Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

po kojim trzisnim uslovima kad su sve do jedne bile dotirane iz budzeta?svaki manjak je drzava krpila, ajde da se ne zajebavamo..

gde je taj silni profit?sto ga nisu ulozili u nove tehnologije, obrazovanje kadra, marketing itd

vodjstvo se biralo uglavnom po tome koliko duboko su se jedni drugima uvlacili u dupe, ne koliko su sposobni..

gde zivis bre ti?

generalizuješ.

postojale su jako profitabilne i velike firme, koje nisu mogle da nađu radne snage koliko im je bilo potrebno. IMT je dobar primer, u periodu nekih vanredno velikih poslova ili samo pred sezonu, dovlačena je prosta radna snaga sa svih strana i to valjano plaćana. bukvalno po istom principu fukncionisala firma kao ove velike nemačke što sada odvlače naše radnike u slovačku.

to što je silan profit korišćen da se pokriva nekoliko gubitaških preduzeća čak nije onemogućilo fabrku da se razvija i ulaže u nove tehnologije, sve do početka devedesetih i uvođenja sankcija.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jer od onih ljudi koji cute ili od onih ljudi koji ne znaju, mnogo su gori oni ljudi kojima su jedine akcije ovo sto ti radis. Svestan si svega, seres konstantno i u ogromnim kolicinama, a ne poduzimas jebeno nista.

 

otkud ti znas sta sam ja uradio i ko si ti da tebi podnosim izvestaj? :haha:

i odakle ti pravo da nekom zameras sta je uradio a da prvo ti ne navedes svoje aktivnosti (i dokumentujes ih tj. dokazes)? slusamo. ;-)

 

najvise stete drzavi nanose ti sto su "iznad situacije" i razmisljaju u fazonu "sta ako se nekad u buducnosti ispostavi da onaj kog sam podrzavao vise nije dobar?" tako omoguce da se nikad nista sustinski ne promeni.

 

vise cenim nekog ko ima pogresan stav nego nekog ko dodje da se userava na diskusiju pa nakon toga tripuje kako je iznad svih. ko se konkretno ne izjasni koga podrzava i zasto, nema sta da ponudi u diskusiji osim da poruci (sam sebi) kako je bolji od svih nas.

 

kukanje za komunistickom utopijom koja nikad nije postojala i u kojoj su ljude slali na goli otor jer su rekli nesto sto se ne svidja vlasti - pokazuje zasto smo u sranju. jer neki ljudi su spremni da zazmure na komunisticke zlocine dok se prisecaju vremena u kom se sve zasnivalo na nekoj iluziji socijalne pravde kojom je tadasnja oligarhija ispirala mozak narodu.

 

 

tako je

nisu nas ni bombardovali, ne plaćaju ni kojekakve Nataše Kandić, niti njihovi zvaničnici sada izjavljuju da je Vučić veliki reformator i da Srbija napreduje samo tako

nisu ni podržavali ustaše, Balije, Šiptare i ostala govna

 

to smo sve sanjali

 

tako je

licno su dosli klinton i soros i drzali ti ruku kojom si zaokruzio tomu nikolica dok si se ti otimao i vikao "necu necu". mi smo sve uvek radili kako treba, i za sve je kriv strani faktor.

 

p.s.

ocekujem bolju argumentaciju od nekog ko danas sutra treba da ubedjuje ljude za lovu. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam tačno kakava je situacija, i za nju su odgovorni isključivo ljudi za koje smo glasali. Nije EU ili MMF odličio da oprosti dug Boru i Smederevu, a da tebi da naplati i kamatu. Nisu EU ili MMF postavili Bajatovića na mesto na kom je i dali plate koje ima, dok se firma raspada. Ili u Aerodrom, JAT, Kolubaru, Telekom... Nisu oni dali partijskim članovima posao na neodređeno da 'vataju ladovinu, a one koje im trebaju drže na tromesečnim ugovorima za minimalac. Nije EU ili MMF pisao propis po kom moraš da platiš da Kvalitet iz Niša odobri uvoz svakog novi modela nekog elektornskog uređaja, iako isti ima sve CE, GOST, UL... sertifikate.

 

Sve je istina, slazem se. Krivi su ljudi za koje smo glasali. Ali, poenta je u tome sto nismo mi pravili selekciju, selekciju su napravili upravo spoljni faktori. A mi smo birali od ponudjenog. Jer, kako se unistava i destabilizuje relativno nezavisna drzava, pre svega ekonomski stabilna? Tako sto je unistis ratom, kao najbrzom opcijom. A posle toga postavis nesposobne ljude, lopove i secikese na kljucne pozicije da je dokusure i rade za tvoje interese.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fapril

 

Dok se jedne noći u Čantaviru nije prejeo, pa mu se i krastavac ogadio.

 

A može lepo da zasadi čeri paradajz u dvorištu, radja u grozdu kao blesavo. I da kuća mu peva.

Edited by vudun

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je

licno su dosli klinton i soros i drzali ti ruku kojom si zaokruzio tomu nikolica dok si se ti otimao i vikao "necu necu". mi smo sve uvek radili kako treba, i za sve je kriv strani faktor.

 

p.s.

ocekujem bolju argumentaciju od nekog ko danas sutra treba da ubedjuje ljude za lovu. ;-)

 

kakve to ima veze sa bombardovanjem?

ne nego je trebalo glasati za onog degenerika koji se izvinjavao i predlagao rezolucije o Srebrenici

budala

 

Bil nas je bombardovao i uništavao te fabrike o kojima sada pričate

mostove, zgrade, puteve...

kraj diskusije o njemu i njegovim drugarima

 

vi ste kao ona riba iz Nemačke koju su silovali imigranti, a ona prijavila da su je silovali belci, da imigranti ne bi bili ocrnjeni

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://imovinapoliticara.krik.rs/display/profil.php?disp_id=36

 

Policijski radar snimio je u januaru 2011. godine, u pola tri popodne, Aleksandra Vučića kako u bratovljevoj „škodi“ juri putem Beograd – Pančevo brzinom od čak 179 kilometara na sat. To je bilo više nego duplo od dozvoljene brzine – ograničenje na tom delu puta bilo je 80 na sat. Sabraćajna policija podnela je u decembru te godine zahtev za pokretanje prekršajnog postupka. Mesec dana kasnije, u januaru 2012, policija je bez objašnjenja odustala od gonjenja. Nakon toga je i sud obustavio prekršajni postupak. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

otkud ti znas sta sam ja uradio i ko si ti da tebi podnosim izvestaj? :haha:

i odakle ti pravo da nekom zameras sta je uradio a da prvo ti ne navedes svoje aktivnosti (i dokumentujes ih tj. dokazes)? slusamo. ;-)

 

Ja nemam nikakav problem da navedem svoje aktivnosti. :haha: Moje aktivnosti po ovom pitanju su nikakve. Jedino gde sam aktivan su glasanja, jer smatram da covek koji ne glasa, nema pravo da ocekuje da mu bude bolje. Nikada nije bilo bolje doduse, ali eto ja svoje kazem.

Eto, ja rekoh...sta imas ti da kazes?

 

najvise stete drzavi nanose ti sto su "iznad situacije" i razmisljaju u fazonu "sta ako se nekad u buducnosti ispostavi da onaj kog sam podrzavao vise nije dobar?" tako omoguce da se nikad nista sustinski ne promeni.

 

Istina i slazem se. Ali ne pricas o meni.

 

vise cenim nekog ko ima pogresan stav nego nekog ko dodje da se userava na diskusiju pa nakon toga tripuje kako je iznad svih. ko se konkretno ne izjasni koga podrzava i zasto, nema sta da ponudi u diskusiji osim da poruci (sam sebi) kako je bolji od svih nas.

 

Pa ti si taj koji se konstantno svojim recima postavlja iznad svih. Sta sam ja rekao kada sam dosao ovde? Evo ga Imaginos koji zna kako treba biti kalif umesto kalifa! Jer ti znas sta Jankovic treba da uradi da bi pobedio, jer ti znas gde on gresi kod kampanje, kome se lose obraca, koga ne cilja, i sa kim se lose okruzio. Jer ti se stavljas iznad coveka koji se kandidovao za predsednika. I sta sam ja tacno tu lose rekao? Ja se nisam stavio iznad tebe, vec sam prokomentarisao tvoje vizije i razumevanje u svaki aspekt zivota i tvoju kompetenciju koja dostize intergalakticke razmere. A ako se stavljas ispred predsednickog kandidata, kako se onda tek postavis prema jednom, naprimer, malom coveku iz Trnave kraj Cacka?

 

kukanje za komunistickom utopijom koja nikad nije postojala i u kojoj su ljude slali na goli otor jer su rekli nesto sto se ne svidja vlasti - pokazuje zasto smo u sranju. jer neki ljudi su spremni da zazmure na komunisticke zlocine dok se prisecaju vremena u kom se sve zasnivalo na nekoj iluziji socijalne pravde kojom je tadasnja oligarhija ispirala mozak narodu.

 

Slazem se u potpunosti. I ne kukam, jer ja sam sve samo ne komunjara. Ali sam realan i iznosim cinjenice, a to je da je narod ziveo bolje u tim uslovima nego sto zivi danas pod stranim robovlasnickim kapitalom. I drzava je bila neuporedivo zdravija nego sada. Ne slazes se sa tim?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zašto su baš samo Srbiju uništili ratom, a ne i Bugarsku ili Mađarsku? Što su njima pravili selekciju za izbore pre 30, a nama pre 20 godina? Ne opravdavam nijedan rat ili vojnu akciju, posebno ne ove u poslednjih 20 godina, zbog ljudi a ne zbog privrede. Ali to ne može biti jedini uzrok lošem stanju i ne možemo se doveka vaditi na to. Fabrike su propale pre '99. Većina čak i pre '91. Mašine, a još manje zgrade su najmanje vredne. Najvrednije što smo imali u fabrikama su ljudi sa znanjem. A njih su oterali partijski direktori. Danas je lakše je naći novac za fabriku nego ljude koji znaju kako se prave mašine, avioni ili cipele.

 

Možda ne možemo da biramo ko će biti kandidat za predsednika ili za parlament (a možemo, to je samo 10k potpisa), ali zašto onda ne krenemo od svoje opštine, ili mesne zajednice. Pa i skupštine stanara. Tu su ljudi koje znamo. U svom gradu sam znao bar po jednog kandidata sa svake liste na prošlim lokalnim izborima. Nekima sam u lice reako da su idioti zbog toga što su u toj stranci/pokretu i da neću glasati za njih, iako smo prijatelji i pijemo redovno pivo u kafani. Nisam glasao ni za članove šire familije kada su bili na listi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kuruz

 

vrhunac politicke neodgovornosti je kad zaokruzis nekog za koga znas da ce unesreciti jos vise drzavu - samo da bi kaznio drugu opciju. posle nemas pravo da se zalis ni da krivis zapad, istok, sorosa, kurtu i murtu. i meni se bacala pegla od ds-a ali mi nije palo na pamet da zaokruzim tomu jer imam pamcenje i znam na sta je njegova ekipa spremna. zivi dokaz toga gledamo danas.

 

 

kao sto vidimo na kuruzovom primeru, niko u srbiji nema bolju propagandu od sns-a.

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kljajićev odgovor

https://m.facebook.c...0&id=1110271510

 

Verujem da je dosta toga tačno, ali javno je podržavao Sašu i navodio vodu na njegovu vodenicu. A bio je funkcioner pokreta. Tako da nije sve tako crno-belo kako predstavlja jedna ili druga strana

 

Kako verujes liku koji pise "meil"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zašto su baš samo Srbiju uništili ratom, a ne i Bugarsku ili Mađarsku?

 

Nisu samo Srbiju, vec sve zemlje bivse Jugoslavije. Nista bolje stanje nije u Hrvatskoj nego u Srbiji. O ostalim zemljama da ni ne pricamo. A unistavanje Madjarske i Bugarske je bilo apsolutno nepotrebno, posto su u to vreme to bile kurton zemlje opustosene od strane Sovjetskog saveza, i potrebe za nekim vecim operacijama nije bilo. Mi smo za njih bili drzavetina i po, koja je kao sto sam vec napisao imala ogromnu dozu samostalnosti, pre svega ekonomske, a takvu zemlju ne mozes sjebati samo nekim podmestanjem kukolja, vec jacom operacijom. Unistiti i devastirati ratom, postaviti govnariju koja ce pripremiti teren za ekonomsko pokoravanje. Ja ne znam zaista kako vi percepirate, ali ja zaista ne mogu ni na jedan drugi nacin posmatrati ovo sto se desilo u poslednjih 20 godina i sto je rezultiralo potpunom propascu nase industrije i ulaskom stranog kapitala koji nase radnike placa mizerno i suvereno vlada trzistem.

 

Što su njima pravili selekciju za izbore pre 30, a nama pre 20 godina? Ne opravdavam nijedan rat ili vojnu akciju, posebno ne ove u poslednjih 20 godina, zbog ljudi a ne zbog privrede. Ali to ne može biti jedini uzrok lošem stanju i ne možemo se doveka vaditi na to. Fabrike su propale pre '99. Većina čak i pre '91. Mašine, a još manje zgrade su najmanje vredne. Najvrednije što smo imali u fabrikama su ljudi sa znanjem. A njih su oterali partijski direktori. Danas je lakše je naći novac za fabriku nego ljude koji znaju kako se prave mašine, avioni ili cipele.

 

Naravno da nije jedini uzrok, nisam to ni rekao. Ali je glavni uzrok. Fabrike su propale i pre 99-e, ali i pre 99-e je bilo ljudi na mestima na kojima su trebali biti...jer, nece narod u rat krenuti sam, vec im treba podsticaj. Koji su na kraju krajeva i dobili.

 

Možda ne možemo da biramo ko će biti kandidat za predsednika ili za parlament (a možemo, to je samo 10k potpisa), ali zašto onda ne krenemo od svoje opštine, ili mesne zajednice. Pa i skupštine stanara. Tu su ljudi koje znamo. U svom gradu sam znao bar po jednog kandidata sa svake liste na prošlim lokalnim izborima. Nekima sam u lice reako da su idioti zbog toga što su u toj stranci/pokretu i da neću glasati za njih, iako smo prijatelji i pijemo redovno pivo u kafani. Nisam glasao ni za članove šire familije kada su bili na listi.

 

Istina. Ali u ovom stanju opste letargije i camotinje, zar zaista mislis da kod naroda postoji takva vrsta inicijative? Znam da ovo zvuci iskliseizirano, ali jednostavno je tako: narod je preokupiran sopstvenim opstankom.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje aktivnosti po ovom pitanju su nikakve.

 

kako onda trazis to od drugih? za tebe vazi jedno a za mene drugo, jel?

 

imati misljenje nije isto sto i "postaviti se iznad svih". ti zapravo meni zameras to sto ti ne umes da artikulises svoje misli. ok. :haha:

 

A ako se stavljas ispred predsednickog kandidata, kako se onda tek postavis prema jednom, naprimer, malom coveku iz Trnave kraj Cacka?

...

I ne kukam, jer ja sam sve samo ne komunjara.

 

sve sto pricas ima pecat komunisticke propagande. "mali covek iz trnave", "kako se usudjujem da se postavim iznad predsednickog kandidata" (kult vodje) itd itd.

 

jbg, copavi ustasa :haha: je odradio posao za buducnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Količina novca koje sve strane kompanije zarade u Srbiji je smešno mala u poređenju sa novcem koje te kompanije zarađuju van Srbije. Ne znam kako ljudi ne shvataju da su npr. Apple ili Microsoft veći od cele Srbije. I po novcu kojim raspolažu, i po uticaju koji imaju i po ljudima koji u tim kompanijama rade. I sad će neka Amerika koja ima hiljadu velikih kompanija, koje godišnje obrću milijarde USD, koji drže pola svetskog tržišta, da se zajebava sa nekom tamo Srbijom, kako bi iskoristili njenu radnu snagu i uništili ekonomiju Kine, Japana i Rusije. Nemojte se zajebevati. Doći će njihovih 10-ak kompanija koje sad žele da smanje troškove. Drugih 10 u Rumuniju, Tursku, Čile ili Vijetnam. Nismo mi ni po čemu posebni.

 

Čak i da je neko drugi kriv što su naše fabrike uništene, ako zemlje koje pre 30 godina nisu imale ništa, danas imaju nešto, kako mi koji smo nekad imali više od njih, nismo uspeli da za 20 godina ponovo napravimo nešto. Baš taj raspali istočni blok koji nikad ništa nije imao, danas ima (svoje) fabrike koje mi nemamo.

 

Ja ne kažem da situacija u kojoj smo bili i sranja koja su nam uvalili sa strane nisu uticali na trenutno stanje. Već da je to zanemarljivo u poređenju sa našim udelom u svemu. I dokle god tražimo krivce sa strane, ovako će i biti. Ili što kaže Sale Prangija - Ljudi koje čekamo smo mi :bigblue:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

VJ boje igra igru od SJ-a. na primer, VJ-ova izjava da ce podrzati SJ-a mu je donela poene koje je SJ mogao da uzme da je isto to izjavio.

 

mislim da i jedan i drugi zive u matriksu. pricao sam sam par prijatelja koji su uvek bili opozicija (prava, ne sns, srs itd). ne znaju za sj-a, nepoznat im je i blize su vj-u i ako im ide na nerve. ono sto znaju je "da je nasao neki les pre 20 godina i da je dirao i ostavio tragove". to je nivo informisanosti glasackog tela, a ne par hiljada ljudi u hali sportova.

 

ubedio sam njih 3-oje da budu za SJ-a ali ako ljudi njihovih stavova to vec ne znaju - ne moze se ocekivati da sj predje ni 5-6%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...