Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ne sećam se da se Radule zalagao za privatizaciju školstva?

SNS nema ideologiju, ima samo želju da otme novac. Nisu ništa od navedenog primenili. Ni u originalu ni izokrenuto. Sve su unakazali još gore nego što je bilo.

Problemi kapitalizma se ne mogu rešavati na individualnom nivou, ali mogu se rešiti kroz postojeći sistem (ne u SRB). Problem je što mnogo protivnici trenutnog kapitalističkog društva (i levičari i desničari) ne vide dalje od svog nosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Dead Man Drinking said:

Sve su unakazali još gore nego što je bilo.

Nisu. 
DS je u svemu bio gori. 
Jedina stvar u kojoj je DS bio bolji su mediji i javna kultura (nisi imao spodobe poput Vučićevića). 

Sećam se kad sam putovao u inozemstvo (što na jugu, što na zapadu, što na severu), dok su oni vladali, DS nije imao za toliko šlifa pa makar par kilometra posle granice da zamaskira rupe na putevima, da ljudi ne slome kola 10 metara posle granice... ne... nisu čak ni to uradili da makat zamažu oči... da makar ko god dođe, prođe par kilematara i da ga mrzi da se vraća, kad vidi puteve... 
Birokratija za vreme DS-a je bila pravi užas - prava ona komunistička činovnička sa Micama ubicama za šalterima... treba ti milion godina da izvadiš pasoš.. sad je stanje kudikamo bolje... 
Spoljna politika još gori užas - Maneken se šetao, ovi iz EU su govorili prazne parole, on je govorio prazne parole... ništa... NULA 
Vojska? Hah... našu vojsku je tada mogao da porazi svaki lovački klub iz inostranstva... sada nije baš tako katastrofalna situacija, iako je daleko od idealne... 

Sve u svemu, psihop nešto malo radi, a pošto je psiho, i voli kontrolu, onda tera i druge da nešto malo rade. 
Kradu i ovi šakom i kapom, ali nešto i kao malo rade. 

Evo pre mesec dana ovde u Sremskoj Kamenici CEO elektro sistem zamenili. Sve bandere skinuli, stavili nove (te stare bandere su još od SFRJ tu stajale), i kad odem u NS, na svakom čošku se nešto radi (i naravno, kradu se pare od provizija (ali se nešto raducka). 
Dok je DS vladao, bukvalno nikada ništa nisam video da se radi, osim što su iznova i iznova prefarbbavali pešače prelaze.. to sam samo video... 

 

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Dark_Elf said:

  

Vojska? Hah... našu vojsku je tada mogao da porazi svaki lovački klub iz inostranstva... sada nije baš tako katastrofalna situacija, iako je daleko od idealne... 

Sve u svemu, psihop nešto malo radi, a pošto je psiho, i voli kontrolu, onda tera i druge da nešto malo rade. 
Kradu i ovi šakom i kapom, ali nešto i kao malo rade. 
 :haha::haha::haha: Iz tebe progovara duh slobodana miloševića

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar stvarno neko može reći da sad ima manje keša nego 2012. godine? Problem i nije u tome, već što za desetak godina je trebao da ima duplo više keša da je država radila svoj posao

ali sns melje institucije do besmisla, cenzuriše medije, kontroliše crkvu, inflacija cena, smaraju mnogo sve u svemu i smer u kojem idu je sve ružnije srbstvo

da sutra prosečna plata bude 1000 evra opet bi mi ogadili život, takvi su nekako

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zapravo možda i ima. Realan rast prosečne plate u poslednjih 10 godina je 50€, ako se uzme u obzir i inflacija/rast cena. Što znači da oni sa najmanjim platama i penzijama, danas mogu da kupe manje nego tada. Usotalom, pogledaj cene nekretnina (i kupovina i izdavanje) za početak.

@Elf
I ti si poverovao u gluposti njihove 😄

- "Vlast" koja pravi puteve je najveća prevara u politici. Ali marketing na stranu, mene ne zanima koliko je km autoputa od Subotice do NS-a napravljeno ako ja ne idem tim putem. Više mi znači put Inđija-Beška ili Šabac-Valjevo. Ako živim u Lajkovcu, ne zanima me pruga Bg-Niš, već to što nakon remonta deonice Valjevo-Lazarevac mogu da stignem za pola sata u Va ili za 10 minuta do Lazarevca. Prosečnom Beograđaninu 5x više znači "Đilasov" most, nego deonica autoputa od Niša do Dimitrovgrada. A i meni, pošto sam preko tog mosta išao gomilu puta, a od Niša ka Bugarskoj samo jedonom u poslednjih 10 godina.

Svaka deonica u Srbiji je ekonomski neisplativa. To ne znači da ne treba praviti puteve, ali znači da ne treba ulupavati više novca nego što je zaista potrebno. Zamisli da imaš 5000€ i treba da kupiš auto. I umesto da kupiš auto za taj novac, ili pozajmiš (kredit) još toliko i kupiš bolji auto, ti podigneš kredit od 50.000, staviš hipoteku na kuću i kupiš novog Mercedesa. I kada ne budeš imao 400€ za ratu, banka će ti uzeti kuću. Ali nema veze, bar si vozio novu mečku nekoliko godina. To su bukvalno naši infrastrukturni projekti.

- Ajde navedi mi samo jednu dobru stvar po pitanju spoljne politike u poslednjih 10 godina od koje su država, tj. građani imali koristi? Lik je odjebao EU i Rusiju, podržao Klintonove neposredno pre nego što je Hilari pukla od Trampa, i podržao Trampa neposredno pre nego što je ovaj pukao. I naravno, prodao nas Kinezima k'o kurvu, za nikakve pare. Druga najgora spoljna politika u novijoj a i starijoj istoriji Srbije, posle Slobe naravno.

- Stanje u vojsci je katastrofalno, nikada kao sada nisu ljudi bežali odatle, znam lično neke ljude koji su naputili vojsku u poslednjih 10 godina. Pa pre 2 meseca je vojnik poginuo na vežbi, tj. sajmu zbog njihove nesposobnosti. Bilo je uvek i biće toga, takav je posao. Ali nikada uzrok tome nije bio ovakav bol u predelu prepona za običnog vojnika.

- Uveli su dodatnu eko-taksu i dali subvencije i zemlju najvećim zagađivačima na planeti. Koje su izuzeli iz kontrola za zaštitu životne sredine. Psihopata je zamolio Ziđin da do nove godine smanji količinu štetnih materija koje ispuštaju u zemlju i reke, dok zakon izričito nalaže momentalnu zabranu rada dok se ne ispune zadate vrednosti.

- Smanjene su subvencije paorima. Što na svu ostalu muku i namete još više otežava njihov rad. Ali dobro, ko još živi od hrane.

Na kraju, prilikom ovakvog poređenja treba imati u vidu i sledeće:
- DS je bio 5 godina na vlasti (1g kao egal partner DSS-u i G17, 4g kao najveća partija u koaliciji), nikada nije imao preko 30% podrške i punu kontrolu nad ostatkom koalicije.
SNS ulazi u 10. godinu na vlasti, 2 su bili kao najveća partija u koalicji, 8 godina imaju apsolutnu vlast i kontrolu nad svima.
- 2008-2012 je period svetske krize, kad je ceo svet bio u buli. SNS je došao u pravo vreme, kada su investicije ponovo skočile, i tek posle 7 godina ih je uhvatila nova kriza. Koju smo dočekali u govnima.
- Teško je za jedan mandat napravti veliki pomak u svim aspektima. Pa se često dobre stvari koje jedna stranka započne i odradi veći deo posla, zavšre kada druga dođe na njihovo mesto. Pa se kite tuđim perjem. To je radio i DSS, i DS i SNS. Tako je i put Horgoš-Požega (jebeni miloš veliki) projekat koji su odradili Velja i Milutin.
- Neke dobre stvari dolaze globalno, i to što danas npr. imamo eUpravu (koja kurcu ne valja) a za vreme Tita nismo imali ni računare ni internet, ne znači da je neko danas sposobniji nego tada.

Tako da je realno da SNS uradi bar 2-3x više od DS-a da bi mogli da se smatraju jednakim štetočinama. Ako uzmemo u obzir da to nije slučaj, da DS nije potezao oružje na svoje protivnike (Ivanović, Jovanović, Stefanović...) i nije svesno žrtvovao ljude zarad marketinga i popularnosti (Helikopter, Obrenovac, korona...), ne vidim u kom univerzumu DS može biti gori od njih. Jesu to 50% isti ljudi, ali dok im je nadređeni bio blentavi Tadić, bili su samo lopovi. Sada kada im je nadređeni Psiho, postali su i ubice, narko dileri i najveći zagađivači zemlje.

Ko god kaže da su svi političari isti, isti je kao i oni. Ispravno je reći da su svi govna, ali nije isto kad ti se na prag posere kokoška ili slon. Zato je bitno praviti razliku. Ne kažem da bismo danas živeli mnogo bolje da SNS nije zajahao, ali bismo verovatno bili malo slobodniji. Ne kažem ni da bi danas trebalo glasati za DS, iako je većina štetočina prebegla odatle. Samo ne znam kako bilo koji glasač očekuje da će neko sprovesti lustraciju, ako sam ne može da se seti kolika je štetočina neko bio, i voljan je da mu ponovo pomogne da prigrabi vlast.

Bez slobode, vode, vazduha i čiste zemlje mi ne treba ni auto-put, ni iPhone ni Srbija na svetskom prvenstvu u fudbalu. SNS se u sve to posrao kao niko do sada. Ali većini su izgleda stvari iz ove druge grupe bitnije za život.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

17 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Pa zapravo možda i ima. Realan rast prosečne plate u poslednjih 10 godina je 50€, ako se uzme u obzir i inflacija/rast cena. Što znači da oni sa najmanjim platama i penzijama, danas mogu da kupe manje nego tada. Usotalom, pogledaj cene nekretnina (i kupovina i izdavanje) za početak.

generalizacije ti mnogo ne otkrivaju. Bilo je jedno istraživanje da su u Vranju za vreme Tadića imali plate 15.000, sad 35.000, beda i dalje a oni srećniji. Njima 35.000 uz neku baštu, ili još ako žive na selu i proizvode sopstvenu hranu, pa oni su u boljem položaju nego ja koji kupujem hranu

rekoh "mnogima" jeste bolje, ne svima. Zna se kome je gore: realno srednjoj klasi obrazovanih, koji su malo i previše dobro se držali kod Tadića, kada su manje obrazovani i siromašniji lošije prolazili. Vučić je prosto sićom podmirio niže slojeve (koji su većina) i jebucka srednje (koji su manjina), koji svako malo napuštaju zemlju, ali sve priče na stranu Vučić ne bi dobijao izbore da stvarno nanosi štetu svojim biračima

on im samo ne donosi dovoljnu korist a to je sasvim druga stvar, a njima i pored toga odgovara jer odrade neki poslić i pored rada na svom imanju likovi su u boljoj poziciji od mene

hajde neka bude da to pričam o ljudima koje znam, sopstvenim rođacima, likovi imaju bolje uslove života nego ja kad sve sabereš, samo što ja nikad ne bih živeo kao oni, to mi ne odgovara niti znam tako da živim, da sušim meso, pečem rakiju, gradim kuće po selu, imam svoj krompir i paradajz i maltene čitava plata da mi ide na luksuz. Ne kupujem ja nove frižidere, automobile, televizore nego oni, a rade u fabrici i na njivi

tako pola Srba živi, možemo mi pričati dajte nam švajcarsku urbanistiku, bole njih uvce. Daj lošnjikav asfalt do njihovog sela i dobijaš glas. Al zaboravljaš, takva sela su Vučiću ostavili prethodnici, čak i komunisti srbski. Ovo što Vučić radi trebalo je da se radi pre 50 godina. Sad deluje primitivno, zakasnelo, sumanuto u 21. veku. Alternativa je komunizam, a ti ga nećeš :)

31 minutes ago, Dead Man Drinking said:

DS je bio 5 godina na vlasti (1g kao egal partner DSS-u i G17, 4g kao najveća partija u koaliciji)

2000-2003, 2007-2012

+ precednik 2004-2012

Share this post


Link to post
Share on other sites

2001-2004 zapravo, ali nije ni bitno. Te 3 godine su daleko bolje od prethodne 3 godine, tokom kojih je SPS/SRS koalicija vladala (Vučić ministar). Pa bi onda na ovih 10 neoradikalskih godina trebalo dodati i 4 godine iz 90-ih, dok su jahali sa Slobom. Saberi, oduzmi, imali su duplo više vremena od DS-a. A Tadić realno od 2004-2007 nije imao nikakav uticaj na izvršnu i zakonodavnu vlast. Naravno, glupi Srbi nisu sposobni da ukapiraju da im od 30 godina višestranačja, SPS 26 godina kroji kapu. I većina njih danas više mrzi DS nego SPS. Za bolje i nismo.

Nisam ja protiv komunizma zbog ideologije, već zbog toga što je svaki pokušaj pravljenja komunističke države čabrirao i napravio više štete nego koristi. A ne vidim da neko nudi drugačiji put, i što je još bitnije, sistem koji će sprečiti da se opet desi isto.

Tih 15k vs 35k su 170€ vs 290€. Gde ti je kirija veća bar 50€, troškovi hrane bar 50€ i ostali troškovi još 50€. Pa ako si nasledio stan/živiš sa roditeljima, imaš 20€ mesečno više nego što si imao tada. Za 10 godina odličan pomak. Ako nemaš stan, onda jebiga.

Normalno je i da su plate veće, kada je dostupna radna snaga manja, jer je pola miliona radnika napustilo zemlju u poslednjih 10 godina. Ako je to rešenje, onda smo na odličnom putu, biće posla za sve uskoro, moraćemo da uvozimo radnike. U stvari, to je već sada slučaj, pošto radnici iz Rumunije, Bangladeša, Filipina, Kine... rade i za manje od 30k.

Sreća u nesreći je što polako nestajemo, pa će na otpadu koji sad pravimo, za 100 godina živeti Avganistanci i kineski zatovrenici, i niko se neće sećati ni Vučića ni Dačića ni Tadića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa rekoh skoro sve isto, ne kontam u čemu se ne slažeš. SNS je morao da ima veči ekonomski rast i veće rezultate za sve ove godine, a na kraju učinak mu je isti kao DS, spori rast, stagniranje, micanje, puzanje.

U teoriji autoritarni režimi dižu rast 10% godišnje, demokratski 3-4%. SNS autoritarizam s demokratskim rastom, Srbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Dead Man Drinking said:

- 2008-2012 je period svetske krize, kad je ceo svet bio u buli. SNS je došao u pravo vreme, kada su investicije ponovo skočile, i tek posle 7 godina ih je uhvatila nova kriza. Koju smo dočekali u govnima.

LOL - kad ovo čujem, uvek mi izmami gorak osmeh.
To su Dinkićeve propagandne budalaštine da zamajava narod zašto ih je ispalio za 1000 evra. 

Svetska ekonomska kriza je na Srbiju imala uticaj, taman koliko na neko izolovano bušmansko pleme u Africi. 
Čoveče, mi smo u tom periodu imali najveću razmenu sa Bosnom.... pa ne izvozimo mi desetine milijardi u Ameriku pa da nas pogodi ekonomska kriza.
Ja razumem da je Izrael, Švajcarska, Austrija i td pogođena bila krizom, ali mi, šaka  bednog jada? Dobijem transfer blama kad to čujem. 

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zbog toga što svetska ekonomija ne utiče na nas, danas imamo znatno niže cene automobila, goriva, čelika, i grafičkih kartica od ostatka sveta :d Naravno da smo mogli tada bolje da prođemo nego što je bio slučaj. Ali kada ti se politika zasniva isključivo na stranim investicijama i kreditima za izgradnju puteva, a broj investora je manji, onda će i "rezultati" tvoje politike biti lošiji.

@Bata
Ne slažem se sa Elfovim stavom (verovatno i Kuruz misli isto) da je DS gori od SNS-a, pošto činjenice govore suprotno

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

o tome kakva je stranka bila DS, najbolje svedoči na šta danas liče svi njeni bivši visoki funkcioneri i gde se nalaze


Tadić - posebna stranka, ubi se da se opet negde uglavi
Živković - posebna stranka, ubi se da se opet negde uglavi
Stefanović - posebna stranka, ubi se da se opet negde uglavi
Jeremić - posebna stranka
Đilas - posebna stranka
Pajtić - tvituje
Ješić - tvituje
Čomić - deo vlasti
Jelena Trivan - deo vlasti
Knežević - deo vlasti
Šapič - deo vlasti
Šutanovac - lol, šta reći o toj splačini


i tako dalje i tako dalje

skup splačina i ništarija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno tako. Ako te ne mrzi, napravi listu i za ostale stranke (DSS, SPO, SPS, SRS, LSV...). Imao bi:
- deo vlasti
- svoja partija, pa bi da se uglavi negde
- nalogodavac ubistva/napada na novinara/političara
- silovatelj
- diler za balkansko tržite
- ilegalni trgovac oružjem
...

Jbg, bolje da se nakrade i tvituje, nego da se nakrade i ubija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, a ti misliš za vreme DSa niko nije ginuo?

Daj bre dmd, shvatam ljubitelje ds al preterujete.

Zamisli kažeš činjenice govore suprotno kao da imaš dokaz da milioni ljudi lošije žive

Imaš pravo pričati o svojem iskustvu, za ostale podatke nemaš

Share this post


Link to post
Share on other sites

23 minutes ago, kuruz said:

o tome kakva je stranka bila DS, najbolje svedoči na šta danas liče svi njeni bivši visoki funkcioneri i gde se nalaze
Čomić - deo vlasti
Jelena Trivan - deo vlasti
Knežević - deo vlasti
Šapič - deo vlasti

Nisu oni deo vlasti zato što su sami tako hteli. 

Nego zbog Srbije brate, shvatili su da tako najbolje mogu da pomognu Srbiji. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo 😄

@Bata

Ne na način na koji je sada slučaj. Uostalom, dajte mi informacije koje to potvrđuju, pošto se ja ne sećam da je DS naručivao ubistva i prebijanja neistomišljenika. Pa ovi su napravili državni narko klan, kao i južna braća. Ako grešim, vi me ispravite.

Ne kažem da se živelo bolje kada gledamo sa ekonomske strane, verovatno i nije. Već da je to manje bitno kada nemaš slobodu, vodu, vazduh i zemlju. Možda bi i DS podjednako sjebao sve to, bili su na dobrom putu. Ali je slobode bilo više. I bilo bi više nego što je sada imamo.

Meni je sada bolje nego ikad, ako gledam svoje prihode. I menjao bih to za bilo koji drugi period od 2001-2012

Share this post


Link to post
Share on other sites

56 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Tačno tako. Ako te ne mrzi, napravi listu i za ostale stranke (DSS, SPO, SPS, SRS, LSV...). Imao bi:
- deo vlasti
- svoja partija, pa bi da se uglavi negde
- nalogodavac ubistva/napada na novinara/političara
- silovatelj
- diler za balkansko tržite
- ilegalni trgovac oružjem
...

Jbg, bolje da se nakrade i tvituje, nego da se nakrade i ubija


niko kao DS


u suštini jedino Koštunica ispade čovek od reči, kako je i bilo očekivano od njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste nesretno srbsko stanje, da Koštunjavi jedini nije pizda. Zamislite Srbin s mačkama jedini izašao čist. Čak i Bakić počo da me nervira.

@DMD
E to je drugo, pričali smo o finansijama. Sns je svakako zasro medijski prostor mada nije da DS nije vršio pritiske i cenzurisao, samo je to činio suptilnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...