da ne nabrajam sad sve... i ne bih rekao da su svi mediji pod Vucicevom kontrolom, jer mnogi su finansirani stranim kapitalom, radi se o tome da ni oni sami ne zele da ga kritikuju, pre svega sto ga zapad jos uvek podrzava ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lično ne vidim bitne razlike između vladavine DS-a i vladavine SNS-a, osim činjenice da je u potonjem slučaju mnogo veća vlast koncentrisana u rukama jednog bolesnika.

 

ne mogu da se setim ni jednog primera u istoriji gde se to nije zavrsilo velikim sranjem i izgubljenim vremenom nekoliko generacija. u poredjenju sa tim, sva sranja ds-a deluju kao bolja opcija.

 

DS po mom mišljenju nije izgubio vlast zbog strateškog smera ili ključnih odluka u državi (jer je filozofija sa SNS-om ostala maltene nepromenjena), već zbog toga što su se toliko razbahatili na lokalu da to više nije moglo da se podnese. Naprednjački kadar na lokalu se makar boji Vučića, a žuti se nisu bojali nikoga.

 

ds su mala deca i na lokalu u poredjenju sa sns-om. stvar je u tome sto je svako sranje iz redova ds-a bilo medijiski ispraceno i (maestralno) iskorisceno od strane sns-ovog tima za medije. samo se setite spotova i klipova pred izbore, taj kvalitet produkcije je svetlosnu godinu ispred konkurencije. setite se konstantne price o izdaji zemlje (sto je apsurdno u vremenu vladavine sns-a kad recimo skola promeni ime iz sveti sava u seik bin zajed". zamisli samo kakvu bi kampanju od te cinjenice napravio sns da je situacija obratna i koliko bi zvakali o izdaji srpstva, tradicije, bal bla bla.

 

ds je izgubio jer nisu, niti imaju pojma o medijima i kampanji. vucic i sns su konstantno u kampanji, sve sto radi ima samo cilj da mu odrzi i poveca rejting, nista drugo nije bitno. nazalost, dovoljno je pametan da razume da mora da hrani siri krug svojih saradnika koji ga konkretno odrzavaju na vlasti. bojim se da ce proci mnogo vremena dok on ne izgubi zdrav razum i pocne da vuce poteze koji ce ga odvesti u propast.

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što si rekao stoji, ali ne mislim da je marketing bio glavni uzrok propasti DS-a. DS je 2012. godine bio klinički mrtva stranka, bez ideje kako dalje, sa ratujućim fakcijama od kojih nijedna nije imala kritičnu masu da izdigne stranku na novi nivo, niti je ijedna dala iole respektabilnog lidera (mada je Đilas bio najpribližniji tome). U prethodne četiri godine ne vidim ništa što bi promenilo taj utisak. Srbija, sa izuzetkom neiskusnog i pomalo nesnađenog Radulovića, jednostavno nema opoziciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što pominjete da je DS vladao 2008?

Do 2008. je vladao Koštunjavi, a DS se od 2008. do 2012. vadio na ekonomsku krizu, kao da imamo svakih par kilometara po jednu američku fabriku.

Kad tako gledaš, najbolje je (ekonomski) bilo za vreme Koštunice, mada mi je on daleko od simpatičnog.

 

Ne zna se da li je gori SNS ili DS... mada, DS bar nije smeo otvoreno u izdaju kao što radi SNS, pa je u tom smislu bolji.

I nisi imao Vučićevića dok je DS bio na vlasti, što je ogroman plus sam po sebi.

Ponosan sam što nikada nisam, ni promilom, pomislio da glasam za SNS na bilo kom nivou.

Od kako su osnovani, jasno mi je bilo o kakvim se mamlazima radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako sada najbolje pristupiti ovom ziceru... muke vaskolike po mene...

 

Pa to je bilo očigledno, samo kompletan mamlaz se ponadao kad su oni 'osnovani'.

 

Ali je za tebe napredak s obzirom da ti je Voja Šešelj bio simpatičan. :D

 

 

napredak xexe

No offense brt

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Šešelj mi je i sad simpatičan. :)

Jedino što me nervira jer štedi Vučića... i one fore... ko da je Tomina diploma bitnija od Briselskog sporazuma.

 

A Vučića sam prezirao i dok je bio radikal.

Uvek je bio klon... nekada je kopirao Šešelja, a sada kopira Budu.

 

Nego jebeš izbore u Srbiji, postoje i bitnije stvari. Šta bi sa izborima na forumu? Je l' stigo taj novi administrator?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naidjoh na ovo :haha: :haha: :haha:

 

Oj Donalde moj rodjeni brate

svaki Srbin sada glasa za te

Od Krajine,Srpske preko Drine

sve do juzne,severne Karoline

Srbin kune klintonovo ime

Od Kanade junackog Cikaga

Australije,Novoga Zelanda

vazda srpskog Islanda,Grenlanda

Glasace i ljuta Crna Gora

zlo iz kuce istjerat se mora

U Tokiju starom srpskom gradu

precedniku spremaju paradu

Na Kosovu stoji divna slika

Ruskog cara,Trampa precednika

Zagrljeni plase arnaute

Gracanice zvono broji im minute

Srusicemo i klintona bila

arnautskog poganoga sina

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...