Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Upravu ja Bata bio kad je rekao da je srpski slobodarski duh zapravo penis na biciklu i da su povremeni slučajevi bune protivu tada aktuelnih svetskih poredaka, sile i nepravde, zapravo anomalija naše kulture. Mi smo rođeni da budemo sluge svakome ko ovde želi da vlada. I da budemo ponosni na to

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Dead Man Drinking said:

povremeni slučajevi bune protivu tada aktuelnih svetskih poredaka, sile i nepravde, zapravo anomalija naše kulture

zapravo ni to

eo slušam jednu audioknjigu, Kenneth Harl istoriju Otomanskog carstva, nije nešto detaljna ali glavne stvari pokazuje

npr jedna zanimljivost koju nisam imao pojma

nakon poraza 1389. naredna bitka nekoliko godina kasnije je kad se Ugari useru od Turaka i krenu na njih na Nikopolju dok još nisu bili spremni za dalja osvajanja. I u toj bici Srbi na Turskoj strani a na Ugarskoj Hrvati i Srbi pobedili, ja izneverovo. 

 

A 1792. godine rat Rusa i Turaka, Rusi dobili rat, uzeli Krim i Tatare i tako te teritorije i nametnuli mir u svoju korist koja im daje kontrolu nad pravoslavcima u Turskoj. Turska je zapravo tu spala sa nivoa velike imperije i počeo je njen pad. Onda Napoleon udari na Turke, iako su do tada Francuska i Turska bile u prijateljskim odnosima vekovima. I na kraju upadnu i Britanci.

1807. godine Britanci i Francuzi kidišu na Carigrad sa zapada a Rusi sa istoka. U isto vreme Napoleon ratuje u Egiptu i tu je na tursoj strani Šiptar Muhamed Ali, bukvalno beg iz Albanije, koji izbacuje Francuze ali se i odvaja od Turaka i osniva nezavisni šiptarski Egipat i dinastiju Ali.

Znači čak ni Karađorđe nije neka anomalija, nije se on digao na nadmoćnijeg neprijatelja nego se Turska već raspadala. Kažu da su Francuzi direkt finansirali Karađorđa, a i Rusi mu davali podršku. Još nisam čuo da li su i Englezi, ali svakako je Šiptar Ali skrenuo dobar dio turse vojske na front u Egiptu. Tako da čim su Turci malo odahnuli pomeli su Karađorđa laganica i Miloš im donio srbsku glavu u salveti, kako i dolikuje.

Srbi naravno samo čitaju Njegoša koji njesra nešto o ratničkim srbskim dušama, al očigledno je već fasovo sifilis pa bulaznio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očekivan govor. Ipak su Hrvati Srbi. A ako general koji prati Tešu Tešanovića nije najveći stručnjak za istoriju, ne znam ko onda može biti :haha:

1 hour ago, kuruz said:

pa da, zato ogroman deo našeg naroda želi da uđemo u EU

Zapravo prema poslednjim anketama, manje od pola građana želi u EU. A prema popularnosti političkih partija, reklo bi se da 90% ne želi u EU ;)

@Bata
Ako ništa drugo, ljudi koji su se bunili od 1804. do 1945. su bar imali neke ideje o slobodi i boljem društvu i državi. A sad, to što smo čekali da neko drugi malo satre Turke, Austrijance, Nemce... to je samo dobra taktika

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamislite tu muku da ste rodjeni u okviru vestacki fabrikovane nacije 

i da sad iz petnih zila morate da dokazujete da niste Srbi vec nesto drugo

koliko bolesno i za zaljenje 

da bosnjaci, makedonci i crnogorci (namerno malim) u vas gledam 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamislite tu muku da učite iz YT klipova Jovana Deretića, čekate u redovima da biste zakučili knjigu Šešelja i onda dolazite da pričate s normalnim ljudima o bilo čemu.

Koliko bolesno i za žaljenje.

Da, vesela SRBADIJO (namjerno velikim slovima) u vas gledam.

btw

spacer.png

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 hours ago, Dead Man Drinking said:

Šta tu ima da se dokazuje. Treba samo da kažeš na popisu šta si

I da revidiraš istoriju da bi ti bilo lakše. :haha:

Nacije su nastajale tim račvanjima kroz istoriju, imaju pravo da nastanu i u 21. veku, šta da radimo. Na kraju krajeva, prirodno je nakon razdvajanja iz državne zajednice da novonastala država dobije svoj nacionalni identitet da bi mogla podnijet to što su uvezeni Šiptari da doteraju do 51% glasova za nezavisnost.

Ali ovo "Serbi (đe se sve nalaze, nema ih u Crnoj Gori)" je malo bolesno. :haha:

Ti si bolestan čovek, ITF, ako misliš da je to da su Crnogorci Srbi Deretić i Šešelj istorija (a u stvari ni ne misliš nego spinuješ i lažeš sam sebe kao što to radi pola tvoje novonastale nacije).

Majka mi je Crnogorka i zadnjih 30god idem u tu Crnu Goru i slušam u Crnoj Gori od Crnogoraca (i drugih sem te moje vaskolike familije) kako su Crnogorci Srbi, da bih danas gledao kako degenerici kače neke revizije i spinove, kao da neko vama Crnogorcima spori da ste postojali... Postojali ste kao Srbi Crnogorci, ne brukajte se izmišljanjem kako nikad sa Srbima veze niste imali, do pre 15god vam se predmet u školi zvao srpski, pa maternji, pa se sad zove crnogorski, alo 😄

Hoću da kažem, ne morate se prat od Srba da biste izmislili nacionalni identitet, bolje prihvatite istoriju i izmislite u tom kontekstu svoj crnogorski nacionalni identitet, u suprotnom ste karikatura nacije.

Sreća pa mi đed nije živ da gleda ove nebuloze.

Za žaljenje, al' nek vam je sa srećom.

Pod Lovćenom Njegoš spava, najmudrija srpska glava...

 

Edited by Demon Seed
  • Like 1
  • Upvote 7
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 hours ago, In The Flesh said:

Zamislite tu muku da učite iz YT klipova Jovana Deretića, čekate u redovima da biste zakučili knjigu Šešelja i onda dolazite da pričate s normalnim ljudima o bilo čemu.

Koliko bolesno i za žaljenje.

Da, vesela SRBADIJO (namjerno velikim slovima) u vas gledam.

btw

spacer.png

 

 

ali tu piše da Crnogorci "nikad nisu pokoreni bili" a pokorili su ih Srbi, i to nekoliko puta

što je posebna bruka i sramota, stvarno

Šiptare niko nikad umirio i pokorio nije. Mi smo vladali i Egiptom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijesmo od Turaka, za razliku od srbadije, sto posta narodom 1830, ako je vjerovat' vazalu Obrenoviću.

Nego evo, 30 godina slušanja đedova i komšija iz vjerovatno Berana, poništava istorijski izvor matice SRPSKE (lol).

Sreća pa je đed nije živ da ne čita yum 😂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni smešno što mi hrvate zovemo pokatoličenim srbima, a oni nas popravoslavljenim (i delom poturčenim) hrvatima. 

I onda je neko došao i rekao: "pušte kurac i jedni i drugi - od sutra se zovete Jugoslavija". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

29 minutes ago, In The Flesh said:

Nijesmo od Turaka

a to ti đed reko? :)

pa ta tri sela oko Cetinja što niko nije hteo, a 99% CG je bilo pokoreno

što bi se reklo, verovatno su Šiptari podigli Sahat kulu u Podgorici

ako pitaš Starog Liberala, lik govori da su Cetinje palili jedno 5-6 puta razni napadači, i sa zapada i sa istoka, tako da i za Cetinje proveri ;)

Edited by Srbin Hamza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turke boleo kurac da se pentraju po brdima da jure neka divlja plemena koje sa sad prže da su nepokoran narod

kad se malo pobune, eto Omer-paše Latasa da ih našamara i nauči pameti

Edited by kuruz
  • Like 1
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...