Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Kljajićev odgovor

https://m.facebook.c...0&id=1110271510

 

Verujem da je dosta toga tačno, ali javno je podržavao Sašu i navodio vodu na njegovu vodenicu. A bio je funkcioner pokreta. Tako da nije sve tako crno-belo kako predstavlja jedna ili druga strana

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada vidi covek koliko iskustva, znanja i vizije postoji na ovoj temi, naprosto mu dodje da se zapita "Sto se ovi mladi ljudi ne kandiduju i pokusaju da promene svet oko sebe?!?" Jebote, sve znate...kako se osvajaju glasovi, koji su trikovi u kampanji, sta treba da se uradi pa da Srbija izadje iz govana...sve jebote, drogasu masnom bi stvorili muke vaskolike. Ali onda vidis da jedan deo zapravo preferira opciju Vjerice Radete i Krasica centavra, a drugi deo Zivkovica i Cedu pajdomana...i onda shvatis da je ipak bolje da seru po yumetalu.

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooooo da, i evo ga Imaginos, mastermajnd marketinga i psiholog par ekselans, covek koji ne misli da je iznad svih...na stranu to sto misli da je pametniji od apsolutno svakoga, jer je to verovatno istina...u Graskogradu...

 

Pa dobro jutro! Jesi li se napajao? Sta ima brate?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam komentare na N1 povodom DJB.

 

I evo, čovek lepo objasnio:

Naravno da cu glasati za Jankovica (bar kako sada stvari stoje), ne treba mi DJB da mi to kaze. Ali toliko me nerviraju ovi koji svakodnevno dosadjuju na drustvenim mrezama da se DJB izjasni. Jel su lepo rekli da ce izneti strategiju tek kad sve bude poznato? Jesu. Jel su nama koji smo glasali za njih obecali da ce podrzati Jankovica? Nisu. Jel sad treba, zato sto su se Jeremic, Jankovic i DS zaleteli ko magare pred rudu i bez ikakvog dogovora izasli sa kandidaturama, svi tako da rade? Jankovic se sastao sa Sutanovcem i sutradan je DS izasao javno sa podrskom ne bi li pokupio simpatije nas koji cemo glasati za Jankovica, posto im je rejting u kanalu. Koliko je meni poznato, DJB je imao ideju da se napravi dogovor i da bude samo jedan kandidat. Da ne bude ovog opredeljivanja i da taj kandidat sigurno ode u drugi krug. Meni deluje da kandidati koji ocekuju podrsku nisu ni razgovarali o ovom predlogu, nego su se samoinicijativno zaleteli i doveli druge pred svrsen cin.

Da, jako je bitno koga je DJB podržati, radi se o impozantnih 9% glasova.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ja sam uvek ljudima oko sebe pokušavao da objasnim šta je zapravo loše, na osnovu ličnog iskustva. Ali kako da obajasnim čoveku šta je koren problema i kako se treba postaviti kad je on ubeđen da je Zemlja ravna ploča. Ne zajebavam se, ima takvih. Ostali su ubeđeni da USA i EU odlučuju o svemu u našoj državi, da svi mrze Srbiju i Srbe, da se velike sile bore da za našu zemlju i industriju jer im samo to nedostaje da osvoje svet.

 

Jebiga, kad ti je struktura stanvništva ovakva kakva je, kad ljudi veruju svemu što vide i čuju, kad nisu videli ništa dugačije, kad nisu radili u velikom sistemu koji poštuje propise i standarde i mora da posluje po tržišnim uslovima... ništa nije iznenađujuće. Zato mi ni najmanje nije žao ljudi koji teško žive, trpe nepravdu a i dalje glasaju i podržavaju radikale, socijaliste i ostalu bagru koja se muva ovde već 25 godine. Čak i ako su mi to komšije i rodbina. Nije mi žao ni onih koji misli da su svi isti i ne zanima ih politika, čak i ako su mi dobri prijatelji. Žao mi je samo dece, ali na (ne)sreću i njih je u Srbiji sve manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostali su ubeđeni da USA i EU odlučuju o svemu u našoj državi,

 

Ne o svemu, ali o vecini stvari odlucuju.

 

da svi mrze Srbiju i Srbe

 

Zabole ih kurac i za jedno i za drugo.

 

da se velike sile bore da za našu zemlju i industriju jer im samo to nedostaje da osvoje svet.

 

Bore se za industriju jer im je cilj da sire ekonomski uticaj i iskoristavaju jeftinu radnu snagu.. Za osvajanje sveta im je Srbija samo u tom kontekstu bitna.

 

Jebiga, kad ti je struktura stanvništva ovakva kakva je, kad ljudi veruju svemu što vide i čuju, kad nisu videli ništa dugačije, kad nisu radili u velikom sistemu koji poštuje propise i standarde i mora da posluje po tržišnim uslovima... ništa nije iznenađujuće.

 

Ma naravno, ljudi su ovde toliko glupi i neinformisani, da jednostavno nisu svesni da se van granica Srbije radi za vise od 300 evra, oni misle da tako radi i onaj Anderson iz Danske. I naravno, nikada nisu radili u velikim sistemima koji su postovali propise i standarde...one bre velike firme koje su do pocetka 90-ih zaposljavale po 50.000 radnika, bile industrijski dzinovi i stvarali profit po trzisnim uslovima, to je sve kerov kurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooooo da, i evo ga Imaginos, mastermajnd marketinga i psiholog par ekselans, covek koji ne misli da je iznad svih...na stranu to sto misli da je pametniji od apsolutno svakoga, jer je to verovatno istina...u Graskogradu...

 

Pa dobro jutro! Jesi li se napajao? Sta ima brate?

 

tako je lemi sve si u pravu aj sad na tekmu jer argumenti na nivou "ale aleeeee" su sve sto nam je potrebno, a svako ko zeli da razmislja je sigurno los covek, neposten i ima zadnje namere i ko ga jebe.

 

u nasem narodu je oduvek postojala misao da su jedino glupi ljudi cistog srca i celo to drkanje na "seljacku pamet" nam se potura godinama.

- to je inace jedna od najgorih zaostavstina komunistickog rezima koja nazalost ima svoj eho i u generaciji lemija kao sto vidimo.

- druga komunisticka zaostavstina je "zapad hoce da vlada svetom i sve sto ne valja kod nas je njihova krivica (a ovi nasi nisu nista odgovorni jer su svi isti i hajde da pricamo o trulom zapadu a ne o nasim kretenima koji su na vlasti)".

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je lemi sve si u pravu aj sad na tekmu jer argumenti na nivou "ale aleeeee" su sve sto nam je potrebno

 

Mislim da si me pobrkao sa nekim. Verovatno sa Radmizom. Ja ne idem na "tekme", niti vicem "ale aleeee".

 

, a svako ko zeli da razmislja je sigurno los covek, neposten i ima zadnje namere i ko ga jebe.

 

Ne, nikako. Cak naprotiv, to je preduslov za promene u drustvu i pre svega sopstvenom zivotu. Ali ako se zadrzi samo na razmisljanju i, sto je najgore, konstantnom poseravanju svega i svakoga a od dela i akcija nema nista, onda se taj covek moze okarakterisati samo kao mudroser. Jer od onih ljudi koji cute ili od onih ljudi koji ne znaju, mnogo su gori oni ljudi kojima su jedine akcije ovo sto ti radis. Svestan si svega, seres konstantno i u ogromnim kolicinama, a ne poduzimas jebeno nista.

 

generaciji lemija

 

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je

nisu nas ni bombardovali, ne plaćaju ni kojekakve Nataše Kandić, niti njihovi zvaničnici sada izjavljuju da je Vučić veliki reformator i da Srbija napreduje samo tako

nisu ni podržavali ustaše, Balije, Šiptare i ostala govna

 

to smo sve sanjali

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve je to san brate. San je i da danas nemamo sopstvenu proizvodnju, vec iskljucivo "strane investicije". San je da svabo otvara fabrike i dobije subvencije, a placa radnike 300 evra dok u Nemackoj za isto to placa 2000. San je sve ovo sto si naveo. Sve su to snovi i tripovi jedne generacije lemija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

one bre velike firme koje su do pocetka 90-ih zaposljavale po 50.000 radnika, bile industrijski dzinovi i stvarali profit po trzisnim uslovima, to je sve kerov kurac.

 

po kojim trzisnim uslovima kad su sve do jedne bile dotirane iz budzeta?svaki manjak je drzava krpila, ajde da se ne zajebavamo..

gde je taj silni profit?sto ga nisu ulozili u nove tehnologije, obrazovanje kadra, marketing itd

vodjstvo se biralo uglavnom po tome koliko duboko su se jedni drugima uvlacili u dupe, ne koliko su sposobni..

gde zivis bre ti?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zivim u Srbiji, gde sada vlada kapitalisticki sistem finansiran stranim kapitalom, i gde se mnogo bolje zivelo u vreme o kome pricamo. Kada smo imali sopstvenu proizvodnju i pre svega sopstveno trziste, a kao sekundarno izvoz. Kada su postojali kadrovi o kojima pricas, ali su bili bogovi i batine za kadrove koji su tu danas.Pre bi se tebi trebalo postaviti pitanje gde zivis, jer ako ovoga nisi svestan onda na Fejsbuku za lokaciju postavi Graskograd. Ili mozda MIKI IZ TRNAVE,DOBRO JUTRO, JESI LI SE NAPAJAO?!?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kuruz

Pa naravno. A danas nema ni sistema, ni firmi, ni kadrova u vrhu, jebeno nista. Ali eto, Miki brt zna...da sadi paradajz...posteno doduse.

 

volim kad Lemi uleti ovako usred rasprave, posere se po svima kako su modroseri i nista ne preduzimaju i onda nastavi i sam da mudruje i nista ne preduzima dok se ne usere

 

A ja volim kada ti upadnes u diskusiju (pogotovo na 10:2) i onda te raznesu ljudi (pre svih Lelek, Koki i ja) i onda ubacis ovako neki komentar, kao duhovit sam i bas necu da vam odgovorim na tvrdnje.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim nite ni vi daleko :haha:

 

Najupečatljiviji primer mi je bio kad su promenili propise za vozačku dozvolu i cena obuke i polaganja skočila sa 20k na 65k rsd. I pomislio bi čovek sad će ljudi da bojkotuju to, jer vozačka dozvola nije nešto što je nephodno svakom 18-godišnjaku. I ako u narednih godinu, dve umesto 50.000 ljudi, samo njih 5.000 (kojima je zaita neophodno) plate ozakonjenu pljačku, doći će čak i kompletnim idiotima u glavu da je jedna milijarda ipak veća od 300 miliona.

 

Koga briga koga plaća Soroš, Putin ili Bler i šta budale pričaju. Svako ima pravo da bira gde će "investirati". Ali to što Kandićka kaže da je zločin kada neko ubije 7000 ljudi, ne znači da to nije istina, samo zato što Kandića nije rekla i da je zločin kad neko ubije 3000 ljudi ili protera 200.000. Ne vidim razliku između Kandićke i bizona koji pričaju da se Rusi u Ukrajini ponašaju kao Gandi, a da su Ukrajinci gori od SS-ovaca. Glupo je misliti da su današnji levičari bolji ili gori od današnjih desničara, pošto i jedni i drugi uglavnom ignorišu svet oko sebe.

 

Da veliki baš toliko zezaju male, ne bi danas Češka ili Estonija bili u svemu toliko ispred nas. Nije samo plata merilo. A i tamo su došli pre 20 godina zbog plate od 300€, ali su i dalje tamo sad kad je 800€. Biće i kad bude 1500€. I u Kini su sada veće plate neko pre 20-30 godina (često veće nego kod nas), pa ne vidim da su svi pobegli. Poslednji komentar na temu proizvodnje iPhone-a u USA koji sam pročitao kaže da bi se cena povećala za ~40$ kad bi se proizvodnja prebacila iz jedne od najjeftinijih u jednu od najskupljih država. Apple može preko nići da poveća cenu telefona za taj iznos i ne bi osetili nikakav pad prodaje. U zavisnosti od tipa, cena rada uglavnom učestvuje sa 5-15% u ukupnoj ceni proizvoda. Ne ide se na istok samo zbog radne snage, iako je i to bitan faktor.

 

A čak i ako neka velika firma posluje ovde i plaća radnike 200€, ko tebi brani da otvoriš firmu i da ih plaćaš 400€? A da, organizovani kriminal koji smrdi od Vlade. ALi dobro, nismo mi birali Vladu, skupština je. Mi smo samo birali ljude za skupštinu. Ovde ni sad nema ni K od kapitalizma, pošto su naši domaći "kapitalisti" ono što imaju stekli otimanjem, a ne radom. Facebook i Skype su produkt kapitalizma, baš kao i MySpace i ICQ. Matijveć nije. Ali su vas ubedli da je ovo danas kapitalizam i demokratija kako bi mislili da je ovo najbolje što možemo imati.

 

I nemoj se zajebavati ako misliš da se ovde ikad poslovalo po tržišnim uslovima. Bar nije u poslednjih 70 godina. A sve te velike firme su propale baš zato što su bile ničije i svačije. Dok su najveće evropske firme upravo one koje su krenule kao male porodične, ali pre 100 godina. I gde znanje nije pobeglo jer su odluke donosili oni koji znaju šta rade, a ne oni sa knjižicom. I gde ti neće doći lokalni krimos da preuzme posao, jer je video da ti dobro ide. I gde ćeš moći da se prijaviš na tender pod fer uslovima.

 

Ovde svi u bolnici zanju koja je tarifa za posao, koju je odredio direktor i partija, i svi ćute. Nijedan Amer, Englez ili Rus ne radi u našim bolnicama, školama, javnim ustanovama... rade samo građani Srbije, koji su u velikoj većini Srbi. Nijedan pandur koji je uzeo mito nije Amer, Rus ili Englez, uglavnom su Srbi. Baš kao i vozač koji je pare u startu i ponudio. Nijedn odbornik koji diže ruku kada se pare iz gradskog bužeta daju za posao koji je preko nameštenog tendera dobio partijski prijatelj nije Amer, Englez ili Rus, uglavnom su to Srbi. Često i ljudi koje znamo lično. Večina onih koji bacaju stare šporete i frižedere u reku nisu stranci, već Srbi. Ima svuda problema i sranja, ali se u DE ipak desilo da npr. Henes završi u apsani za utaju poreza ili da u USA kazne i GM i VW i Toyotu. Ali razlika je što u njihovim sustanovama sede Nemci ili Ameri, a u našima Srbi. Zato se i Kuruzov prijatelj sa tribine slobodno šetao gradom iako je bio pravosnažno osuđen.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A ja volim kada ti upadnes u diskusiju (pogotovo na 10:2) i onda te raznesu ljudi (pre svih Lelek, Koki i ja) i onda ubacis ovako neki komentar, kao duhovit sam i bas necu da vam odgovorim na tvrdnje.

 

ajde bre DeadMan i Imaginos brisu pod sa tobom realno..

smanji posete ovom delu foruma brt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci brt ako Imaginos i Dead Man brisu pod sa mnom, ja moram smanjiti posete ovom delu foruma. A ako ja brisem pod sa tobom, ti moras posecivati iskljucivo bastu? To je nekako logicno.

PARADAJZ BRT!!!

 

A čak i ako neka velika firma posluje ovde i plaća radnike 200€, ko tebi brani da otvoriš firmu i da ih plaćaš 400€?

 

Kao prvo, izvini sto sam samo ovo citirao nakon onolikog posta, jednostavno me mrzi brate da ti odgovaram na ono pisanije. Napravi skracenu verziju pa da pricamo.

Firmu imam. A placati 400 eura ne mogu ni sebe. Samim tim ne mogu ni radnike. A znas zasto? Prvo, zato sto je trziste u kurcu, nema se para, a mala i srednja preduzeca u takvom okruzenju mogu samo da plivaju, i to u najboljem slucaju. Dok recimo velika preduzeca, i u ogromnoj vecini slucajeva strana preduzeca, imaju mnogo veci kapital iza sebe, samim tim i mnogo vece prihode, sto govori da su najobicniji lihvari i robovlasnici, jer u takvom sistemu placaju ljude mizerno. Drugo, drzavni nameti su neverovatno veliki, zamisliti ne mozes sta jednom preduzetniku sve pada na pleca. Reci cu ti naprimer da sam recimo pred kraj prosle godine dobio retroaktivno dva nameta od kojih sam se smrzao. Eto tako, palo sa neba odjednom. A takve stvari je dobila gomila ljudi. I sta, ko ga jebe brate , sve moze malo i srednje preduzece, samo mesaj brabonjke!!! Trece, PDV koji se naplacuje nevezano za to da li je naplacena faktura. Da li si ti svestan koliko firmi u Srbiji ima koje imaju duznike koji ne placaju ogroman vremenski period, a koje su duzne da, u zavisnosti od tipa preduzeca, svaki mesec ili treci mesec drzavi placaju PDV od faktura ciju ni osnovicu nisu naplatili? Kako to da plate ako im je kapital zakljucan kod nekoga ko isto tako nema para?!?

Najlakse je napisati ovo sto si ti napisao, ajde bre da se ne zajebavamo sa budalastinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam tačno kakava je situacija, i za nju su odgovorni isključivo ljudi za koje smo glasali. Nije EU ili MMF odličio da oprosti dug Boru i Smederevu, a da tebi da naplati i kamatu. Nisu EU ili MMF postavili Bajatovića na mesto na kom je i dali plate koje ima, dok se firma raspada. Ili u Aerodrom, JAT, Kolubaru, Telekom... Nisu oni dali partijskim članovima posao na neodređeno da 'vataju ladovinu, a one koje im trebaju drže na tromesečnim ugovorima za minimalac. Nije EU ili MMF pisao propis po kom moraš da platiš da Kvalitet iz Niša odobri uvoz svakog novi modela nekog elektornskog uređaja, iako isti ima sve CE, GOST, UL... sertifikate.

 

I ja sam imao opciju da nastavim sa malom porodičnom firmom, ali mi ne pada na pamet da se zajebavam s ludacima, pošto znam sve što si naveo. Da sam u Estoniji ili Češkoj, verovatno bih drugačije postupio. Za sada mogu samo da se borim da dođemo bar na njihov nivo. Ili da odem tamo.

Edited by Dead Man Drinking
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...