Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ne mora da znači. Možda nismo očekivali da bude krađe, bugarskih vozova, glasanja mrtvih i slično. Možda smo verovali Vučiću, REM-u, RIK-u OEBS-u da će sve biti u redu. A oni nas posle svi zajebali. Možda su protestanti zapravo oni koji su bojkotovali izbore. Mnogo možda ima :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znači. Možda nismo očekivali da bude krađe, bugarskih vozova, glasanja mrtvih i slično. Možda smo verovali Vučiću, REM-u, RIK-u OEBS-u da će sve biti u redu. A oni nas posle svi zajebali. Možda su protestanti zapravo oni koji su bojkotovali izbore. Mnogo možda ima :bigblue:

 

jeeeeeeeeeeeeste

 

inače

 

 

f17876d6e75b169b3f81ef7f4d08e5f1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj, šta je problem u tome? Ako 2 miliona ljudi veruje Vučiću, a druga 2 miliona misli da su svi isti

 

Ja sam uvek za mirne proteste svih. I pričao sam da bih voleo da studenti dođu kad protestuju radnici, radnici kad protestuju penzioneri, penzioneri kad protestuju žene, žene kad protestuje vojska, vojska kad protestuju studenti... :D

 

A ovo za Vacića retarda mi ne bi bilo iznenađenje ako se ispostavi da je tako

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa ekipom ovde koja osporava ove proteste. Imali smo "demokratsku" sansu da smaknemo budalu, ispusili smo ga jer nismo uspeli da animiramo dovoljno narod i da ukazemo na greske. Niko nas nije bio preko usiju sto smo nesposobni. Medijskog mraka ne bi bilo kada bi se ljudi usudili i odbili Vucica i ostala govna, vec dopustaju sve to. Morali smo pobediti pod njegovim uslovima ili uopste ne dozvoliti izbore. Bilo je protesta i ranije pa se niko nista nije aktivirao. Tako da ovo je sada samo sviranje kurcu i pokazivanje svetu da smo debili na nivou Amera kada su protestvovali protiv Trampa.

Edited by ShinigаmY
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji masovni protesti bili su 2008. kad su uhitili Mladića / Karadžića. Vučić je tada popio pendreke od strane pripadnika žandarmerije. Što ga ne olešiše tad od batina, slavca mu...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije poneta ponovoti 5. oktobar. Poenta je da se vidi i čuje da ima ljudi kojima se trenutno stanje ne sviđa.

To znaci da posle SVAKIH izbora treba razbijati grad i krenuti od debelog minusa?

 

Ono sto ne najzalosnije je sto su se ljudi najvise oslonili na Sasu Jankovica kao protiv-kandidata i sto je on najvise forsiran za eventualni drugi krug,sramotno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj, šta je problem u tome? Ako 2 miliona ljudi veruje Vučiću, a druga 2 miliona misli da su svi isti

 

Ja sam uvek za mirne proteste svih. I pričao sam da bih voleo da studenti dođu kad protestuju radnici, radnici kad protestuju penzioneri, penzioneri kad protestuju žene, žene kad protestuje vojska, vojska kad protestuju studenti... :D

 

 

izbore nisu odlučili lopovluci u brojanju glasova, nepravilnosti na glasačkim mestima i slično, nego drugi faktori, koji su postojali i pre 2. aprila

protiv tih faktora se bori bojkotom izbora, a ne kukumvačenjem dan kasnije, nakon što je sve rešeno, tj. nakon što vidiš da si izduvao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se s verbalnim legalistom.

 

Dodao bih još samo to da će jednog dana Wikileaks objaviti dokumenta o istinskim srazmerama kolosalnih pljački izbora u Srbiji. Onda će svi cesidovci, kao i loža Republičke izborne komisije pokušati da pobegne u Urugvaj, ali biće kasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojkot ne moze nastati spontano, za to se mora dogovoriti i organizovati opozicija. Kako su se pokazali nesposobnim i za bojkot i za kontrolu izbora, neka ulica kaže svoje. To je vid pritiska kakav zvalavi jos nije imao.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

može, ali onda će predstavnici opozicije ispasti smešni ako se pojave na protestima, što će dalje voditi razočaranju ekipe sa protesta u opoziciju, pa ćemo imati sigurnu vlast AV i bezrezervnu podršku njegovih birača, masu koja se okuplja bez ličnosti koju podržava i opoziciju sa uništenim kredibilitetom

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri tom na protestima ima i onih koji pljuju i opoziciju :D Svako ima pravo na protest. Ne vidim zašto bilo koga kritikovati zbog toga. Ni meni se ne sviđa kad taksisti blokiraju grad, ili radnici Nemanjinu, ali ih podržavam ako se bore za svoja prava

 

To znaci da posle SVAKIH izbora treba razbijati grad i krenuti od debelog minusa?

 

Ono sto ne najzalosnije je sto su se ljudi najvise oslonili na Sasu Jankovica kao protiv-kandidata i sto je on najvise forsiran za eventualni drugi krug,sramotno.

Niko nije razbijao grad. Ovi protesti su mirni. Poslednje razbijanje grada je bilo na "Kosovo za patike" i Anti-gej paradi protestima

 

@Razlozi

Ako je bilo krađe, a bilo je, onda je sasvim ispravno protestovati danas protiv toga. Bez obzira na rezultat. Nekom je bitno da sačuva svoj jedan glas. Neko je juče došao na BM i video da je neko drugi već glasao umesto njega. Zašto on nema pravo danas da izađe na ulicu ako RIK ne obori to BM i ponovi izbore.

 

Ono što je trebalo uraditi je bolje iskontrolisati sve, podneti 1000 prigovora, oboriti 1000 BM i ponoviti izbore na njima. To takođe ne bi dalo legitimitet, a možda bi bilo dovoljno i da se ne proglasi pobednik u 21h u nedelju

 

Edit:

Beli rekao ljudima ono što treba - da promena kreće sa lokala

Aj Beograđani se stalno nešto bune, Nišlije su malo utihnule, ali Novosađana nikad nema nigde. O ostalim gradovima (Zrenjanin, Leskovac, Kruševac, Užice...) da i ne govorimo

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

izbore nisu odlučili lopovluci u brojanju glasova, nepravilnosti na glasačkim mestima i slično, nego drugi faktori, koji su postojali i pre 2. aprila

protiv tih faktora se bori bojkotom izbora, a ne kukumvačenjem dan kasnije, nakon što je sve rešeno, tj. nakon što vidiš da si izduvao

 

Ovo je bila i moja poenta juce, duhoviti kolega :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezultati pokazuju da je AV u većim gradovima imao manje 50%, u mnogim i debelo ispod toga. Dok je po selima dobijao između 70% i 95%. A u 90% seoskih BM je bilo kršenja izbornih procedura zbog kojih je trebalo (moralo) poništiti i ponoviti izbore. Naravno da to ne bi promenilo krajni rezultat, jer bi za nedelju, dve babe i dede ponele lične karte, uverenja, dozvolile sprej i lampu, glasali iza paravana i slično. Ali bi večeras na osnovu potvrđenih biračkih mesta Vučić imao najviše 49% i morao bar još malo da se pomuči. E za to krivim najviše Jankelinu i Jerimijinu ekipu, a zatim Boška i Raduleta, što se bar oko kontrole nisu dogovorili, ako već oko kandidata nije bilo moguće. Mnogi njihovi ljudi su se trudili, prošlo je bolje nego na prethodnim izborima, ali džaba kad nisu pokrili sve, a i često gledali "kroz prste". A čak je i samo to bilo dovoljno da se pokaže da psiho može da padne.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bio na bm gde su svi koji znaju zasto su dosli, u kom su svojstvu prisutni i koji nesto korisno rade sns i sps. svi osim jednog lika. predstavnici nekolicine ostalih kandidata su se pojavili pred prebrojavanje da pomognu. oni slusaju sns staresinu i samo klimaju glavom da bi uzeli hiljadu i nesto din. to je uglavnom realnost. jedna osoba (ili dve) tu ne moze nista da promeni, osim ako nije neko bas nabrijan i spreman da svima jebe mater tog dana, a bome i da bude 17-18 sati prisutan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...