Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jedino sto ti treba da bi ga oborio jesu pare, a to jedini on ima, jer ga mafija i kriminalci podrzavaju.

 

Narod su ovce i Vucic se upravo tako ophodi prema njemu. Da nisu uvideli bi milion stvari u ovoj zemlji koje nisu normalne... Ali kad progutaju one najgluplje fektic fore sta ima dalje da se prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Beli ce biti aktuelan jedno vreme i posle ce da nestane sa scene, zivi bili pa videli. Rekao bih da mu je ovo cak i neki maksimum.

 

Moras da imas jednu jaku opozicionu televiziju i novine pa da istom merom ispiras mozgice, drukcije ne vredi.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije reč o Belom. Beli nema ambicije na republičkom nivou. I ovo mu je bilo samo zbog "kud svi Turci, tu i malo Mujo" situacije. Oni (SPN) imaju cilj da promene stvari u Mladenovcu. Zato i poziva ljude da osnivaju lokalne pokrete, jer tako mnogo lakše, da ne kažem jeftinije. S tim što je sa tim stvarima (lokalnim pokretima) trebalo početi još 2008. ako ne i ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to problem.

I ja, kad sam bio pre 100 godina kontrolor (neke 2003-će), sve je bilo u redu.

Ali problem je taj transport kutije i zapisnika od biračkog mesta, do Rik-a.

To niko ne kontroliše. Tu vlast može da zalepi kakav god hoće zapisnik, da ga prepravi (generalno Rik nema problem sa time).

 

I zato je Radulović lepo predložio da svaki njihov kontrolor uslika zapisnik na telefon, i objavi javno. Čak je i Rik-u predlagao da se to uvede kao pravilo.

Naravno da ga nisu poslušali. Ne bi ga poslušali ni da su se slagali. Zamisli ti to, treba da se pragmatično usvajaju nova rešenja.. ko će da se cima? Još imamo taj birokratski talog koji usporava sve živo.

 

nezavisni posmatraci su slikali zapisnike na 450 reprezentativno odabranih biralista...

 

ja mislim da nema ni blizu toliko velike kradje da bude odlucujuca, moram reci

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, sad je definitivno sve jasno na relaciji ds i sasa jankovic.

 

sutanovac objasnio o buducoj saradnji sa sj-om...

 

"ljubi cika" imaginos sve one sa teme koji su verovali da ce "sj da otkaci ds". ;-)

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=QX__me_kPQw

 

ljubav cveta... :haha:

 

Šutanovac: Jankovićev pokret neće biti konkurencija DS-u

 

http://rs.n1info.com/a240021/Vesti/Vesti/Dragan-Sutanovac-o-predsednickim-izborima.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

nezavisni posmatraci su slikali zapisnike na 450 reprezentativno odabranih biralista...

 

ja mislim da nema ni blizu toliko velike kradje da bude odlucujuca, moram reci

Reprezentativno odabranih za uzorak. A mislim da ni (neo)radikali nisu toliki idiJoti da kradu tamo gde ima više (nezavisnih, slobodnih) posmatrača. I ponovo, nije bitno da li je krađa odlučujuća ili ne. Bitno je da se zna da su ukrali, tj. pokušali da ukradu npr. 200.000 glasova. To je sasvim dovoljno da se obore izbori ili organizuju masovni protesti

 

ok, sad je definitivno sve jasno na relaciji ds i sasa jankovic.

 

sutanovac objasnio o buducoj saradnji sa sj-om...

 

"ljubi cika" imaginos sve one sa teme koji su verovali da ce "sj da otkaci ds". ;-)

Radule je otvoreno pozivao na saradnju na lokalu DS, SDS, Nova, Dveri... (sve koji su protiv SNS) pod uslovom da se odustane od postavljanja partisjkih direktora i da rad bude transparentan. Tako da ako pod istim uslovima i Janković bude sarađivao sa drugim strankama, nema mu se šta zameriti.

 

Videćemo program i politiku pokreta koji napravi SJ. Ne verujem da ću ga podržati, posebno ako ode previše levo (što bi bilo najbolje za njega, pošto nemamo levicu). U najboljem slučaju može da iskopira DJB, ali što bih podržavao kopiju kad imam #DJB_Original :haha:

Edited by Dead Man Drinking
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

a sto si ti ljut na mene jer ne podnosim ds (sns, sps..), prljave biografije i one koji hoce da ih amnestiraju? :haha:

 

ne slazemo se i to je to. tebi se svidja sj, verujes mu (kao sto sam i ja prvih par nedelja dok nije pokazao pravo lice) i u njemu vidis neku nadu za buducnost. ja mu ne verujem ni 2% i mislim da sve folira. ;-)

Ne, ne verujem ja nikome, samo te zajebavam zato što si rekao da je moćno kada na istoj strani imaš i one sa kojima se slažeš i one sa kojima ne (prljave biografije npr)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras da imas jednu jaku opozicionu televiziju i novine pa da istom merom ispiras mozgice, drukcije ne vredi.

 

Ovo bi recimo bilo super, samo da tupava opozicija ume da se organizuje.

 

nezavisni posmatraci su slikali zapisnike na 450 reprezentativno odabranih biralista...

 

ja mislim da nema ni blizu toliko velike kradje da bude odlucujuca, moram reci

 

Ma kradu bre ko ludi.

Samo sa Kosova imaju 100 hiljada sigurica glasova.

Zatim, onomad kad Boško kopao po Riku (još 2012-te) našli su tone prepravljanih zapisnika, koje je Rik glatko usvojio.

Skoro je i Šešelj rekao da prošle godine na 10 biračkih mesta, gde su imali svoje posmatrače, radikali nisu osvojili ni jedan glas. Znači da su ti posmatrači bili u dilu sa SNS-om, i ko zna koliko se kralo.

Ko zna koliko ima takvih biračkih mesta gde se svi kontrolori poznaju, i sklapaju se dilove.

 

Ja sam siguran da glatko mogu da ukradu nekih 7% ukupnog biračkog tela, a verovatno i 10%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako Dragaš misli da bi se psiho potresao zbog bojkota, ili ponudio ostavku kao pobednik nelegitimnih izbora, ili da bi se EU, Rusija, Usa, Kina, Svazilend cimali zbog toga, onda je on politički idiot. To bi jedino pokazalo da je opozicija jedinstvena, dalo ljudima neku nadu da će promene jednog dana doći, i Vučiću još 5 godina vlasti. Tj. isto ono što i sad imamo.

 

Najbolji, da ne kažem jedini, način je bio ujedinjenje opozicije pre pola godine, aktivna kampanja još tada i svakodnevni protesti nakon prekida rada skupštine. I naravno mnogo bolja kontrola. Moglo se pobeti da je bilo više pameti i manje sujete. Svih u opoziciji. I Saše J i Saše R i Vuka i Boška i Šuleta itd.

http://dostajebilo.rs/tatjana-macura-sema-za-kradju-glasova/

 

Zato mislim da će psiho iskulirati ove proteste, pošto će bez ozbiljne organizacije i podrške utihnuti i prestati čim 3 dana zaredom bude padala kiša. I to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da ti protesti idu vise njemu u korist. Sad ce tek imati osnova da prica kako ga ruse Amerikanci, vanzemaljci, svi protiv njega ... ako mu zatreba ta prica, za sad samo kulira " sve je u redu dokle su protesti mirni" ... ma uvek je za dva koraka ispred ...

 

Zato mislim da će psiho iskulirati ove proteste, pošto će bez ozbiljne organizacije i podrške utihnuti i prestati čim 3 dana zaredom bude padala kiša. I to je to

 

Pa normalno, tako je bilo i u Americi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još jedne dobre analize

http://pescanik.net/united-stand-divided-fall/

 

Mnogo ljudi tvrdi suprotno jer imaju stav - Ja nikad ne bih glasao za SJ jer ga podržava DS, ili ja nikad ne bih glasao za VJ jer je desničar, ili nešto treće.

Ali se meni čini da to govorimo jer imamo izbor. Ukoliko bi se svi oni dogovorili, izašli i rekli šta je cilj (plan od 15-20 tačaka, novi izbori za godinu dana), mislim da bi bilo drugačije. Ako bi Radule i Boško rekli Kuruzu i Elfu - glasajte za Prangiju da smenimo psihopatau i napravimo uslove za fer izbore dogodine. Do tada neće biti nikakvih razgovora i dogovora o Kosovu, EU ili KK Crvena Zvezda, mislim da biste svi glasali za tog jednog kandidata. Posebno zato što bi u fer uslovima (mediji, skupština, bez ucena i krađa...) i Radule i Dveri uzeli značajno više nego prošle godine, i imali realnu snagu da nešto menjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je šuntavi Šutanovac počeo da mi ide na živce, joooj. More oduvek je bio antipatični gmaz.

 

Da hoće rulja da veže Šutanovca i Vučića za neku vrtešku u parku, u gaćama, Vučić da bude zguza, pa da lepo prođe Džeki, digne nogicu i zapiiiišškiiii čikeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da bi se priključili, kao i Tadić, Velja, Petrović (još gora ekipa) koji su sad podržali Vuka. U tom slučaju ne znam što se buniš. Tebi su onda psiho i SNS taman po meri

 

nisu oni nikom po meri, nego znamo gde vodi kad ljudi iz ds-a dodju na vlast, opet u istu pricu.

 

ne razumem zasto ljudi misle da neko ima dozivotno pravo da se bavi politikom? na primer sutanovac.. bio na vlasti u stranci koja je pravila sranja, lista afera beskonacna, znamo da ucestvovao u uspostavljanju sistema na kom sns sad jase, i ok niko ne trazi da ga besimo - ali u cemu je problem lepo se povuci iz politike? kao na primre labus, bio video otisao.. ali ne, ovaj mora jos neki pasnjak da nabaci...

 

sutra cete, kad shule, balsa, cicak i ekipa budu uzjahali na vlast isto tako da amnestirate i sns kadar u opoziciji, vucica i tu ekipu i da kazete "niko vam ne valja".

 

dosta je bilo :haha: tolerisanja i prastanja lopovluka.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da svako ima pravo da se bavi politikom. Ako ti se ne sviđa, nemoj glasati za njega. I Vučić je 2012. imao legitimet, nisam je kriv što je 30% ljudi glasalo za njega. Ali verovali su mu. Kao što neki i dalje veruju Šuletu.

 

I niko ne kaže da će oni ponovo doći na vlast. Poenta je da se napravi dogovor kako bi se stvorili uslovi da se izabere legitimna vlast. Npr. Radule, između ostalog, u njegovih 20 tačaka predlaže zakon o poreklu imovine (o kome psiho i Šule pričaju već 20 godina). Govori takođe i o nezavisnim institucijama, kao i Janković. Spojiš ta 2 i eto Malog ili Petrovića u apsani, umesto ovde gde su sad. Naravno, većina njih se do sada dobro oprala, pa ni ti i Kuruz ne biste mogli da ih pošaljete tamo gde im je mesto da ste na vlasti.

 

U tom slučaju bi najmanje bitno bilo ko je predsednik, i ko će biti u toj privremenoj Vladi. Posebno ako znamo da će tu biti oni koji smatraju DS osnivačem parazitskog sistema, te im svakako neće dozvoliti da bilo šta slično urade ako bi pokušali. E to je trebalo uraditi i reći ljudima šta se i zbog čega radi.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da svako ima pravo da se bavi politikom. Ako ti se ne sviđa, nemoj glasati za njega.

 

naravno da svako ima pravo da se bavi politikom. cak i da se baba jula vrati iz moskve i aktivira JUL, ima pravo - samo kazem da se stalno vrte isti ljudi kao dinastija koja ima ekskluzivno pravo na politiku.. sto je neko rekao, da se random izabere 300 ljudi iz srbije da vodi drzavu, bolje bi uradili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...