Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

I onda kad vidiš, posle prošlogodišnjeg fijaska, da svi hrle na izbore pod Vučićevim pravilima, kakav ishod možeš da očekuješ? :)

Ali i ljudi su krivi, ne kažem...nije samo opozicija. Apstinenti, i ovi što iz straha glasaju, jer tripuju da se sve snima.

 

 

A ako ćemo trezne glave da razmislimo, ne bi li bojkot bio mnogo jači udarac na Vučića, nego to što su ga potvrdili na izborima?

Bojkot može biti strateški dobro rešenje, jer ti onda faktički sve apstinente možeš da prisvojiš kao svoje birače.

Neka bi Vučić i našao nekog Šešelja, Čedu, ili Čanka kao protivkandidata, ako bi svi ostali bojkotovali (DS, DSS, Dveri, DJB, PSJ...),bila bi to prilično zajebana situacija za Vučića.

I to ne samo bojkot radi bojkota. Lepo kažeš, sve nacionalne TV i novine, da imaju ravnoprava tretma stranaka, i odmah idemo u bojkot ako krene da se krši to.

Onda bi i oni protesti što bejahu posle izbora, imali potpunog smisla, a ne da daš legitimitet Vučiću, pa posle kukaš.

 

Nemaju bre pojma, kažem ti... ili neće... svejedno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dark_elf

dobro i?

 

ja nisam lider opozicije, da imam stanova kao vrhuška NDMBGD možda bih i ja se zajebavao sa svojom organizacijom, pa bi onda mogao nešto da mi kažeš,

ovakav kakav sam mogu samo lično da bojkotujem izbore, a od toga nema nikakve vajde.

kao što neće biti vajde od tvoje apstinencije na sledećim izborima.

 

glasaću uvek. odrao sam jezik da odvučem 4-5 ljudi na glasačko mesto, prvi put u životu govorio im za koga da glasaju. jebiga sada...

 

i dalje smatram da u nemogućim uslovima mora da se ostvari značajniji rezultat od ovoga, da se formira jasna opozicija i lideri koj imogu da na ulice izvedu 100k ljudi, bez toga nikakvi bojkoti nemaju smisla.

da su ovi svi skupa zapretili bojkotom vučić bi ih odjebao, svaka drugačija pretpostavka je šuplja, ne bi pokazao taj nivo slabosti a i nema zašto to da učini. posle odbijanja razgovora idu protesti i štrajkovi, koje opozicija ne može da izvede i tu je kraj te priče.

 

jako je to naivno sve.

 

 

 

Plašim se da je DJB pukao za sva vremena definitivno. Boško će preživeti ovo, ali on mi i nije bitan.

 

Žao mi i DS, kao institucije, ali mi drago što je Tadić dobio ovakvu šamarčinu i Šule pride.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovakav kakav sam mogu samo lično da bojkotujem izbore, a od toga nema nikakve vajde.

kao što neće biti vajde od tvoje apstinencije na sledećim izborima.

 

Ne ne, ne razumeš.

Individualni bojkot je najgore što može da se radi.

Ja krivim opozicij što nije napravila kolektivni bojkot, ne krivim ljude što su izašli da glasaju, taman posla.

 

I ja uvek glasam, i glasaču, ali se nadam da če opozicija konačno jednom uvideti da pod ovim uslovima nikada neče dobiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo kazem da se poserem apstinentima u sve zivo. Inace, nikad veca pretnja nije bila, znaci svi sigurni glasovi su morali da izadju, bukvalno.

 

Opozicija nije izvela apstinente, ali vise je to sto sh oni debili koji kukaju a nista nece da urade da to promene.

 

Mislim da DJB i Dveri treba da odrade korenite promene i da vide sta su uradili sa kampanjom

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije mogla sa šuletom, tadićem i đilasom da se pravi bilo kakva kolona.

jasno je da su to istrošeni političari.

 

ovi izbori su bili poslednja šansa za jankelu, jeremića, radula da se nametnu kao nekakvi faktori.

sada i oni redom deluju potrošeno.

 

posle prošlogodišnjih predsedničkih mi nije bilo deprimirajuća činjenica da je psiho dobio u prvom krugu, koliko to da je janković ostao kao neki lider.

sada kada đilas najavljuje početak borbe, situacija mi deluje pet puta govnjivije.

 

znaju svi šta je potrebno - jaka građanska i nacionalna kolona, uz možda neku tvrđu opciju oko cenzusa.

ali kako to postići...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Đilas nije istrošen političar, što je dokazao na ovim izborima

nema ga u vlasti 4 godine, a onda se pojavi na izborima i oduva ostatak opozicije koja sebe voli da zove civilizovanom i građanskom, što je oduvek bilo smešno, a posle ovih izbora je i tragikomično

 

on je uzeo glasove I DJB i NDM BGD, pa i DS i LDP glasove

 

DJB su gubitnici zato što nisu ušli u gradsku skupštinu, ali i njima i Dverima ostaje rad u parlamentu u kojem su praktično jedina ozbiljna opozicija i imaju vreme da razmisle dokle će da se zamlaćuju glupostima poput pisanja poruka na listićima i nazivima tipa "Dveriliks" (uzgred, tu ništa veliko nije objavljeno, čitao sam te papire prošle ili pretprošle godine)

o velikim stvarima da i ne govorim, sreća što ih vlast nije videla kao bilo kakvu pretnju, pa se niko nije ni bavio njihovim planom o naplati poreza

Dveri svakako nisu stranka koja očekuje mnogo glasova u Beogradu, tako da ovo njih i neće mnogo da pogodi, a DJB zaista moraju da se zapitaju

 

NDM BGD su dobili vetar u leđa, videćemo da li će uspeti da istraju u naredne četiri godine, a ja nisam uveren u to

 

Šapić takođe ne može da bude mnogo zadovoljan, pošto je jasno da van Novog Beograda nema nikakvu podršku

 

e da

 

 

Tan2018-3-4_223621693_0.jpg

 

mortal_kombat_9_wallpaper_by_sledziks-d3gh4r1.jpg

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da

 

DJB nisu tek tako pozivali u koaliciju NDM BGD i Belog (pre raspada tog društva) i sad se vidi da su bili u pravu, ali omladinci više vole da gledaju skupštinu grada preko Studija B

da, to bi bila cenzus koalicija, a sad bi svi ti ljudi bili u gradskoj vlasti

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...