Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

I od kakvog je nama značaja taj spisak?

 

Međunarodna zajednica bi nas manje jebala da mi sami nismo nenormalni, a da smo stabilniji ekonomski lakše bismo se i nosili sa pritiscima međunarodne zajednice. Mnogo više možemo da menjamo sebe nego što možemo da menjamo međunarodnu zajednicu, reklo bi se. :D

 

Evo da odgovorim na pitanje, pre nego da zapenite:

Kuruzov Kalimero spisak nepravdi ima istorijski značaj koji nam služi da vidimo sa kim imamo posla, ali sve te stvari treba posmatrati u kontekstu okolnosti pod kojima su se desile i u kontekstu naše uloge u tim dešavanjima, a ne kao inherentno zlo međunarodne zajednice usmereno na uništenje Svetog Srpskog Naroda.

 

 

a ti misliš da to što su nam roknuli sankcije i bombe na rafinerije, fabrike, mostove i puteve nije uticalo na ekonomsku stabilnost?

 

ja se ne bih baš složio

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ti misliš da to što su nam roknuli sankcije i bombe na rafinerije, fabrike, mostove i puteve nije uticalo na ekonomsku stabilnost?

 

ja se ne bih baš složio

 

Naravno da jeste uticalo, kao što je uticala i naša nesposobnost da se od toga oporavimo. Najbolji simbol toga su one punoletne ruševine u Kneza Miloša.

 

Mi ni bez sankcija ne uspevamo da organizujemo proizvodnju i izvoz/uvoz

Edited by Demon Seed
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet si promasio temu. :) a sta cemo sa srbima koji su muslimani ili katolici?

sta cemo sa ljudima koji nisu srbi po nacionalnosti a zive u srbiji?

 

Isto je i sa srbima muslimanima i katolicima. Treba da imaju potpuno ista prava kao i srbi pravoslavci. Ni manja, ni veća.

A sa ljudima koji nisu srpske nacionalnosti, i to sam napisao. Imaju sva prava sve dok poštuju državu u kojoj su. Ali to isto važi i za srbe.

 

problem sa nacionalizmom je sto on nudi jedinstvo oko "genetike", a ona ne garantuje postenje ili makar osnovni najnizi moral.

 

Ovo uopštre nije tačno.

Brojanje krvnih zrnaca niko ne gleda, sem možda par skinsa (koji možda imaju više turske krvi od nekih drugih). Da je to kao što pričaš, ne bi postojao termin asimilacija.

Svaka nacija se trudi da asimiluje stanovništvo, prema tome, genetika ne igra tu neku preteranu ulogu.

Branislav Nušić na primer nije bio srbin, pa je država jedva čekala da ga ubroji u najzaslužnije srbe. Car Dušan je negde 1/8 srbin.

Pa i ovaj ekstremni desničar Andrej Fajgelj nije srbin ako bi se gledala genetika, pa ga gomila nacionalista podržava.

 

Imaš iskrivljenu sliku o tome.

To se nije tako gledalo ni u srednjem veku (kad je isto postajala asimilacija), kamoli sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

termin "asimilacija" bi postojao u svakom slucaju. :haha:

doduse, onda je moguce da se recimo jedan migrant iz iz sirije izjasni kao srbin i da postane srpski nacionalista. malo cudno, al ok ako tako definises, nije problem..

 

nego, ako se slazes da muslimani, katolici i ne-srbi terba da imaju ista prava - onda nacionalizam nema mesta u vodjenju drzave, posto po tebi sve nacije treba da imaju ista prava u njoj. da nisi ti mozda pobrkao patriotiazm i nacionalizam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ti misliš da to što su nam roknuli sankcije i bombe na rafinerije, fabrike, mostove i puteve nije uticalo na ekonomsku stabilnost?

Nije, pošto te fabrike nisu radile kako treba ni 1989. a mostove smo obnovili. I opet nemamo ekonomsku stabilnost.

 

A na Kalimero temu podsetiću te da su i Rusi i Ameri svašta radili po Italiji i Istočnoj Evropi od 1943-1945, i niko naravno nije odgovarao. Ostalo je samo da su Nemci i Italijani zločinci. I to je najgore od svega, što narod dozvoli da ga proglase zločinačkim, što je nebuloza. Samo pojedinci mogu biti odgovorni, ne može narod. Zato ja lično ne dajem 5 para na bilo čiji stav, a posebno ne na stav međunarodne zajednice, ili još gore idiota iz Bosne ili Hrvatske da su Srbi ne znam kakvi. Mi treba da kažemo ko je od nas pravio sranja, osudimo, i gledamo u se i u svoje kljuse. I pitaj Koštunicu zašto nije ništa radio na povratku Srba u Krajinu i Kosovo. Ta međunarodna zajednica nas je kako kažeš podržavala do 2008, tako da smo imali sa čime da pregovaramo, a i Koštinuca je do tada bio za EU. A EU/međunarodna zajednica je garantovala normalan život i u Hrvatskoj i na Kosovu

Edited by Dead Man Drinking
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam dal'da glasam

 

nema one referendumske atmosfere kao pred peti oktobat, sve nešto mlako

jedino u jankovićevom taboru može se reći postoji nekakav duh tog doba, ali ni blizu onoga što je činio pokret otpor, savez za promene koji su činili

Zoran Djindjić, Milan st Protić, Vladan Batić, Dragoslav Avramović, Velimir Ilić, Goran Svilanović.... i da ne zaboravim čoveka koji je trebao da bude tu ali ga je njegov krvavi kum preduhitrio i zakopao ga u jamu, naravno to je Ivan Stambolić

 

ako je nešto dobro što vučič vlada to je da sve miloševićeve poraze lično on overava kao njegov najbolji djak

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ DMD

 

pričali smo već o tome, mrzi me opet

 

suština:

 

Неки погрешно виде Сашу Радуловића и Сашу Јанковића као тим. Један премијер, други председник. Саша Јанковић је одбио договор са Сашом Радуловићем и направио га са Шутановцем, ДС му дају сву логистику и ради и финансира кампању, тако да су они тим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam dal'da glasam

 

nema one referendumske atmosfere kao pred peti oktobat, sve nešto mlako

jedino u jankovićevom taboru može se reći postoji nekakav duh tog doba, ali ni blizu onoga što je činio pokret otpor, savez za promene koji su činili

Zoran Djindjić, Milan st Protić, Vladan Batić, Dragoslav Avramović, Velimir Ilić, Goran Svilanović.... i da ne zaboravim čoveka koji je trebao da bude tu ali ga je njegov krvavi kum preduhitrio i zakopao ga u jamu, naravno to je Ivan Stambolić

 

ako je nešto dobro što vučič vlada to je da sve miloševićeve poraze lično on overava kao njegov najbolji djak

Pogledaj red ispred narodne kuhinje, pogledaj ljude koji kopaju po kontejneru, pogledaj decu za koju nema novca za lečenje, pogledaj radnike koji rade 12 sati za 200€. Pogledaj Beka, Karića, Dinkića, Vesića, Malog, Bajatovića, Palmu, Martinovića, Đuku, Gašića... I vidi da li ti odgovara atmosfera. Ako je sve kako misliš da treba, onda ok

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je jedan kandidat opozicije naravno da nije šešelj sigurno bi izašo, ovako jedan drugog pokopavaju, vidim ovde nekom smeta što je ovaj za hag, za nato

 

što osudjuje srebrenicu, ma zajebi tu priču očito žele kozmetičke promene još ova merkel dala amin vučiću jasno mi je sve....male su šanse da se pobedi

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ti misliš da to što su nam roknuli sankcije i bombe na rafinerije, fabrike, mostove i puteve nije uticalo na ekonomsku stabilnost?

 

ja se ne bih baš složio

Naravno da jeste uticalo, kao što je uticala i naša nesposobnost da se od toga oporavimo. Najbolji simbol toga su one punoletne ruševine u Kneza Miloša.

 

Mi ni bez sankcija ne uspevamo da organizujemo proizvodnju i izvoz/uvoz

 

 

... so now you better STOP!

And rebuild all your ruins, for peace and trust can win the day despite of all your losing...

 

 

 

Sad čuo na radiu pa se setio ove diskusije xD

*Videti Japan.

 

Treba jebati svakog ko ne izadje na izbore

 

Tako je.

 

Miteru, ne daj se obeshrabriti, i za Šešelja da glasaš, barem povećavaš šansu za drugi krug

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ DMD

 

pričali smo već o tome, mrzi me opet

 

suština:

 

Neka to otpeva uz muziku "Pada vlada", pa ćemo možda ozbiljnije da ga shvatimo.

 

Ili neka na objasni kako je 1 kandidat bolji od 2, a onda 3 bolje od 1 i 2.

 

Politički diletant koji neće preći cenzus na sledećim izborima, bio sam DJB glasač i izgubili su i mene i puno ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...