Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Oni godinama laziraju broj stanovnika, bojkotovali su popise. Samo za tri godine 200000 ih je napustilo Kosovo koristeci nase pasose.

Pametnome dosta.

A broj Srba se povecava, pogotovo u juznim delovi Kosova.

Cak i Malagurski (voleli ga ili ne) ima dobar video uradjen o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni godinama laziraju broj stanovnika, bojkotovali su popise. Samo za tri godine 200000 ih je napustilo Kosovo koristeci nase pasose.

Pametnome dosta.

A broj Srba se povecava, pogotovo u juznim delovi Kosova.

Cak i Malagurski (voleli ga ili ne) ima dobar video uradjen o tome.

 

Sve je to u redu, ali nisi mi odgovorio na pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece ispariti svakako, ali kompletna geopolitika ce se izmeniti, kao sto se uvek menjala, i mi treba samo da cekamo i da ne potpisujemo nista sa Siptarima.

 

A vUCKo juri potpisivanje zarad ostanka na vlasti, iako su i njemu dani odbrojani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece ispariti svakako, ali kompletna geopolitika ce se izmeniti, kao sto se uvek menjala, i mi treba samo da cekamo i da ne potpisujemo nista sa Siptarima

 

OK, pošto se praviš lud :haha: moraću da budem konkretniji.

 

Postoje dve opcije da Šiptari nestanu sa Kosova. Jedna je da budu iseljeni, a druga je da budu pobijeni.

 

Zanima me konkretno koja od ovih opcija misliš da je realna u budućnosti. U bilo kom geopolitičkom kontekstu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, objasnio je Trlaja.

 

Meni ionako prijatelji koji su izbegli sa Kosova pricaju da kad odu dole cuju da Sipci kukaju, barem ovi matori pamte da je bilo bolje. Medjutim mora da se cuti, ipak OVK ima cvrstu ruku, klanovi drze sve. I Veselinovic i Zelja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uopšte ne govori lik to. Geopolitički znači da ne budu toliko jaki da išta prigovore ili pruže otpor državi Srbiji

 

Drugim rečima, ideja je da se teritorija Kosova reintegriše u sastav Srbije sa sve Šiptarima koji žive dole?

 

Iskreno se nadam da se to nikada neće desiti i glasaću protiv svakoga ko takvo rešenje predloži.

 

Ne želim da postanemo taoci Šiptara u sopstvenoj državi kao što su to Makedonci u Makedoniji ili Bugari u Bugarskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino moguće rešenje

dodatno utvrditi ko je bio tu pre 1999. godine, a ko nije, ispitati zemljišne knjige, tj. katastar, utvrditi šta je čije

bespravno useljene proterati odakle su došli

kakvi taoci, potpuno besmislena retorika

takav sled događaja bi podrazumevao da imamo podršku stranih sila, a u tom slučaju oni ne bi mogli da izvode nikakve besne gliste

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...