Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Roki 2 je iz 1978. ili tako nešto, sindikati su odavno zbrisani s lica zemlje, pa Tačerka ih je bukvalno policijom počistila, a u Srbiji sindikati su samo fikusi. U Americi ako je išta ostalo to je jad i beda. Sindikati imaju smisla kada postoje velike fabrike, ali otkad su isfolirali da su bitna mala i srednja preduzeća sindikata nema nigde, verovatno se još drže u nekim delovima SAD gde ima industrije i to je to. Ono malo što je ostalo napunili su mafijašima, kao u onom poslednjem Skorcezeovom filmu.

Sindikati iz SFRJ su pojam za ovu sramotu danas.

Roki je pritom desničarski film koji potura priče da sindikati i levica ometaju ekonomski rast, sad se vidi da su ljudi popušili lažnu priču, kao uostalom i onu priču da je neki Roki Balboa pobedio Ivana Draga, koja smejurija, samleo bi ga Sovjet.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 hours ago, Srbin Hamza said:

Roki 2 je iz 1978. ili tako nešto, sindikati su odavno zbrisani s lica zemlje, pa Tačerka ih je bukvalno policijom počistila, a u Srbiji sindikati su samo fikusi. U Americi ako je išta ostalo to je jad i beda. Sindikati imaju smisla kada postoje velike fabrike, ali otkad su isfolirali da su bitna mala i srednja preduzeća sindikata nema nigde, verovatno se još drže u nekim delovima SAD gde ima industrije i to je to. Ono malo što je ostalo napunili su mafijašima, kao u onom poslednjem Skorcezeovom filmu.

Sindikati iz SFRJ su pojam za ovu sramotu danas.

Roki je pritom desničarski film koji potura priče da sindikati i levica ometaju ekonomski rast, sad se vidi da su ljudi popušili lažnu priču, kao uostalom i onu priču da je neki Roki Balboa pobedio Ivana Draga, koja smejurija, samleo bi ga Sovjet.

 

Jel su tebi dometi samoupravnog socijalizma realni?

Sindikat EPS-a i Kolubare je sinonim za kriminal 

Kakav kurcevi sindikat, gde bre to ima 

Slusao sam danas dok sam vezbao Miltona Fridmana i njegova zapazanja u vezi sa SFRJ ekonomijom

https://digitalcollections.hoover.org/objects/52216/report-on-span-classqueryhlyugoslaviaspan-and-italy?ctx=877fe4e0-ed9d-4715-aa40-61162e2d36a0&idx=4&fbclid=IwAR0hXPMRBpvUOiHi19sibND7Ivx_tiqsTAwqnbbY_jtYl5G-TYp-ex7qvyk

 

EPS u kom ja radim i u kom imam jednu od manjih plata btw vecu verovatno 3 puta od pravog realnog proseka kod nas

boluje od kancera zvanog socijalizam jos uvek

Kako se to ogleda u praksi>

Nas 10 se zaposli na ugovor na odredjeno

od tih 10 ja radim kao konj

3 vise statiraju nego sto rade 

6 ne mrdaju kurcem

posto radimo kao ``ekipa`` 

za posao koji odradimo nas 4 - citaj ja najvise 

budu zasluzni svi

i svih 10 dobijemo ugovore za stalno

To je posledica takvog nacina upraljanja firmom koja pravi milijarde gubitaka

Neradnici -vecina se slepaju na ledjima radnika -manjine

 

Da je Eps privatna firma, druga bi se pesma pevala

Doduse ja svaki mesec imam nagradu 10% sto mi malo ublazi tugu i bol 

Elem neka pusi kurac socijalizam i komunizam i sve proizvedeno iz njih

#trump2020

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima funkcionalnih sindikata tamo gde ima manje alavosti (tj. gde je jak standard) i korupcije. Kad je ljudima korisnije da se organizuju za opštu korist nego da maznu sendvič za sebe, onda može...

Ne mora komunizam ali ne bih se bunio kad bi se radilo na ograničavanju manipulacije tržišta od strane whale-ova, što je moguće ali s milimetarskinm napretkom u narednih bar 100god.

Na kraju krajeva i korporacija kao pojava je slična sindikatu ali sa pozicije moći jebiga 😄

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eps nije socijalizam. Ne kontam šta ljudima nije jasno, državna preduzeća postoje svuda, to ne znači da je Francuska socijalistička ako joj je elektroprivreda državna. Eno u Nemačkoj su privatizovali vodovod pa bi sad da ga opet vrate u državne ruke.

To što Bogdane opisuješ je sistem paša i subaša a ne socijalizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije on rekao da je ovo socijalizam, nego da su to danas isprdci yugo komunističkog parazitskog sistema. E sad što to baš i nije bio pravi komunizam, boze moj

Ah ti nedostaci ljudske komunikacije...

Čudi me da bar u Bogdanovoj firmi ne postoji neki nadzornik koji ima oči da vidi koliko radi, ustv vrv postoji nego je i on plaćen da ne gleda :haha:

52 minutes ago, Srbin Hamza said:

u

Nez stae ovo, drkalje yuma na mobilnom, nece brise citate

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Srbin Hamza said:

Eps nije socijalizam. Ne kontam šta ljudima nije jasno, državna preduzeća postoje svuda, to ne znači da je Francuska socijalistička ako joj je elektroprivreda državna. Eno u Nemačkoj su privatizovali vodovod pa bi sad da ga opet vrate u državne ruke.

To što Bogdane opisuješ je sistem paša i subaša a ne socijalizam.

to je sistem koji je nastao za vreme komunizma, razvijao se i sad dozivljava metastaze propasti

Dozvolices da malo bolje znam EPS od tebe buduci da radim u istom 10 god 

1 hour ago, Demon Seed said:

 

Čudi me da bar u Bogdanovoj firmi ne postoji neki nadzornik koji ima oči da vidi koliko radi, ustv vrv postoji nego je i on plaćen da ne gleda :haha:

 

Postoji, naravno i tolerise se to

jer se racuna jbg svi moraju da ``rade`` tj da budu zaposleni 

to je sustina tog idiotskog upravljanja firmom

imas zestok broj viskova koji zbog socijalnog mira drzis da mlate praznu slamu

a to sto nista ne doprinose to nema veze

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

27 minutes ago, bo88gdan said:

to je sistem koji je nastao za vreme komunizma, razvijao se i sad dozivljava metastaze propasti

Dozvolices da malo bolje znam EPS od tebe buduci da radim u istom 10 god 

Bogdane, mislim osnovna logika bi bila da takav EPS ne postoji u Iranu, Kazahstanu, Iraku, Bangladešu, Mongoliji.... gde NIJE bilo socijalizma.

Jer ne znam kakav argument pokušavaš da izvučeš kad osnovnu logiku mora da prođe: ako je uzrok socijalizam ne bi imali takve korumpirane firme na Bliskom istoku. Svuda gde postoje takve firme morao bi prethodno biti socijalizam. A socijalizam je bio i u Češkoj i u istočnoj Nemačkoj i u Kini (gde lete glave za korupciju).

Prosto, ovo je pitanje šta je uzrok a šta posledica. Komunisti su se u Jugoslaviji pojavili usred divljeg kapitalizma i fašističkog rata, sa sve petstogodišnjom pozadinom turske vladavine. I odjednom su komunisti krivi za eps a ne 500 godina otomanskog orijentalnog paša-subaša sistema, koji ne možeš da raskomadaš i očistiš za 45 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

1 hour ago, Srbin Hamza said:

Jer ne znam kakav argument pokušavaš da izvučeš kad osnovnu logiku mora da prođe: ako je uzrok socijalizam ne bi imali takve korumpirane firme na Bliskom istoku. Svuda gde postoje takve firme morao bi prethodno biti socijalizam. A socijalizam je bio i u Češkoj i u istočnoj Nemačkoj i u Kini (gde lete glave za korupciju).

Još jedna tvoja demonstracija zašto logika kao disciplina ne valja, kao onomad sa onim silogizmima istorijskim, je l'?

To nije osnovna logika, nego potpuno nepoimanje logike sa tvoje strane.

Ako je kod nas današnja situacija proizvod jugoslovenskog komunističkog režima (i njegove kulture u kojoj je partijska knjižica bitnija od radne knjižice, kao i danas), to znači da na svim drugim mestima gde postoji krađa, nepotizam, korupcija, mora da bude ista etimologija? Niko nije rekao da je socijalizam, JEDINI uzrok za lošu socioekonomsku situaciju svuda u svetu, jer nije, to si u pravu, čestitam, al' zajebi raspravljaš sa slamenim čovekom i podmećeš nešto što nije rečeno, probaj malo da razumeš šta piše. Jebeš diskusiju ako nam za srpski jezik treba prevodilac.

😄

To da se na državnim poslovima drže ljudi koji ne ispunjavaju kvotu urađenog već do sad i vrapci znaju, to je toliko očigledno i to je već tradicionalna fora o srpskom džabalebaroškom mentalitetu. Jebena serija na TV Vojvodini sa ona tri polusmarača se zove Državni Posao, za slučaj da nisi skontao, zbog ovog gore objašnjenog se tako zove.

Pravi socijalizam se primenjuje tako što otpustiš džabalebaroša zbog povrede radne discipline pa ga onda ispoštuješ do minimuma socijalnom pomoći od koje može da preživi, a sad što je u nakaradnoj Srbiji socijalna pomoć poistovećena sa time da održiš nesposobnog i bahatog kretena na radnom mestu jer je siguran glas ili greota da mu ostaviš decu bez leba, e to je taj "socijalni mir" o kome Bogdan priča.

 

Ne moraš svoj ljubljeni idealizovani Socijalizam da braniš sada, ovde se ne radi o tom prelepom manekenu političke teorije nego o njegovoj karikaturi.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta je nejasno, znate onu priču da su Turci uveli neka komunalna preduzeća za čišćenje ulica i Srbi su u inat smeće bacali preko svoje ograde na put? Pa eto, oni bacaju smeće na put do dana današnjega, ne možeš ih opametiti jer izvan njihovog tora ih se ne tiče. Nekog Nemca bi bilo sramota da se skuplja smeće ispred njegove zgrade, sam bi pokupio i podšišao travu, ovde još namerno zasade korov.

nema tu nikakve idealizacije, socijalizam nije odgovoran za eps, pa ljudi čitajte Slobodana Jovanovića i njegove opise šta su srpske partije radile krajem 19. i početkom 20. veka, apsolutno isto što sada rade Tadić i Vučić. Razni Kapetani Miše, Vučići Perišići, međudinastičko ubijanje, Timočke i druge seljačke bune, opšte krađe i otimačine...

jednom mi neki debil dokazivao kako je knez Miloš bio human jer je doneo zakon da ako neka porodice izgubi kuću i imanje, da im moraju ostaviti jednu sobu u toj kući da imaju krov nad glavom. Nači ne pita se kako uopšte neko izgubi kuću, koji bankari i zelenaši su ga ojadili, kakav reket je plaćao, ko je bio opštinska vlast, šta se radilo protiv te porodice, ne braćala nego eo ti soba, ljubi me u ruku kaki sam milosrdan

Dok oslobodiš mozak takvim debilima lakše napraviti gulag kunemse

premalo smo pobili četerespete

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...