Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=08&dd=03&nav_id=1713891

 

"Kompanija "3lateral", naime, postala je deo kompanije "Epic games" a najbolja potvrda koliko je ta transakcija bila velika dolazi od najviših predstavnika države koji su njenog osnivača javno hvalili jer je nakon prodaje u Srbiji platio porez veći od 15 miliona evra".
---------------
Zašto stalno imam utisak da je 3lateral požurio da se proda, jer je neko iz vrhuške, požurio da im zavuče ruke u džepove, i preuzme firmu?
Možda grešim, ali prodati firmu tako brzo, a tek su počeli da pokazuju svoj potencijal (i vredeli bi još mnogo više za par godina), mi je oduvek bilo sumnjivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tebra, prodali su se Epic-u, jednoj od najjačih kompanija u gaming industriji.

teško da može mnogo bolje od toga. imam drugara koji radi tamo, sranje mu je atmosfera jer je postalo corporate shit, ali ne postoje nikakve teorije zavere. likovi u vrhu su obezbedili sebe i svojih 3,4 narednih generacija prodajom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam i ja likove iz vrhuške,  mada ih odavno nisam video. 

Ma to je moja teorija (koja uopšte ne mora da bude tačna). Ali negde, pošto sam čuo da SNS stoka,  želi da gurne svoje prljave ruke u sve što je profitabilno, ne bi me čudilo da su ovi brže bolje prodali, pre nego što im stigne "ponuda, koju ne mogu da odbiju". 
Oni su radili možda najbolji motion capture u ovom delu Evrope (izuzev možda Digic Pictures iz Mađarske), i vremenom bi samo rasli. 

-------------------------------------------

In other news:

 

Sve što Šarović kaže - slažem se.

Da su pametni, pa sa onim Todorovićem osnuju neku stranku, i sa još ponekim (izvornim) radikalima, i SRS sa cirkuzantom Šešeljem, ne bi imao ni tih 2%. 
Cenim i da bi pokojni Krasić, da je sada živ, isto napustio. 
Naravno, na njihovom mestu, ja bih u širokom luku zaobišao đenerala Delića, koji je uvek u fazonu "oću kakim, neću kakim", i generalno je jako loš političar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 hours ago, Dark_Elf said:

Ma to je moja teorija (koja uopšte ne mora da bude tačna). Ali negde, pošto sam čuo da SNS stoka,  želi da gurne svoje prljave ruke u sve što je profitabilno, ne bi me čudilo da su ovi brže bolje prodali, pre nego što im stigne "ponuda, koju ne mogu da odbiju". 

ma mufloni su snsovci, nisu primetili dobru priču, stigao epic da uleti na vreme.

s druge strane, upleli su fino ovog bivola direktora nordeusa u politiku... tu sigurno postoji neka kombinacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

11 hours ago, Srbin Hamza said:

nije ni ubio poglavnika, usro se kad je pucao, taman simbolični Srbin

 

spacer.png

 

Em Blagoje, em Crnogorac...

Jednoga sunčanoga dana osvanut će tabla - Sisačka. A Vesića čeka selidba u Sisak.

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, Dark_Elf said:

Uvek su mi delovali snobovski... drugosrbijanština... zapadnjačke vrednost... stoni tenis i teretana na poslu... 

I ja više volim tradicionalne srpske korporativne vrednosti poput neplaćenog prekovremenog, isplate na ruke, nasilnih šefova i rada u neklimatizovanim prostorijama, ali šta ćeš, neko mora da radi i u Nordeusu.

Inače je interesantno videti da li će se na tržištu Srbije desiti crunch tih programerskih plata u nekom trenutku. Primećujem da se sve više klinaca školuje u tom smeru, a nisam siguran do kad će strane firme nastaviti da besomučno dolaze u Srbiju i stvaraju nova radna mesta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...